Mlade talenty

Karvinské béčko vyhrálo okresní přebor

20.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Vítězem okresního přeboru Karvinska, jenž se letos hrál s rekordním počtem osmnácti účastníků, je MFK OKD Karviná B.

 

Karvinský klub letos znovu vytvořil B-tým, neboť jako druholigový celek potřebuje mít rezervní mančaft. Nejlépe však v nějaké vyšší soutěži. Jelikož ale vlastní béčko v posledních letech neměl, bylo třeba začít od nuly. Karvinské béčko se letos přihlásilo do poslední možné soutěže na Karvinsku – II. třídy, kterou je okresní přebor. A zcela ji ovládlo.

Trenér Marek Bielan dával příležitost všem – od dobrovolníků z řad bývalých hráčů karvinského Jäklu, mladíkům, nadšencům a samozřejmě i členům širšího kádru druholigového týmu, kteří pokud v daném utkání nastoupili, bylo o zábavu postaráno. Fanoušci se bavili při výsledcích 7:0, 13:1 nebo dokonce 17:1.

Karviná B tedy po zásluze vyhrála okresní přebor a v příští sezoně se tak může těšit na boje v I.B třídě. Tam to zřejmě bude vypadat podobně, jelikož zásadní rozdíl mezi oběma soutěžemi je pouze v tom, že je méně slabších soupeřů. Kvalita celé soutěže i předních týmů je podobná.

„Podali jsme přihlášku do I.B třídy a samozřejmě bychom ji rádi vyhráli, abychom postoupili výše,“ potvrdil předseda Jan Wolf, že rezerva Karviné se hlásí normálně o soutěž výše. Neexistuje však možnost, že by poskočila třeba až do krajského přeboru? „Měli jsme zájem o to, aby naše béčko figurovalo v kraji. Také jsme zjišťovali všechny možnosti, ale bohužel to není možné. Nevadí, zkusíme si přebor vybojovat klasickou cestou,“ nedělá vědu z postupných sezonních krůčků Jan Wolf.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem