Generální partner
Světlý režim
4. únor 2013

Limanovský: Cítím se dobře, proto mi to střílí

Krajní záložník karvinského týmu Martin Limanovský se na podzim proměnil ve spalovače vyložených příležitostí. Jak se zdá, tak v zimní přípravě už pálí ostrými, což dokázal v posledních čtyřech zápasech, kdy se trefil celkem třikrát.

Martine, zdá se, že Karviná našla dalšího střelce. Elvist Ciku střílí branky jak na běžícím pásu a vy mu nyní zdárně sekundujete…

Nevím, jestli střelce, ale momentálně se mi v koncovce daří. Důležitá bude až jarní část, to bude klíčové. Snad mi střelecká forma vydrží.

Na podzim jste se trápil a šance trestuhodně zahazoval. Čím to, že teď to jde?

Cítím se v pohodě, to je důležité. Na podzim jsem toho moc nenahrál, trápilo mě zranění. Jednoduše to nebylo ono a určitě mi chyběl i potřebný klid v koncovce.

Před sebou máte poslední měsíc přípravy. Právě ta zimní nebývá u fotbalistů nijak zvlášť v oblibě. Jak jste na tom vy? A jaká byla z vašeho pohledu?

Mně to je takřka jedno. Tato příprava byla jako každá jiná. Samozřejmě tvrdá, ale tak snad nám to k něčemu bude (úsměv).

V sobotu večer jste se vrátili z herního kempu na Slovensku. Jaký byl, na co jste se zaměřili v tréninku?

Měli jsme dvoufázové tréninky, posilovnu, bazén, vířivku. Podmínky byly ve Zlatých Moravcích naprosto ideální. V tréninkových jednotkách jsme pilovali především kombinace a různé herní varianty.

Stihli jste také dva přípravné zápasy. Ten první proti Senici vám vyšel mnohem lépe. Od Banské Bystrice jste dostali čtyři branky…

Nechci se vymlouvat, ale terén ve druhém zápase byl opravdu hrozný. Já jsem měl po kotníky vodu, opravdu katastrofa. Ale udělali jsme pár chyb a domácí nás potrestali z brejků. Přitom začátek zápasu nebyl špatný.

Máte za sebou celkem už sedm přípravných duelů. Účastnili jste se Tipsport ligy, ve které jste zatápěli třeba Sigmě Olomouc. Nyní dvě utkání na Slovensku. Jak vnímáte herní projev mužstva?

V každém zápase jsme se snažili to, co po nás trenéři chtěli. Myslím, že se posouváme dopředu. Kdybychom přidali v posledních zápasech nějaké góly, tak i výsledky mohly být o něco lepší.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii