Mlade talenty

Jakub Legierski si odbyl premiéru v základu

17.03.2013 | redakce
 

Jakub Legierski si odbyl premiéru v základu Po dvou a půl letech nakukování do áčka se útočník Jakub Legierski dočkal. Proti Bohemians Praha 1905 se objevil v základní sestavě karvinského týmu. Operoval sám na hrotu útoku, kde ho z pozice podhrotového hráče podporoval Vladimír Mišinský.

 

Trenéři udělali v sestavě celkem dost změn a viditelně byly přínosné, když máte z utkání bod za remízu. Proč to takhle nešlo také minulý týden?

Proti Bohemce jsme hráli disciplinovaně, to byl ten největší rozdíl. Věděli jsme, že Klokani jsou silní na míči. Zápas jsme prostě museli tvrdě odmakat. Zvládli jsme to, každý si plnil své povinnosti.

Změny v sestavě se dotkly také vás. Poprvé v kariéře jste vyběhl na trávník v základní sestavě karvinského áčka v mistrovském utkání. Byl jste hodně nervózní před začátkem zápasu?

Byl a hodně. Ale po prvním písknutí rozhodčího to ze mě spadlo a soustředil jsem se jen na fotbal. Tímto musím samozřejmě oběma našim trenérům poděkovat za šanci. Snad byli spokojení a nezklamal jsem.

Na těžkém terénu jste odehrál přes sedmdesát minut. Poté vás střídal Aleš Besta. Jak jste se na hřišti cítil? Měl jste také solidní šanci na vstřelení branky…

...byl jsem ve sprintu a měl toho už dost. Škoda, chyběl mi půlkrok. Ale s bodem jsme spokojení, i když si myslím, že jsme mohli jednu branku vstřelit. Po standardních situacích bylo před brankou soupeře několik závarů, kde to gólem zavánělo.

Mínusem je určitě fakt, že jste už tři zápasy v řadě nevstřelili gól. Neprosadili jste se proti Rybniku, minulý týden ve Znojmě a ani proti Bohemce. Jak z toho ven?

Takový je fotbal. Je jen otázkou času, kdy nám tam něco spadne a prolomíme to. V přípravě se střelecky dařilo slušně, nyní jsme se trošku zadrhli. Tragédii z toho však neděláme. Stává se to každému bez výjimky.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
dnes - a) sektor C4-řada 3- sedadlo 11, b) sektor B5-řada 5-sedadlo 17, c) sektor D4-řada 5-sedadlo 22, d) sektor D5-řada -sedadlo 32. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Plzni budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny a jako bonus obdrží každý po dvou vstupenkách na futsal ČR-Nizozemsko, které se bude hrát v Karviné 3.12.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

 
 
 
 
 

• Preview

• Reportáž

• Ohlasy

• Další

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem