Generální partner
Světlý režim
17. březen 2013

Dorostencům generálky vyšly

Závěrečné přípravné zápasy absolvovaly v sobotu naše dorostenecké týmy. Devatenáctka vyhrála v Bohumíně, šestnáctka v Třinci. Nezvítězil jen tým U17, který pouze remizoval v Třinci bez branek.

U19

FK Bohumín – MFK OKD Karviná U19 2:3 (1:1)

Branky Karviné: 65. a 75. Procházka, 26. Uher

Sestava Karviné: Dočekal – Derík, Káňa, Roman, Berešík (73. Badura) – Uher, Duda, Tomšů, Fulnek – Kurušta, Ryšavý (60. Procházka).

Trenér Petr Gibala: „Poslední přípravné utkání jsme odehráli na trávě, což mírně ovlivnilo hru. Především, co se týče pohybu. Nehráli jsme nijak pohledný fotbal, ve hře byla spousta nepřesností, řešení mezihry na tomto terénu bylo špatné. Za zmínku stojí posledních třicet minut, kdy jsme začali hrát více nátlakově na soupeřově polovině, vytvářeli si příležitosti a dostávali jsme se více do zakončení."

U17

Fotbal Třinec U17 – MFK OKD Karviná U17 0:0

Sestava Karviné: Pastornický – Jadamík, Pavelka, Kurz, Ceremuga – Strohalm, Molnári, Koziol, Putyera – Moskál, Puchel.

Trenér Miroslav Štěpánek: „K poslednímu přípravnému utkání jsme odjeli ve značně oslabené sestavě. Onemocnění našich hráčů v kombinaci se sebeuspokojením s předešlými dobrými výsledky byly příčinou toho, že jsme Třinec herně nepřehráli. V utkání nám chyběla aktivita, bojovnost a nasazení.“

U16

Fotbal Třinec U16 – MFK OKD Karviná U16 2:5 (0:1)

Branky Karviné: 49. a 52. Blanik, 11. Řapek, 73. Pavlík, 78. Egri

Sestava Karviné: Ciupa (41. Mušec) – Pavlík, Seidler, Ženíšek, Lichtblau (41. Budina) – Karkoschka (41. Kolek), Mareček (60. Michalisko), Blanik (60. Stallmach) – Egri, Kubiena (41. Pavelka), Řapek.

Trenér Roman West: „Po výborném herním soustředění, kde se nám podařilo ve třech utkáních vstřelit patnáct branek, jsme jeli na poslední přípravné utkání do Třince. Věděli jsme, že to bude pro nás daleko těžší zápas, než proti soupeřům z Čech. Tato družstva totiž chtějí hrát fotbal a tvoří hru odzadu. To nám vyhovuje, zatímco Třinečtí po celé utkání pouze bránili v bloku a hráli na rychlé protiútoky. Po prvním poločase jsme vedli díky brance Řapka. Měli jsme i další velké šance, především dvě díky Kubienovi. Domácím jsme povolili dobrou hrou pouze několik střel ze střední vzdálenosti. Úvod druhého poločasu nám nevyšel a po dvou chybách ve středu hřiště a v bráně Třinec z ničeho otočit vývoj zápasu. Naštěstí jsme se tentokrát jako v mistrovském zápase „psychicky nesložili“, ukázali se nově rodící vnitřní sílu týmu a výsledek otočili v náš prospěch. Celkově jsme byli lepší a zaslouženě utkání vyhráli.“

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii