Generální partner
Světlý režim
21. červen 2009

Skalba posílí trenérský kolektiv

První „posilou“ fotbalového MFK OKD Karviná se stal Vladimír Skalba. Ten rozšíří trenérský kolektiv a stane se vedle Marka Poštulky dalším asistentem hlavního kouče Leoše Kalvody.

„Jsme těsně před podpisem, dnes nebo zítra bychom měli spolupráci definitivně stvrdit. Od pana Skalby si slibujeme větší koordinaci s činností našeho B mužstva a družstvy dorostu. Mladí hráči z naší líhně by nadále měli dostat prostor k tomu, aby se ve velké míře prosazovali do seniorských týmů,“ potvrdil předseda karvinského klubu Jan Wolf, že příchod trenéra Skalby je téměř dotažen.

Vladimír Skalba vedl v právě skončené minulé sezoně třetiligový Frýdek-Místek. Po sezoně však ve Frýdku došlo mezi vedením a trenérem k dohodě o ukončení spolupráce.

„Čekali jsme, že pan Skalba naváže na práci svého předchůdce Radka Látala, ale měl k dispozici pozměněný kádr a výsledky tak kvalitní nebyly. Proto jsme rozhodli o změně trenéra,“ řekl člen výkonného výboru Miroslav Janoviak. Na Skalbovo místo přišel do Frýdku Oldřich Machala.

Vladimír Skalba patří mezi zkušené trenéry. Začínal na lavičce juniorky Baníku Ostrava, kde nakonec strávil pět let. Po odchodu z Baníku se upsal Viktorii Žižkov, kterou nakonec dovedl do první ligy. Další jeho kroky vedly do Opavy, kde působil ve funkci šéftrenéra mládeže. Poslední štací byl již zmiňovaný Frýdek-Místek.

Fanoušky však vedle posílení realizačního týmu zajímá spíše posílení druholigového kádru. Zde je zatím ticho po pěšině. „Máme vytipované nějaké hráče z okolí i ze zahraničí, ale zatím je ještě brzy. Mohu prozradit, že na zkoušku přijdou dva Srbové - záložník a stoper. Na Slovensku máme vytipované dva hráče – jednoho brankáře a obránce. Až přijde ten správný čas, zveřejníme jejich jména,“ nechal se slyšet sportovní manažer klubu Petr Mašlej.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.