Generální partner
Světlý režim
8. březen 2013

Petr Mašlej: K úspěchu povede odvaha a důraz

V neděli odpoledne vypukne pro Karvinou jarní část FNL zápasem ve Znojmě. Minulý týden se celé kolo odložilo kvůli nezpůsobilým terénům. Trenér Petr Mašlej bude mít k dispozici takřka kompletní kádr a přeje si konečně uspět na hřišti soupeře.

S týdenním odstupem, přišlo vám nakonec vhod odložení jarního startu?

Ano, přišlo. Hráči si navykli na přírodní trávu. Navíc jsme měli možnost vidět Znojmo přímo v akci proti Ústí nad Labem.

Týmy se znají, navíc se spolu střetly před šesti týdny v rámci Tipsport ligy, kdy Znojmo vyhrálo 3:1. Ale přeci jen, na koho si dát v dresu soupeře největší pozor?

Hru Znojma tvoří především čtveřice Heinz, Okleštěk, Nepožitek a Helísek. Ti jsou hodně nebezpeční.

Jaký zápas očekáváte? Podobný tomu, jaký byl k vidění v podzimní části v Karviné nebo Znojmo bude na domácím trávníku hrát jinak?

Podle mě budou víc držet míč a kombinovat, u nás spoléhali spíše na brejky. Tomu nahrává i přítomnost Marka Heinze. Ale jsme na to připravení.

Jen čtyři kluby prozatím nedokázaly získat na soupeřově hřišti tři body. Je to střížkovská Bohemka, Opava, Táborsko a právě Karviná. Navíc soupeři máte co vracet za podzimní porážku 0:1. Je to extra motivace navíc?

Přesně tak. Ale nesmíme se ohlížet, jestli hrajeme doma nebo venku. Body potřebujeme a je jedno, kde hrajeme. Musíme být ve hře více odvážnější a důraznější. Pokud se nám toto podaří, můžeme uspět.

Jak jsou na tom hráči po zdravotní stránce?

Kádr je kompletní až na Davida Puškáče, který není fit. Uzdravil se i Vladimír Mišinský, kterého však pošleme rozehrát za béčko, které v sobotu nastoupí v Třinci.

Máte jasno o tom, kdo půjde do nedělního zápasu s kapitánskou páskou?

Ano. Kapitánem bude David Mikula. Je dominantní a jde všem příkladem. Tady nebylo o čem debatovat, volba byla jasná.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii