Generální partner
Světlý režim
4. březen 2013

Žáci: Výhry v Opavě, prohry s Baníkem

Starší žáci v sobotu vyhráli obě derby v Opavě. Čtrnáctka dokonce vysoko 8:2. Hattrick vstřelil Jakub Hejda. Mladší žáci hostili ostravský Baník, ale výsledkově neuspěli. Na fotkách je zachycen zápas týmu U12. Více fotografií na facebooku MFK OKD Karviná.

U15

SFC Opava U15 - MFK OKD Karviná U15 1:2 (1:1)

Branky Karviné: 33. Berešík, 46. Lingr

Sestava Karviné: Jóba - Kondziolka, Michalidis, Poštulka, Hujo (36. Všetička) - Jaworski (36. Chloň), Lingr, Štěrba (36. Makula), Ligocký (36. Brevčinský) - Berešík, Dostál (36. Wenglorz).

Trenér Jan Laslop: „V utkání jsme domácí většinu času herně přehrávali, přesto jsme jako první inkasovali. Po jediném rohu domácích během celého zápasu, to běžela desátá minuta. Vyrovnání přišlo ve 33. minutě. To si Berešík naběhl na výbornou přihrávku od Jaworského a skóroval. Ve druhém poločase jsme v aktivní hře pokračovali a ve 46. minutě vstřelil vítěznou branku Lingr, kterému přihrával Berešík. Je jen škoda, že jsme další příležitosti nevyužili a nezvítězili vyšším rozdílem.“

U14

SFC Opava U14 - MFK OKD Karviná U14 2:8 (1:3)

Branky Karviné: 25., 38. a 50. Hejda, 28. a 60. Piecha, 18. Macko, 42. Feik, 69. Sembol

Sestava Karviné: Andrle - Feik, Mrozek, Király (47. Vrba), Swaczyna (44. Motyčka) - Hejda, Pawlowicz (40. Štromp), Parchanský (36. Kostorz), Macko, Piecha - Kvapil (36. Sembol).

Trenér Martin Špička: „Vstup do zápasu se nám příliš nevyvedl a hned po deseti minutách se Opava po našem zaváhání v obraně ujala vedení. Nám se do konce poločasu, po zlepšené hře, podařilo otočit stav skóre na 3:1. Ve druhé půli jsme měli hru pevně pod kontrolou a úspěšně jsme dokráčeli k vysokému vítězství.“

U13

MFK OKD Karviná U13 - FC Baník Ostrava U13 3:6 (2:4)

Branky Karviné: 25.a 42. Szotkowski, 28. Vlachovský

Sestava Karviné, I.sestava: Skocz - Kretek, Motloch, Bielan - Soušek, Seriš, Ostáš - Ponča. II. sestava: Kux - Zorychta, Klimek, Vlachovský - Brzóska, Stawicki, Bystroň - Szotkowski.

Trenér Zbyšek Gazda: „Baník nás prověřil, jak jsme na tom v defenzivě. Raketový nástup hostů znamenal po pěti minutách vedení 4:0, což nás tak překvapilo, že jsme se do dvacáté minuty nemohli z tohoto šoku vzpamatovat. Postupem času se hra částečně vyrovnala a vytvářeli jsme si i nějaké příležitosti.Kladem bylo, že si kluci začali věřit a snažili se o kombinační hru. Spoustou dobře rozvíjejících akcí jsme sami zkazili nepřesnou přihrávkou a tím pádem se připravili o možnost zakončit Soupeř byl jednoznačně lepší a to hlavně v osobních soubojích. Na tom musíme ještě hodně zapracovat.“

U12

MFK OKD Karviná U12 - FC Baník Ostrava U12 1:7 (0:4)

Branka Karviné: 45. Zach

Sestava Karviné, I.sestava: Kunz - Brabec, Věčorek, Toroň - Coufal, Klepek, Zach - Kubiena. II.sestava: Šenkýř, Štromp, Jurčák, Holoubek, Holzer, Kobza.

Trenér Lumír David: „Do tohoto utkání jsme šli s odhodláním získat další skalp top soupeře.I když to bylo jen přípravný zápas,chtěli jsme předvést dobrý výkon a udělat další skvělý výsledek. Konečný stav hodně ovlivnil celkový průběh,kdy jsme měli několik dobrých možností ještě za příznivého stavu, ale nepřálo nám štěstí v koncovce, to nás položilo. Naopak soupeř šel štěstí naproti, byl důraznější a chytřejší v osobních soubojích. Na rozdíl od nás také trestal naše chyby, které jsme dělali pomalou prací s míčem v postupném útoku. Toto utkání nám hodně ukázalo. Je možná dobře, že jsme dostali takovou facku nyní. Víme, že jestli chceme splnit náš dlouhodobý cíl a rovnat se těmto soupeřům, musíme v tréninku přidat. Proti Baníku jsme zkoušeli hráče z Jablunkova - Lukáše Ciencialu, který se jevil velice dobře a dokazoval, že na nejvyšší žákovskou soutěž s přehledem má.“

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii