Mlade talenty

Starší přípravka MFK OKD má titul krajských mistrů

16.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Malí fotbalisté Karviné s přehledem zvítězili na přeborech Moravskoslezského kraje. Svěřenci trenérů Libora Plhoně a Oty Štěrby sbírají v letošní sezoně úspěchy v kategorii starší přípravky. Už se stali vítězi okresu, dnes i přeborníky kraje. Co bude dál?

 

Malí fotbalisté karvinské přípravky se v úterý stali mistry Moravskoslezského kraje. Na turnaji vítězů jednotlivých okresů nenašli přemožitele a suverénně zvítězili. Ondřej Lingr se stal navíc nejlepším střelcem turnaje se čtyřmi góly. Jediný zápas, ve kterém se netrefil, Karvinští remizovali. S Hlučínem vyrovnával pět minut před koncem perfektně provedeným přímým kopem à la David Beckham karvinský Filip Štěrba.

Karvinská výprava odjela v úterý do Kobeřic u Opavy s cílem promluvit do boje o konečné prvenství. „Náš ročník 1998 je skutečně mimořádný. Chlapci jsou šikovní a chtějí na sobě pracovat,“ zhodnotil družstvo trenér Libor Plhoň.

Turnaj se odehrál na 1x20 minut s počtem hráčů 7+1. „Byla to změna oproti okresní soutěži, ve které normáně hrajeme na 2x25 minut. Ale jednorázový turnaj je samozřejmě něco jiného,“ objasnil druhý kouč karvinského celku Ota Štěrba.

Přípravka MFK OKD se hned na úvod střetla s nejvážnějším konkurentem z Baníku Ostrava, vítězem MěFS Ostrava. Duel provázela vypjatá atmosféra a nakonec se po gólu Lingra radovali Karvinští, kteří zvítězili 1:0.

Poté porazil MFK OKD vítěze bruntálského okresu Slavoj Bruntál 3:0 (góly Lingr, Berešík, Hujo). Následoval vítěz OFS Frýdek-Místek, kterým je už tradičně klub Fotbal Frýdek-Místek. Také zde kladl soupeř houževnatý odpor, ale Karvinští gólem Lingra znovu zvítězili 1:0.

Na řadu přišel vítěz okresní soutěže Opavska a tím byl FC Hlučín. Karvinští poprvé a jedinkrát na turnaji prohrávali, ale pak vyrovnal Štěrba na konečných 1:1. Byla to jediná ztráta karvinských dětí v turnaji.

Na závěr porazili svěřenci trenérů Plhoně a Štěrby i vítěze novojičínského okresu, FC Kopřivnice (1:0, gól kdo jiný než Lingr) a po zásluze se stali přeborníky kraje.

Po úspěšném turnaji gratulovali zástupcům MFK OKD i soupeři z řad Baníku Ostrava a FC Hlučín. „To byla pocta, soupeři ocenili, že jsme na turnaj přivezli skutečně silný výběr,“ podotkl trenér Ota Štěrba.

Konečné pořadí: 1. MFK OKD Karviná, 2. Baník Ostrava, 3. FC Hlučín, 4. Fotbal Frýdek-Místek, 5. FC Kopřivnice, 6. Slavoj Bruntál.

Úspěšný tým letošní sezony nastupoval ve složení: Jiří Ciupa, Daniel Jóba, Filip Štěrba, David Egri, Lukáš Poštulka, Martin Berešík, Filip Kondziolka, Petr Cieslawski, Petr Špaček, Marek Michailidis, Tomáš Hujo, Jan Hrkel.

V kádru béčka nastupovali: Pavlica, Valavačkoski, Olšák, Tataruch, Tancoš, Banot, Bobčák, Malysz, Przybyla, Bílek, Skalka, Fojcik a další.

Tím však letošní akce karvinských nadějí ještě nekončí. Jako vítěz kraje bude starší přípravka MFK OKD startovat na republikovém finále pod názvem Baumit soccer junior cup 2009, které se poprvé v historii uskuteční v Karviné, a to ve dnech 24. a 25. června. Karvinští chlapci by na něm ostatně startovali i tak, jelikož jako zástupce pořádajícího klubu mají účast zajištěnou, ale vítězstvím v krajském finále jen potvrdili, že se na domácím mistrovství objeví plným právem. A jejich šance na dobré umístění mezi republikovou elitou určitě není malá. „Budeme se snažit důstojně reprezentovat náš klub i město. Samozřejmě se chceme umístit co nejvýše. Spoléháme na podporu našich fanoušků. Hrát o titul mistra republiky v jakékoliv mládežnické fotbalové kategorii se vám nepoštěstí každý rok,“ upozornil trenér Štěrba.

Karvinští na přeborech kraje zvítězili po deseti letech, po pěti se stali vítězi okresu. Společně s nimi bude za Moravskoslezský kraj startovat na Mistrovství republiky také celkově druhý Baník Ostrava.

„Na srovnání naší mládežnické akademie s těmi ostatními v republice se těšíme. Pro kluky to bude velký zážitek a obrovská zkušenost. Nasají atmosféru takového turnaje, kterou mohou zúročit v dalších letech. Bude to každopádně skvělá průprava před naším červencovým zájezdem do Maďarska, kde budeme zastupovat celou republiku. Domácí mistrovství pro nás bude skvělou příležitostí prezentovat mládežnický karvinský fotbal a šancí ukázat všem, že jej v klubu děláme na kvalitní úrovni,“ dodal Štěrba.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem