Generální partner
Světlý režim
2. březen 2013

Na jaro se těším, přiznává Václav Cverna

Stoper Václav Cverna odehrál proti Rybniku téměř sedmdesát minut. Podle vlastních slov se cítí dobře připravený na jarní část, která měla právě v sobotu začít. Kvůli nezpůsobilým terénům však bylo celé kolo odloženo a nejen Karvinští tak sehráli „jen" další přípravný zápas.

Ve středu se definitivně rozhodlo, že start jarní části FNL se o týden odkládá. Karvinským fotbalistům se tak otevřela možnost vyzkoušet si utkání na přírodní trávě. „Z rozhodnutí svazu jsme měli smíšené pocity. Na jednu stranu jsme se těšili, že po dlouhé a náročné přípravě konečně začneme naostro, ale terény asi opravdu nebyly ideální. Na druhou stranu je dobré, že jsme stihli nějaký přípravný zápas na přírodní trávě. Ty rozdíly, hlavně v odskocích míče, jsou podstatné. Takže asi to odložení byla lepší varianta,“ nechal se slyšet Václav Cverna.

Zápas s polským třetiligovým klubem byl dobrou prověrkou, kterou kalí pouze porážka. „Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, přinejhorším dohrát závěrečné minuty bez inkasované branky. Bohužel jsme v průběhu utkání neproměnili ani penaltu a Rybniku vyšel na konci jeden brejk, škoda,“ litoval Cverna.

Čtyřiadvacetiletý stoper nastoupil opět v základní sestavě a s největší pravděpodobností v ní bude také při úvodním mistrovském utkání ve Znojmě. Zatím se tedy naplňují slova Reného Bolfa, který se po podzimu rozhodl ukončit kariéru, o tom, že právě Cverna je jeho nástupcem na pozici levého stopera. „Je to na trenérech, jak to postaví. Já budu samozřejmě rád, když budu pravidelně nastupovat. Cítím se velmi dobře a jsem stoprocentně připravený. Na jaro se hodně těším,“ prohlásil.

Klub však na jeho post angažoval zkušeného Jiřího Homolu. Ten však podle vlastních slov ještě potřebuje nabrat fyzičku a v prvních zápasech to na základní sestavu nevidí. Vnímá tohoto zkušeného hráče Václav Cverna jako velkou konkurenci? „Jirka je velmi zkušený hráč se zkušenostmi ze Sparty i zahraničních klubů. Je to obrovská konkurence, ale stát se může všechno. Uvidíme,“ dodal Cverna. Zapomínat se však také nesmí na univerzála Josefa Hoffmanna, který momentálně dohání zápasovou praxi v rezervním týmu. Konkurence v týmu před jarními odvetami je více než dobrá a zdravá, proto bude muset každý neustále o svou pozici v týmu bojovat.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii