Generální partner
Světlý režim
24. únor 2013

Vynikající představení mladších dorostů v Žilině

Výborných výsledků dosáhli dorostenci v sobotu na půdě Žiliny. Sedmnáctka bez pěti hráčů základní sestavy vyhrála 2:1, šestnáctka neudržela třígólové vedení a nakonec remizovala 5:5.

U17

MŠK Žilina U17 – MFK OKD Karviná U17 1:2 (0:2)

Branky Karviné: 18. Moskál, 41. Koziol

Sestava Karviné: Pastornický – Jadamík, Seidler, Kalous, Szkuta – Strohalm, Koziol, Puškáč, Putyera – Řapek (41. Pavelka), Moskál.

Trenér Miroslav Štěpánek: „K velice silnému soupeři jsme odjeli bez pěti hráčů základní sestavy. Přesto jsme v nezvyklé sestavě odehráli velmi dobré utkání. Semknutým a kolektivním výkonem jsme domácí přehrávali ve všech směrech a k ničemu vážnějšímu nepustili. Musím vyzdvihnout vynikající individuální výkony Pastornického a Moskála.“

U16

MŠK Žilina U16 – MFK OKD Karviná U16 5:5 (2:2)

Branky Karviné: 23. a 51. Blanik, 43. a 52. Řapek, 20. Kubiena

Sestava Karviné: Ciupa (41. Mušec) – Pavlík, Seidler (41. Budina), Pavelka, Lichtblau – Putyera (41. Karkoschka), Mareček, Blanik – Egri, Kubiena, Řapek.

Trenér Roman West: „První poločas jsme hráli takticky, kondičně i technicky vynikající zápas. Jednoho z nejlepších možných soupeřů jsme vysokým presinkem a aktivní obranou v herním rozestavení 4-3-3 drželi na jeho polovině hřiště. Vytvořili jsme si čtyři absolutní brankové šance, z nichž jsme proměnili dvě. Domácím jsme našim aktivním fotbalem nedovolili ani jednu. Bohužel místo vedení o čtyři branky, jsme pouze remizovali 2:2 po našich individuálních chybách v obranné fázi hry těsně před koncem prvního poločasu. V tom druhém jsme naši hru vyšperkovali třemi góly a najednou jsme vedli 5:2. Takový stav domácí přímo šokoval. Nakonec jsme proti nesmírně silnému soupeři na jeho půdě remizovali 5:5. Poprvé za tři čtvrtě roku jsem na své hráče pyšný. Nikoli za „dobrý výsledek“ ale za předvedenou hru! Avšak pozor, pýcha předchází pád. A nás čeká ještě hodně práce.“

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii