Generální partner
Světlý režim
17. březen 2013

Jakub Legierski si odbyl premiéru v základu

Po dvou a půl letech nakukování do áčka se útočník Jakub Legierski dočkal. Proti Bohemians Praha 1905 se objevil v základní sestavě karvinského týmu. Operoval sám na hrotu útoku, kde ho z pozice podhrotového hráče podporoval Vladimír Mišinský.

Trenéři udělali v sestavě celkem dost změn a viditelně byly přínosné, když máte z utkání bod za remízu. Proč to takhle nešlo také minulý týden?

Proti Bohemce jsme hráli disciplinovaně, to byl ten největší rozdíl. Věděli jsme, že Klokani jsou silní na míči. Zápas jsme prostě museli tvrdě odmakat. Zvládli jsme to, každý si plnil své povinnosti.

Změny v sestavě se dotkly také vás. Poprvé v kariéře jste vyběhl na trávník v základní sestavě karvinského áčka v mistrovském utkání. Byl jste hodně nervózní před začátkem zápasu?

Byl a hodně. Ale po prvním písknutí rozhodčího to ze mě spadlo a soustředil jsem se jen na fotbal. Tímto musím samozřejmě oběma našim trenérům poděkovat za šanci. Snad byli spokojení a nezklamal jsem.

Na těžkém terénu jste odehrál přes sedmdesát minut. Poté vás střídal Aleš Besta. Jak jste se na hřišti cítil? Měl jste také solidní šanci na vstřelení branky…

...byl jsem ve sprintu a měl toho už dost. Škoda, chyběl mi půlkrok. Ale s bodem jsme spokojení, i když si myslím, že jsme mohli jednu branku vstřelit. Po standardních situacích bylo před brankou soupeře několik závarů, kde to gólem zavánělo.

Mínusem je určitě fakt, že jste už tři zápasy v řadě nevstřelili gól. Neprosadili jste se proti Rybniku, minulý týden ve Znojmě a ani proti Bohemce. Jak z toho ven?

Takový je fotbal. Je jen otázkou času, kdy nám tam něco spadne a prolomíme to. V přípravě se střelecky dařilo slušně, nyní jsme se trošku zadrhli. Tragédii z toho však neděláme. Stává se to každému bez výjimky.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii