Mlade talenty

Na jaro se těším, přiznává Václav Cverna

02.03.2013 | redakce
 

Na jaro se těším, přiznává Václav Cverna Stoper Václav Cverna odehrál proti Rybniku téměř sedmdesát minut. Podle vlastních slov se cítí dobře připravený na jarní část, která měla právě v sobotu začít. Kvůli nezpůsobilým terénům však bylo celé kolo odloženo a nejen Karvinští tak sehráli „jen" další přípravný zápas.

 

Ve středu se definitivně rozhodlo, že start jarní části FNL se o týden odkládá. Karvinským fotbalistům se tak otevřela možnost vyzkoušet si utkání na přírodní trávě. „Z rozhodnutí svazu jsme měli smíšené pocity. Na jednu stranu jsme se těšili, že po dlouhé a náročné přípravě konečně začneme naostro, ale terény asi opravdu nebyly ideální. Na druhou stranu je dobré, že jsme stihli nějaký přípravný zápas na přírodní trávě. Ty rozdíly, hlavně v odskocích míče, jsou podstatné. Takže asi to odložení byla lepší varianta,“ nechal se slyšet Václav Cverna.

Zápas s polským třetiligovým klubem byl dobrou prověrkou, kterou kalí pouze porážka. „Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, přinejhorším dohrát závěrečné minuty bez inkasované branky. Bohužel jsme v průběhu utkání neproměnili ani penaltu a Rybniku vyšel na konci jeden brejk, škoda,“ litoval Cverna.

Čtyřiadvacetiletý stoper nastoupil opět v základní sestavě a s největší pravděpodobností v ní bude také při úvodním mistrovském utkání ve Znojmě. Zatím se tedy naplňují slova Reného Bolfa, který se po podzimu rozhodl ukončit kariéru, o tom, že právě Cverna je jeho nástupcem na pozici levého stopera. „Je to na trenérech, jak to postaví. Já budu samozřejmě rád, když budu pravidelně nastupovat. Cítím se velmi dobře a jsem stoprocentně připravený. Na jaro se hodně těším,“ prohlásil.

Klub však na jeho post angažoval zkušeného Jiřího Homolu. Ten však podle vlastních slov ještě potřebuje nabrat fyzičku a v prvních zápasech to na základní sestavu nevidí. Vnímá tohoto zkušeného hráče Václav Cverna jako velkou konkurenci? „Jirka je velmi zkušený hráč se zkušenostmi ze Sparty i zahraničních klubů. Je to obrovská konkurence, ale stát se může všechno. Uvidíme,“ dodal Cverna. Zapomínat se však také nesmí na univerzála Josefa Hoffmanna, který momentálně dohání zápasovou praxi v rezervním týmu. Konkurence v týmu před jarními odvetami je více než dobrá a zdravá, proto bude muset každý neustále o svou pozici v týmu bojovat.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 

• Preview

• Reportáž

• Ohlasy

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem