Generální partner
Světlý režim
22. březen 2013

V sobotu odpoledne proti neoblíbené Vlašimi

Po domácí remíze s Klokany jedou karvinští fotbalisté do Vlašimi k 20. kolu FNL. Domácí celek se aktuálně nachází na dvanácté příčce tabulky s devatenácti body, tedy pouhý bod před naším celkem. Na podzim skončilo utkání v Karviné bezbrankovou remízou.

Další pokus o ukončení nepříznivé série na soupeřových hřištích budou mít fotbalisté Karviné ve Vlašimi. Tam jim to však příliš nejde. Poslední porážky 1:4 nebo 0:2 jsou toho důkazem. Čím je tento soupeř specifický? „V domácím prostředí hraje hodně agresivně a bojovně, s čímž jsme se tam nedokázali nikdy vyrovnat. Tomuto faktu také přizpůsobíme sestavu. Navíc tam nechodí moc lidí, ale vždy ta hrstka umí vytvořit nepříjemné prostředí. Většině týmů se ve Vlašimi nehraje dobře,“ uvedl trenér Petr Mašlej.

Karvinští trenéři budou musel oželet start Aleše Besty kvůli čtyřem žlutým kartám, Ondřeje Cvernu trápí kotník z posledního domácího zápasu a o startu Martina Limanovského se rozhodne až před zápasem. „Martin zkusil mírnou zátěž. Uvidíme jaká bude jeho reakce po pátečním tréninku. Zatím tedy nevíme, zda do utkání zasáhne respektive, jestli do Vlašimi vůbec s mužstvem odcestuje,“ řekl druhý z trenérů Jan Páník.

V domácím zápase, minulý týden proti Bohemians Praha 1905, překvapili domácí trenéři velkým počtem změn v sestavě díky neuspokojivému výkonu ve Znojmě. Před sobotním utkání tolik změn nenastane. „Nějaké budou díky zdravotnímu stavu, ale už ne v takovém rozsahu. Navíc poslední zápas snesl přísnější měřítko a chtěli bychom sestavu nějakým způsobem ustálit,“ prohlásil Páník.

Zajímavostí určitě bude fakt, že v dresu soupeře se objeví proti bývalým spoluhráčům záložník Petr Wojnar, který ještě na podzim v působil právě v Karviné. Navíc Jiří Homola se během zimy nějaký čas připravoval s Vlašimí, kde byl na zkoušce. Nakonec dal přednost právě našemu klubu. „Očekávám těžké utkání. Vlašim je pouhý bod za námi. Důležitá bude stoprocentní koncentrace a využití každé chybičky,“ zdůraznil Jiří Homola.

Vlašimští nasbírali na jaře tři body. Nejprve porazili v domácím prostředí 2:1 Most a před týdnem prohráli 0:2 v Sokolově. „Chyběl nám důraz ve vápně. Jinak jsme byli Sokolovu vyrovnaným protivníkem,“ uvedl trenér Vlašimi Martin Frýdek. Zápas začíná v sobotu 23. března v 15 hodin. Jako hlavní rozhodčí byl delegován Karel Hrubeš, kterému budou na čarách pomáhat pánové Černý a Dobrovolný.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii