Generální partner
Světlý režim
4. březen 2013

U19 si zastřílela, Púchov nad síly ml. dorostenců

Doslova střelnici si otevřel starší dorost proti Dětmarovicím, které odjely z Kovony s debaklem 1:8. Čtyři góly vstřelil Jakub Fulnek, tři David Ryšavý a jeden Lukáš Kurušta. Mladší dorosty si pozvaly slovenský Púchov, oba týmy proti staršímu soupeři prohrály.

U19

MFK OKD Karviná U19 – SK Dětmarovice 8:1 (3:0)

Branky Karviné: Fulnek 4, Ryšavý 3, Kurušta 1

Sestava Karviné: Dočekal – Káňa, Cienciala, Roman, Berešík – Procházka (50. Šimák), Tomšů, Duda, Fulnek – Ryšavý, Kurušta.

Trenér Petr Gibala: „Soupeř nás příliš neprověřil. Kluci se v některých fázích zápasu přizpůsobili hře soupeře, což samozřejmě neodpovídalo našim představám. V celém průběhu utkání jsme si vytvářeli brankové příležitosti, ale také zajímavé herní situace. Soupeř se kromě gólu z penalty pořádně k ničemu nedostal.“

U17

MFK OKD Karviná U17 – FK Púchov U19 1:3 (1:0)

Branka Karviné: 15. Gistinger

Sestava Karviné: Novák – Jadamík, Leibl (41. Kurz), Kalous, Szkuta – Strohalm (41. Puškáč), Gistinger, Koziol (70. Molnári), Putyera – Moskál, Puchel.

Trenér Miroslav Štěpánek: „Odehráli jsme velmi dobré utkání, ve kterém jsme o dva roky staršího soupeře sedmdesát minut přehrávali herně i takticky. Kluci si vypracovali řadu vyložených šancí, které neproměnilo především útočné duo Moskál x Puchel. O dvě hlavy větší soupeř nás trestal v produktivitě, když ze tří šancí dal tři branky. V závěru zápasu jsme zbytečně inkasovali po vlastních chybách.V týdnu se zaměříme na koncovku. I přes prohru jsem spokojený.“

U16

MFK OKD Karviná – FK Púchov U17 1:2 (0:1)

Branka Karviné: 45. Mareček

Sestava Karviné: Ciupa – Pavlík, Seidler, Pavelka, Lichtblau – Karkoschka, Mareček (60. Michalisko), Blanik – Egri, Kubiena, Budina (60. Stallmach).

Trenér Roman West: „V prvním poločase jsme hráli proti o rok staršímu a vyspělému týmu Púchova velmi dobře. Dařila se nám rozehrávka od brankáře přes stopery a také kombinační hra. Vytvořili jsme si několik brankových šancí. Především příležitosti Kubieny, Marečka, Pavelky či Blanika mohly skončit gólem. Místo našeho vedení jsme po chybě v rozehrávce zbytečně inkasovali. Ve druhém poločase to už byla hra nahoru-dolů. Nejprve vyrovnal Mareček. Šance se potom střídaly na obou stranách. V těchto momentech se vyznamenal brankář Ciupa. Naše příležitosti neproměnili opět dvakrát Kubiena a také Egri. Celkově jsme byli lepším týmem, měli více šancí, střel i standardních situací. V tomto zápase jsme však doplatili na neproměňování šancí.“

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii