Vydařené utkání Karviné se Sigmou.

22.01.2009 | Redakce

V dalším utkání zimní přípravy měli fotbalisté SK Sigma Olomouc pořádnou práci s tím, aby si netrhli ostudu. Po prvním poločase prohrávali s druholigovou Karvinou 1:3. V závěru se Hanákům podařilo alespoň vyrovnat.

V začátku zápasu nenasvědčovalo nic tomu, že by se Sigma měla trápit. Už ve 2. minutě se po důrazném ataku Doležala prosadil tvrdou ranou Hubník. Pak hosté využili dvou hrubek domácího středu obrany a otočili na 1:2.

A jedenáct minut před přestávkou přidali třetí branku. V závěru poločasu mohli snížit Janotka (z přímého kopu) nebo Škerle (hlavička po rohu), ale jejich zakončení šlo nad. Osm minut po přestávce trefil karvinský Jurozsek hlavou břevno.

"Vedli jsme, mohli přidat čtvrtou branku. Ale pak jsme si to pokazili vlastními chybami. Jsem rád, že se nám podařilo s prvoligovým soupeřem uhrát dobrý výsledek," řekl trenér Karviné Leoš Kalvoda.

"Je to pořád jen příprava. Ale takticky jsme v prvním poločase nehráli dobře. Udělali jsme chyby, které soupeř potrestal. Někteří z hráčů neplnili úkoly, které měli, což mě v prvním poločase nepotěšilo," řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:3 (1:3)

Branky:
2. Hubník, 85. Pospíšil, 88. Nuc - 28. a 34. Mišinský, 8. Sourada. Rozhodčí: Seidl.

SK Sigma:
1. poločas: Lovásik - Janotka, Ulma, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Nepožitek, Štěpán - Doležal, Melinho, Hubník.

2. pol.: Drobisz - Nuc, Ulma, Šuškavčevič, Machalický - Petr, Hořava, Štětina (78. Škerle), Pulkert - Pospíšil, Melinho (61. Jurkič). Trenér Zdeněk Psotka.

Karviná:
Kučera - Hoffmann, Čeman, Buryán, Juska - Diviš, Pavlík, Slončík, Jursa - Mišinský, Sourada. 2. pol.: Kučera - Hoffmann (55. Brezničan), Čeman, Buryán, Juska - Reichl, Jursa, Dittrich, Knötig - Opic, Jurozsek. Trenér Leoš Kalvoda.

• U19+U17: Se Slavií dříve
dnes - Ligoví dorostenci se po vzájemné dohodě utkají se Slavií Praha v rámci I. Celostátní ligy dorostu o hodinu a půl dříve oproti původnímu plánu. Devatenáctka začne už ve 12:30 hod., sedmnáctka ve 14:45 hod. Oba zápasy se budou hrát v sobotu 22. září na Kovoně.

• Sestřih zápasu v Teplicích
před 2 dny - Připomeňte si v sestřihu iSportu nedělní zápas v Teplicích, kde svěřenci Romana Nádvorníka nakonec tahali za kratší konec pomyslného provazu. Video najdete ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 0:3, U18-FM 0:1, Zbrojovka Brno-U17 9:0, U16-FM 1:1, Zlín-U15 5:0, Zlín-U14 2:3, HFK Olomouc-U13 1:21, HFK Olomouc-U12 13:0, st.žáci B-Kopřivnice 3:0, ml.žáci B-Kopřivnice 0:0.

• V 11. kole s Duklou v neděli
14.9. - Z upřesnění LFA vyplývá, že v 11. kole FORTUNA:LIGY se Karviná představí na vlastním stadionu proti Dukle Praha v neděli 7. října od 15 hodin.

• REPRE U16: Fukala náhradníkem
13.9. - Reprezentační šestnáctku čekají dva přípravné zápasy proti Polsku (18. a 20. září). Do nominace trenéra Radka Bejbla se karvinský hráč Roman Fukala bohužel nevešel, ale figuruje mezi náhradníky.

• Los MOL Cupu v pátek
12.9. - V pátek 14. září bude od 12:45 hodin zahájen los 3. kola MOL Cupu v přímém přenosu ČT Sport.

• Filip Panák ve Sportu
12.9. - Deník Sport se zaobíral posledními výkony Filipa Panáka ve stoperské dvojici s Markem Janečkou. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

• Nominace hráčů MFK do výběrů
11.9. - Na 1.kolo Mezikrajské soutěže žáků byli za Moravskoslezský KFS proti Olomouckému KFS pozváni - za U14: Lukáš Matuška, za U13: Ondřej Drobek, Matěj Michejda a Vojtěch Radecki. Zápasy se odehrají ve čtvrtek 13. září ve Slatinicích. Kategorii U12 čeká v neděli a pondělí turnaj Mladé talenty 2018 v Krakówě. MFK Karviná budou v dresu Moravskoslezského KFS reprezentovat Alex Gríger a Vít Valošek.