22. leden 2009

Vydařené utkání Karviné se Sigmou.

V dalším utkání zimní přípravy měli fotbalisté SK Sigma Olomouc pořádnou práci s tím, aby si netrhli ostudu. Po prvním poločase prohrávali s druholigovou Karvinou 1:3. V závěru se Hanákům podařilo alespoň vyrovnat.

V začátku zápasu nenasvědčovalo nic tomu, že by se Sigma měla trápit. Už ve 2. minutě se po důrazném ataku Doležala prosadil tvrdou ranou Hubník. Pak hosté využili dvou hrubek domácího středu obrany a otočili na 1:2.

A jedenáct minut před přestávkou přidali třetí branku. V závěru poločasu mohli snížit Janotka (z přímého kopu) nebo Škerle (hlavička po rohu), ale jejich zakončení šlo nad. Osm minut po přestávce trefil karvinský Jurozsek hlavou břevno.

"Vedli jsme, mohli přidat čtvrtou branku. Ale pak jsme si to pokazili vlastními chybami. Jsem rád, že se nám podařilo s prvoligovým soupeřem uhrát dobrý výsledek," řekl trenér Karviné Leoš Kalvoda.

"Je to pořád jen příprava. Ale takticky jsme v prvním poločase nehráli dobře. Udělali jsme chyby, které soupeř potrestal. Někteří z hráčů neplnili úkoly, které měli, což mě v prvním poločase nepotěšilo," řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:3 (1:3)

Branky:
2. Hubník, 85. Pospíšil, 88. Nuc - 28. a 34. Mišinský, 8. Sourada. Rozhodčí: Seidl.

SK Sigma:
1. poločas: Lovásik - Janotka, Ulma, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Nepožitek, Štěpán - Doležal, Melinho, Hubník.

2. pol.: Drobisz - Nuc, Ulma, Šuškavčevič, Machalický - Petr, Hořava, Štětina (78. Škerle), Pulkert - Pospíšil, Melinho (61. Jurkič). Trenér Zdeněk Psotka.

Karviná:
Kučera - Hoffmann, Čeman, Buryán, Juska - Diviš, Pavlík, Slončík, Jursa - Mišinský, Sourada. 2. pol.: Kučera - Hoffmann (55. Brezničan), Čeman, Buryán, Juska - Reichl, Jursa, Dittrich, Knötig - Opic, Jurozsek. Trenér Leoš Kalvoda.

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.