Generální partner
Světlý režim
20. červen 2009

Karvinské béčko vyhrálo okresní přebor

Vítězem okresního přeboru Karvinska, jenž se letos hrál s rekordním počtem osmnácti účastníků, je MFK OKD Karviná B.

Karvinský klub letos znovu vytvořil B-tým, neboť jako druholigový celek potřebuje mít rezervní mančaft. Nejlépe však v nějaké vyšší soutěži. Jelikož ale vlastní béčko v posledních letech neměl, bylo třeba začít od nuly. Karvinské béčko se letos přihlásilo do poslední možné soutěže na Karvinsku – II. třídy, kterou je okresní přebor. A zcela ji ovládlo.

Trenér Marek Bielan dával příležitost všem – od dobrovolníků z řad bývalých hráčů karvinského Jäklu, mladíkům, nadšencům a samozřejmě i členům širšího kádru druholigového týmu, kteří pokud v daném utkání nastoupili, bylo o zábavu postaráno. Fanoušci se bavili při výsledcích 7:0, 13:1 nebo dokonce 17:1.

Karviná B tedy po zásluze vyhrála okresní přebor a v příští sezoně se tak může těšit na boje v I.B třídě. Tam to zřejmě bude vypadat podobně, jelikož zásadní rozdíl mezi oběma soutěžemi je pouze v tom, že je méně slabších soupeřů. Kvalita celé soutěže i předních týmů je podobná.

„Podali jsme přihlášku do I.B třídy a samozřejmě bychom ji rádi vyhráli, abychom postoupili výše,“ potvrdil předseda Jan Wolf, že rezerva Karviné se hlásí normálně o soutěž výše. Neexistuje však možnost, že by poskočila třeba až do krajského přeboru? „Měli jsme zájem o to, aby naše béčko figurovalo v kraji. Také jsme zjišťovali všechny možnosti, ale bohužel to není možné. Nevadí, zkusíme si přebor vybojovat klasickou cestou,“ nedělá vědu z postupných sezonních krůčků Jan Wolf.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?