Mlade talenty

Baumit Cup vyhráli zástupci Sparty Brno

25.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Republikovými mistry ve fotbale v kategorii starších přípravek se stali malí žáčci Sparty Brno. Druhá skončila Sigma Olomouc, třetí Baník Ostrava. Pořádající tým MFK OKD Karviná obsadil sedmou pozici.

 

Město Karviná hostilo ve středu a čtvrtek republikové mistrovství starších přípravek ve fotbale. Jeho vítězem se po dvoudenním zápolení staly fotbalové naděje z Brna, ovšem nikoliv ze známějšího FC, nýbrž z konkurenční Sparty.

Po absolvování bojů ve skupinách se týmy dle svého umístění v tabulce střetly se svými konkurenty z druhých skupin o konečné pořadí. Překvapivými vítězi celorepublikového klání se stali zástupci brněnské Sparty, kteří na turnaji nenašli přemožitele.

Karviná coby vítěz Moravskoslezského kraje obsadila pěknou sedmou příčku. „Po zhruba deseti letech jsme se dostali na vrcholný domácí turnaj a měli možnost se utkat opravdu s těmi nejlepšími. Umístění na sedmém místě je krásné, jsme spokojeni. Pro kluky to byl velký zážitek a myslím, že jsme dosáhli pěkného výsledku. Můžeme se radovat z prvenství v okrese i kraji, to se nepovede kdekomu,“ mohl být právem hrdý na svůj tým jeden z trenérů Ota Štěrba.

Karvinské naděje doma odehrály slušný turnaj. Ve skupině měli pozdějšího vítěze z Brna, se kterým těsně prohráli, pak prohráli ještě s Hradcem, ale zbývající zápasy zvládli se ctí a právem jim patří hodně solidní sedmá pozice, která je odpovídající jejich možnostem.

Skvělého individuálního ocenění dosáhl na turnaji gólman Karviné Jiří Ciupa, jenž byl vyhlášen nejlepším brankářem mistrovství. Za zákroky, které předváděl, si to určitě zasloužil.

„Ocenění si velmi vážím. Získat jej na republice, to je asi nejvíce, čeho mohu dosáhnout,“ přiznal po turnaji jedenáctiletý brankář Karviné. Největší sílou týmu bylo podle něj útočné pojetí družstva, které se trenérská dvojice Plhoň – Štěrba snaží svým hráčům vštípit.

„Útočníci hráli dobře, snažili se napadat, vydatně jim pomáhali naši obránci. Ti jezdili dopředu dozadu, odmakali to,“ chválil spoluhráče talentovaný gólman.

Dalším do party byl nejlepší střelec celého fotbalového ročníku – okresní soutěže Karvinska, Filip Štěrba. Ten zaznamenal až 29 branek, takže musel celý rok prokazovat standardně výtečné výkony.

„Je to pro mě velká čest získat ocenění nejlepšího střelce. Tady na republice jsme sice pomýšleli na umístění do pátého místa, ale sedmá příčka je taky pěkná,“ mínil mladý kanonýr. Tým se přesvědčil, že dostat se na závěrečné mistrovství je už tak hodně náročné a pak ještě uspět přímo na republice, to už se musí sejít opravdu celá souhra okolností.

„Startovaly tady opravdu špičkové týmy, prostě ti nejlepší. Jsme rádi, že jsme se v takové konkurenci neztratili. Příští rok už budeme všichni hrát mezi mladšími žáky a připravovat se tak na hru na velkém hřišti. To bude zásadní rozdíl,“ připomněl mladý Štěrba. Přípravky totiž ještě hrají pouze na šířku hřiště.

Maličký, ale šikovný. To je zase Ondřej Lingr, který prokázal vynikající střelecké vlohy hlavně na turnaji o mistra kraje, kde týmu vystřílel první místo. V klasické sezoně nastupoval jako velký talent mezi žáky, družstvo přípravky posílil až v posledních týdnech.

„S klukama se mi hrálo perfektně. Ani jsem si nemusel moc zvykat. Na branky mi přihrával hlavně gólman, musím mu za to poděkovat. Já už pak jen utekl a dal gól,“ popsal svoje důležité zásahy rychlonohý střelec družstva.

A co chybělo k tomu, aby Karviná uspěla ještě více? „Góly. Tady na republice jsme jich dávali málo, to byl asi hlavní problém. Ale jak říkali kluci, sedmé místo je hezké. Celý tým bojoval nadoraz, pomáhali jsme si,“ zhodnotil celý kolektiv Ondřej Lingr.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem