Mlade talenty

Starší přípravka MFK OKD má titul krajských mistrů

16.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Malí fotbalisté Karviné s přehledem zvítězili na přeborech Moravskoslezského kraje. Svěřenci trenérů Libora Plhoně a Oty Štěrby sbírají v letošní sezoně úspěchy v kategorii starší přípravky. Už se stali vítězi okresu, dnes i přeborníky kraje. Co bude dál?

 

Malí fotbalisté karvinské přípravky se v úterý stali mistry Moravskoslezského kraje. Na turnaji vítězů jednotlivých okresů nenašli přemožitele a suverénně zvítězili. Ondřej Lingr se stal navíc nejlepším střelcem turnaje se čtyřmi góly. Jediný zápas, ve kterém se netrefil, Karvinští remizovali. S Hlučínem vyrovnával pět minut před koncem perfektně provedeným přímým kopem à la David Beckham karvinský Filip Štěrba.

Karvinská výprava odjela v úterý do Kobeřic u Opavy s cílem promluvit do boje o konečné prvenství. „Náš ročník 1998 je skutečně mimořádný. Chlapci jsou šikovní a chtějí na sobě pracovat,“ zhodnotil družstvo trenér Libor Plhoň.

Turnaj se odehrál na 1x20 minut s počtem hráčů 7+1. „Byla to změna oproti okresní soutěži, ve které normáně hrajeme na 2x25 minut. Ale jednorázový turnaj je samozřejmě něco jiného,“ objasnil druhý kouč karvinského celku Ota Štěrba.

Přípravka MFK OKD se hned na úvod střetla s nejvážnějším konkurentem z Baníku Ostrava, vítězem MěFS Ostrava. Duel provázela vypjatá atmosféra a nakonec se po gólu Lingra radovali Karvinští, kteří zvítězili 1:0.

Poté porazil MFK OKD vítěze bruntálského okresu Slavoj Bruntál 3:0 (góly Lingr, Berešík, Hujo). Následoval vítěz OFS Frýdek-Místek, kterým je už tradičně klub Fotbal Frýdek-Místek. Také zde kladl soupeř houževnatý odpor, ale Karvinští gólem Lingra znovu zvítězili 1:0.

Na řadu přišel vítěz okresní soutěže Opavska a tím byl FC Hlučín. Karvinští poprvé a jedinkrát na turnaji prohrávali, ale pak vyrovnal Štěrba na konečných 1:1. Byla to jediná ztráta karvinských dětí v turnaji.

Na závěr porazili svěřenci trenérů Plhoně a Štěrby i vítěze novojičínského okresu, FC Kopřivnice (1:0, gól kdo jiný než Lingr) a po zásluze se stali přeborníky kraje.

Po úspěšném turnaji gratulovali zástupcům MFK OKD i soupeři z řad Baníku Ostrava a FC Hlučín. „To byla pocta, soupeři ocenili, že jsme na turnaj přivezli skutečně silný výběr,“ podotkl trenér Ota Štěrba.

Konečné pořadí: 1. MFK OKD Karviná, 2. Baník Ostrava, 3. FC Hlučín, 4. Fotbal Frýdek-Místek, 5. FC Kopřivnice, 6. Slavoj Bruntál.

Úspěšný tým letošní sezony nastupoval ve složení: Jiří Ciupa, Daniel Jóba, Filip Štěrba, David Egri, Lukáš Poštulka, Martin Berešík, Filip Kondziolka, Petr Cieslawski, Petr Špaček, Marek Michailidis, Tomáš Hujo, Jan Hrkel.

V kádru béčka nastupovali: Pavlica, Valavačkoski, Olšák, Tataruch, Tancoš, Banot, Bobčák, Malysz, Przybyla, Bílek, Skalka, Fojcik a další.

Tím však letošní akce karvinských nadějí ještě nekončí. Jako vítěz kraje bude starší přípravka MFK OKD startovat na republikovém finále pod názvem Baumit soccer junior cup 2009, které se poprvé v historii uskuteční v Karviné, a to ve dnech 24. a 25. června. Karvinští chlapci by na něm ostatně startovali i tak, jelikož jako zástupce pořádajícího klubu mají účast zajištěnou, ale vítězstvím v krajském finále jen potvrdili, že se na domácím mistrovství objeví plným právem. A jejich šance na dobré umístění mezi republikovou elitou určitě není malá. „Budeme se snažit důstojně reprezentovat náš klub i město. Samozřejmě se chceme umístit co nejvýše. Spoléháme na podporu našich fanoušků. Hrát o titul mistra republiky v jakékoliv mládežnické fotbalové kategorii se vám nepoštěstí každý rok,“ upozornil trenér Štěrba.

Karvinští na přeborech kraje zvítězili po deseti letech, po pěti se stali vítězi okresu. Společně s nimi bude za Moravskoslezský kraj startovat na Mistrovství republiky také celkově druhý Baník Ostrava.

„Na srovnání naší mládežnické akademie s těmi ostatními v republice se těšíme. Pro kluky to bude velký zážitek a obrovská zkušenost. Nasají atmosféru takového turnaje, kterou mohou zúročit v dalších letech. Bude to každopádně skvělá průprava před naším červencovým zájezdem do Maďarska, kde budeme zastupovat celou republiku. Domácí mistrovství pro nás bude skvělou příležitostí prezentovat mládežnický karvinský fotbal a šancí ukázat všem, že jej v klubu děláme na kvalitní úrovni,“ dodal Štěrba.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
dnes - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
včera - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem