Generální partner
Světlý režim
20. březen 2013

Obnovená premiéra Jiřímu Homolovi vyšla

V neděli prožil obnovenou premiéru v karvinských barvách Jiří Homola, který se postavil do stoperské dvojice vedle kapitána Davida Mikuly.

Remízová zápas, navíc bez obdrženého gólu. Jiří Homola se do Karviné vrátil pomoct k lepším výsledkům. Proti vedoucímu celku FNL, Bohemians Praha 1905, se to zčásti podařilo. „Každého defenzivního hráče nula vzadu potěší. Jsme rádi, že se neinkasovalo. Podržel nás také Lukáš Paleček v brance při dvou šancích hostujícího Štochla. Ale štěstí ke sportu obecně patří,“ usmíval se zkušený dvaatřicetiletý zadák.

Příležitost od trenérů dostal Jiří Homola ve druhém jarním zápase. Ten úvodní ve Znojmě ještě vynechal a byl se rozehrát v rezervním týmu. „Potřeboval jsem odstranit ještě nějaké fyzické nedostatky, absolvoval jsem i různé individuální tréninky. Zatím to ještě není stoprocentní, ale postupem času to určitě bude lepší a lepší.“ Kdy naposledy nastoupil za nějaký rezervní celek, si Jiří Homola přesně nepamatuje. „No možná v Jablonci před čtyřmi lety, ale úplně jistý si nejsem,“ řekl.

Před příchodem do Karviné se mimo jiné připravoval s třetiligovým Kolínem. „Samozřejmě ty tréninky nebyly na takové úrovni, ale byl jsem za to rád. Proto jsem tedy ze začátku mého působení tady více trénoval a rozehrával se v béčku,“ vysvětlil Homola. Ten si svým výkonem řekl o základní sestavu i v sobotu ve Vlašimi. „To uvidíme. Trenéři si musí vyhodnotit, jak jsem hrál a jestli mi dají důvěru,“ řekl skromně.

V sobotu je na programu zápas ve Vlašimi, která stejně jako Karvinští, potřebuje body. „Bude to hodně obtížný zápas. Vlašim je v tabulce pod námi pouze o jediný bodík. Rozhodně bude důležité udržet koncentraci a hrát disciplinovaně jako proti Klokanům a počkat si na chybu nebo využít nějakou standardní situaci,“ prohlásil Jiří Homola. Právě standardní situace by mohly rozhodnout. V nedělním zápase z nich právě on hrozil, ale žádná se neujala. „Bylo to tam pár závarů. Ale tyto situace nacvičujeme a jednou to tam spadne,“ je plný optimismu Jiří Homola. Třeba se tak stane právě ve Vlašimi…

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii