Generální partner
Světlý režim
23. březen 2013

Devatenáctka nestačila na Petrovice

Snad už poslední přípravné zápasy absolvovaly karvinské dorostenecké týmy. Tým U19 (na fotkách) podlehl Lokomotivě Petrovice 2:4. Mladší dorostenci hráli v Opavě, kde se podařilo zvítězit sedmnáctce. Tým U16 po velmi solidním výkonu remizoval 1:1.

U19

MFK OKD Karviná U19 – Lokomotiva Petrovice 2:4 (1:3)

Branky Karviné: 25. Uher, 89. Kurušta

Sestava Karviné: Dočekal (46. Pecha) – Derík, Káňa, Roman, Kloda (46. Berešík) – Procházka (75. Hanzel), Tomšů (46. Cienciala), Kurušta, Fulnek – Uher, Ryšavý (46. Wenglorz).

Trenér Petr Gibala: „Potkali jsme kvalitního soupeře, který nás vyučil v produktivitě. Ze čtyř pokusů dal čtyři branky. My jsme na tom sice byli lépe fyzicky, nicméně jsme ztráceli mnoho míčů a kupili jsme řadu nepřesností. Celkově hra nebyla uspokojivá, ale na druhou stranu jsme měli pět čistých gólovek, které jsme nedali a to je ten rozdíl mezi námi a zkušenými soupeři z krajského přeboru či divize.“

U17

SFC Opava U17 – MFK OKD Karviná U17 1:2 (0:1)

Branky Karviné: 20. Kalous, 70. Řapek

Sestava Karviné: Pastornický – Jadamík (41. Ceremuga), Szkuta, Leibl (41. Seidler), Kurz – Molnári (41. Blanik), Koziol, Puškáč (60. Řapek), Kalous – Moskál, Puchel.

Trenér Miroslav Štěpánek: „Velmi dobré utkání z obou stran. Škoda jen našich vyložených šancí, které jsme neproměnili. Pro nás to byla dobrá generálka před ligovou soutěží.“

U16

SFC Opava U16 – MFK OKD Karviná U16 1:1 (0:1)

Branka Karviné: 20. Kubiena

Sestava Karviné: Ciupa (41. Mušec) – Pavlík, Seidler, Pavelka, Lichtblau (41. Budina) – Karkoschka (41. Kolek), Mareček (60. Stallmach), Blanik – Egri, Kubiena (41. Ženíšek), Řapek.

Trenér Roman West: „V úvodu utkání jsme byli pasivní, čehož domácí Opava využila a vytvořila si první gólovou příležitost, která skončila na tyči. Poté jsme začali hrát aktivněji, důrazněji a přesněji v kombinaci. Dostali jsme se do vedení po brance Kubieny a překrásné akci Pavelky přes celé hřiště. Další velkou šanci měl Egri, který nedal gól do prázdné brány po vynikajícím uvolnění a přihrávce Blanika. Ve druhém poločase jsme prostřídali, ale na naší hře to během první poloviny druhého poločasu nebylo znát. Do další velké šance se dostali Mareček s Blanikem, jenže prvně jmenovaný netrefil prázdnou bránu. Po vyrovnání na 1:1 měla šance i Opava, ale dobrým výkonem nás podržel brankář Mušec. Na konci zápasu mohl rozhodnout v náš prospěch ještě Kolek. Celkově jsme opět odehráli výborný zápas se silným soupeřem, který minulý týden porazil Sigmu Olomouc 4:1. V zimní přípravě jsme si ověřili, že můžeme hrát vyrovnaný fotbal s kýmkoliv.“

Více fotek na oficiálním facebookovém profilu MFK OKD Karviná.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii