Generální partner
Světlý režim
22. únor 2013

Na závěr přípravy duel s Třincem

V sobotu dopoledne zakončí karvinští fotbalisté období přípravných utkání. Na Kovonu si pozvali regionálního soka z Třince.

Pro Karvinou je tento zápas generálkou přes startem jarní části FNL, naopak pro Třinec jen další z přípravných zápasů, protože MSFL startuje až koncem března. Karvinským trenérům přidělává vrásky špatné počasí. „Je to velký problém. Chtěli jsme už generálku sehrát na přírodní trávě, ale samozřejmě za tohoto počasí to není možné. A vyhlídky na další týden nejsou o moc lepší,“ prohlásil trenér Karviné Petr Mašlej.

Trenéra Mašleje těší, že kádr je kompletní až na zraněného Vladimíra Mišinského. „Ve čtvrtek si natáhl úpon, takže zřejmě do utkání nezasáhne, ostatní hráči jsou fit,“ řekl. Jak moc se bude lišit sestava proti Třinci od té, která vyběhne na trávník příští týden ve Zlíně? „To samozřejmě neprozradím. Ale můžu říct, že na sedmi nebo osmi postech už máme jasno. Na některých pozicích máme dokonce přetlak a je z čeho vybírat. To mě těší,“ doplnil Mašlej.

Třinečtí mají za sebou devět přípravných střetnutí. Ve dvou utkáních se radovali z výhry, třikrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Poslední přípravný duel odehráli ve středu, kdy se rozešli smírně bez branek s Vítkovicemi. Zajímavostí je, že právě do Třince odešel z Karviné na půlroční hostování útočník Václav Juřena, který tak bude mít v sobotu o motivaci postaráno.

Zápas Karviná - Třinec se uskuteční v sobotu 23.února od 10:30 na umělé trávě v areálu karvinské Kovony. Vstup je zdarma. Po tomto zápase je na programu přípravný zápas rezervního celku proti Dětmarovicím.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii