Mlade talenty

Skalba posílí trenérský kolektiv

21.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

První „posilou“ fotbalového MFK OKD Karviná se stal Vladimír Skalba. Ten rozšíří trenérský kolektiv a stane se vedle Marka Poštulky dalším asistentem hlavního kouče Leoše Kalvody.

 

„Jsme těsně před podpisem, dnes nebo zítra bychom měli spolupráci definitivně stvrdit. Od pana Skalby si slibujeme větší koordinaci s činností našeho B mužstva a družstvy dorostu. Mladí hráči z naší líhně by nadále měli dostat prostor k tomu, aby se ve velké míře prosazovali do seniorských týmů,“ potvrdil předseda karvinského klubu Jan Wolf, že příchod trenéra Skalby je téměř dotažen.

Vladimír Skalba vedl v právě skončené minulé sezoně třetiligový Frýdek-Místek. Po sezoně však ve Frýdku došlo mezi vedením a trenérem k dohodě o ukončení spolupráce.

„Čekali jsme, že pan Skalba naváže na práci svého předchůdce Radka Látala, ale měl k dispozici pozměněný kádr a výsledky tak kvalitní nebyly. Proto jsme rozhodli o změně trenéra,“ řekl člen výkonného výboru Miroslav Janoviak. Na Skalbovo místo přišel do Frýdku Oldřich Machala.

Vladimír Skalba patří mezi zkušené trenéry. Začínal na lavičce juniorky Baníku Ostrava, kde nakonec strávil pět let. Po odchodu z Baníku se upsal Viktorii Žižkov, kterou nakonec dovedl do první ligy. Další jeho kroky vedly do Opavy, kde působil ve funkci šéftrenéra mládeže. Poslední štací byl již zmiňovaný Frýdek-Místek.

Fanoušky však vedle posílení realizačního týmu zajímá spíše posílení druholigového kádru. Zde je zatím ticho po pěšině. „Máme vytipované nějaké hráče z okolí i ze zahraničí, ale zatím je ještě brzy. Mohu prozradit, že na zkoušku přijdou dva Srbové - záložník a stoper. Na Slovensku máme vytipované dva hráče – jednoho brankáře a obránce. Až přijde ten správný čas, zveřejníme jejich jména,“ nechal se slyšet sportovní manažer klubu Petr Mašlej.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem