Generální partner
Světlý režim
25. červen 2009

Baumit Cup vyhráli zástupci Sparty Brno

Republikovými mistry ve fotbale v kategorii starších přípravek se stali malí žáčci Sparty Brno. Druhá skončila Sigma Olomouc, třetí Baník Ostrava. Pořádající tým MFK OKD Karviná obsadil sedmou pozici.

Město Karviná hostilo ve středu a čtvrtek republikové mistrovství starších přípravek ve fotbale. Jeho vítězem se po dvoudenním zápolení staly fotbalové naděje z Brna, ovšem nikoliv ze známějšího FC, nýbrž z konkurenční Sparty.

Po absolvování bojů ve skupinách se týmy dle svého umístění v tabulce střetly se svými konkurenty z druhých skupin o konečné pořadí. Překvapivými vítězi celorepublikového klání se stali zástupci brněnské Sparty, kteří na turnaji nenašli přemožitele.

Karviná coby vítěz Moravskoslezského kraje obsadila pěknou sedmou příčku. „Po zhruba deseti letech jsme se dostali na vrcholný domácí turnaj a měli možnost se utkat opravdu s těmi nejlepšími. Umístění na sedmém místě je krásné, jsme spokojeni. Pro kluky to byl velký zážitek a myslím, že jsme dosáhli pěkného výsledku. Můžeme se radovat z prvenství v okrese i kraji, to se nepovede kdekomu,“ mohl být právem hrdý na svůj tým jeden z trenérů Ota Štěrba.

Karvinské naděje doma odehrály slušný turnaj. Ve skupině měli pozdějšího vítěze z Brna, se kterým těsně prohráli, pak prohráli ještě s Hradcem, ale zbývající zápasy zvládli se ctí a právem jim patří hodně solidní sedmá pozice, která je odpovídající jejich možnostem.

Skvělého individuálního ocenění dosáhl na turnaji gólman Karviné Jiří Ciupa, jenž byl vyhlášen nejlepším brankářem mistrovství. Za zákroky, které předváděl, si to určitě zasloužil.

„Ocenění si velmi vážím. Získat jej na republice, to je asi nejvíce, čeho mohu dosáhnout,“ přiznal po turnaji jedenáctiletý brankář Karviné. Největší sílou týmu bylo podle něj útočné pojetí družstva, které se trenérská dvojice Plhoň – Štěrba snaží svým hráčům vštípit.

„Útočníci hráli dobře, snažili se napadat, vydatně jim pomáhali naši obránci. Ti jezdili dopředu dozadu, odmakali to,“ chválil spoluhráče talentovaný gólman.

Dalším do party byl nejlepší střelec celého fotbalového ročníku – okresní soutěže Karvinska, Filip Štěrba. Ten zaznamenal až 29 branek, takže musel celý rok prokazovat standardně výtečné výkony.

„Je to pro mě velká čest získat ocenění nejlepšího střelce. Tady na republice jsme sice pomýšleli na umístění do pátého místa, ale sedmá příčka je taky pěkná,“ mínil mladý kanonýr. Tým se přesvědčil, že dostat se na závěrečné mistrovství je už tak hodně náročné a pak ještě uspět přímo na republice, to už se musí sejít opravdu celá souhra okolností.

„Startovaly tady opravdu špičkové týmy, prostě ti nejlepší. Jsme rádi, že jsme se v takové konkurenci neztratili. Příští rok už budeme všichni hrát mezi mladšími žáky a připravovat se tak na hru na velkém hřišti. To bude zásadní rozdíl,“ připomněl mladý Štěrba. Přípravky totiž ještě hrají pouze na šířku hřiště.

Maličký, ale šikovný. To je zase Ondřej Lingr, který prokázal vynikající střelecké vlohy hlavně na turnaji o mistra kraje, kde týmu vystřílel první místo. V klasické sezoně nastupoval jako velký talent mezi žáky, družstvo přípravky posílil až v posledních týdnech.

„S klukama se mi hrálo perfektně. Ani jsem si nemusel moc zvykat. Na branky mi přihrával hlavně gólman, musím mu za to poděkovat. Já už pak jen utekl a dal gól,“ popsal svoje důležité zásahy rychlonohý střelec družstva.

A co chybělo k tomu, aby Karviná uspěla ještě více? „Góly. Tady na republice jsme jich dávali málo, to byl asi hlavní problém. Ale jak říkali kluci, sedmé místo je hezké. Celý tým bojoval nadoraz, pomáhali jsme si,“ zhodnotil celý kolektiv Ondřej Lingr.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.