U19 si zastřílela, Púchov nad síly ml. dorostenců

04.03.2013 | redakce

U19 si zastřílela, Púchov nad síly ml. dorostenců Doslova střelnici si otevřel starší dorost proti Dětmarovicím, které odjely z Kovony s debaklem 1:8. Čtyři góly vstřelil Jakub Fulnek, tři David Ryšavý a jeden Lukáš Kurušta. Mladší dorosty si pozvaly slovenský Púchov, oba týmy proti staršímu soupeři prohrály.

U19

MFK OKD Karviná U19 – SK Dětmarovice 8:1 (3:0)

Branky Karviné: Fulnek 4, Ryšavý 3, Kurušta 1

Sestava Karviné: Dočekal – Káňa, Cienciala, Roman, Berešík – Procházka (50. Šimák), Tomšů, Duda, Fulnek – Ryšavý, Kurušta.

Trenér Petr Gibala: „Soupeř nás příliš neprověřil. Kluci se v některých fázích zápasu přizpůsobili hře soupeře, což samozřejmě neodpovídalo našim představám. V celém průběhu utkání jsme si vytvářeli brankové příležitosti, ale také zajímavé herní situace. Soupeř se kromě gólu z penalty pořádně k ničemu nedostal.“

U17

MFK OKD Karviná U17 – FK Púchov U19 1:3 (1:0)

Branka Karviné: 15. Gistinger

Sestava Karviné: Novák – Jadamík, Leibl (41. Kurz), Kalous, Szkuta – Strohalm (41. Puškáč), Gistinger, Koziol (70. Molnári), Putyera – Moskál, Puchel.

Trenér Miroslav Štěpánek: „Odehráli jsme velmi dobré utkání, ve kterém jsme o dva roky staršího soupeře sedmdesát minut přehrávali herně i takticky. Kluci si vypracovali řadu vyložených šancí, které neproměnilo především útočné duo Moskál x Puchel. O dvě hlavy větší soupeř nás trestal v produktivitě, když ze tří šancí dal tři branky. V závěru zápasu jsme zbytečně inkasovali po vlastních chybách.V týdnu se zaměříme na koncovku. I přes prohru jsem spokojený.“

U16

MFK OKD Karviná – FK Púchov U17 1:2 (0:1)

Branka Karviné: 45. Mareček

Sestava Karviné: Ciupa – Pavlík, Seidler, Pavelka, Lichtblau – Karkoschka, Mareček (60. Michalisko), Blanik – Egri, Kubiena, Budina (60. Stallmach).

Trenér Roman West: „V prvním poločase jsme hráli proti o rok staršímu a vyspělému týmu Púchova velmi dobře. Dařila se nám rozehrávka od brankáře přes stopery a také kombinační hra. Vytvořili jsme si několik brankových šancí. Především příležitosti Kubieny, Marečka, Pavelky či Blanika mohly skončit gólem. Místo našeho vedení jsme po chybě v rozehrávce zbytečně inkasovali. Ve druhém poločase to už byla hra nahoru-dolů. Nejprve vyrovnal Mareček. Šance se potom střídaly na obou stranách. V těchto momentech se vyznamenal brankář Ciupa. Naše příležitosti neproměnili opět dvakrát Kubiena a také Egri. Celkově jsme byli lepším týmem, měli více šancí, střel i standardních situací. V tomto zápase jsme však doplatili na neproměňování šancí.“

• Vylosovaní do poločas. soutěže
dnes - a) sektor C4-řada 3- sedadlo 11, b) sektor B5-řada 5-sedadlo 17, c) sektor D4-řada 5-sedadlo 22, d) sektor D5-řada -sedadlo 32. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Plzni budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny a jako bonus obdrží každý po dvou vstupenkách na futsal ČR-Nizozemsko, které se bude hrát v Karviné 3.12.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).