Generální partner
Světlý režim
3. červen 2013

Pindroch po premiéře: Byl jsem hodně nervozní

Gólman Branislav Pindroch si odbyl premiéru v ostrém zápase za karvinský tým. Jednadvacetiletý brankář se v Pardubicích postavil mezi tři tyče místo Lukáše Palečka. Za devadesát minut pustil za svá záda jednu střelu.

Braňo, užil jste si premiéru ve Fotbalové národní lize?

Bylo to velmi příjemné, ale na druhou stranu jsem byl dost nervózní. Kluci mi však hodně pomohli a uklidňovali mě. Možná to také bylo zapříčiněno tím, že jsem v poslední době nenastupoval ani za béčko kvůli omezené kvótě cizinců, kteří smí nastoupit v divizní soutěži. Takže nervozitu jsem pociťoval i z možné nerozchytanosti. Ale nakonec to dobře dopadlo.

Čekal jste vůbec, že si do brány v této sezóně ještě stoupnete? Nemyslím teď za rezervní celek, ale za áčko.

Spíš to bylo ve fázi doufání. S trenérem jsme se bavili přes týden, že bych možná mohl nastoupit. Ale definitivně jsem se to dozvěděl až ve čtvrtek. Měl jsem tedy čas se připravit.

Hned po deseti minutách inkasovat, navíc na soupeřově hřišti asi na optimismu moc nepřidá, že? Nepřipadal jste si na začátku utkání jako v hororu?

Příjemné to pochopitelně nebylo. Ale musím říct, že domácí si opravdu vyloženou šanci nevypracovali. Nějaké náznaky nebo střely tam byly, ale nic hrozného. Ta remíza odpovídá a je spravedlivá pro oba celky. I když je škoda té obdržené branky. Měl jsem to na rukách, dalo se to chytit.

Údajně s tím moc dělat nešlo.

Já jsem hodně sebekritický. Podle mě se to chytit dalo, ale teď už je to jedno. Byla to akce ze strany, kdy přišla přihrávka nejprve na šestnáctku, poté na nějakých deset metrů a jejich útočník to z první uklidil na zadní tyč.

Jaký byl pro vás, jako gólmana, terén. V Pardubicích po celý zápas pršelo. Jak jste se s tím vypořádal?

Ze začátku to ještě šlo. Postupem času se terén pochopitelně zhoršoval. O přestávce jsem se musel dokonce přezout. Pro gólmany to zrovna nejlepší podmínky opravdu nebyly (úsměv).

První start vás asi bude něco stát do týmové kasy, je to tak?

S tím počítám. To samé potká i Erika Puchla, který nastoupil na závěrečnou čtvrthodinu. Už před zápasem mi bylo něco naznačeno, takže už jenom čekám až přijde Lukáš Paleček a řekne mi tu sumu (smích).

Po zimním příchodu do Karviné se celkem pravidelně střídáte na pozici brankářské dvojky s Tomášem Hájkem. Ten druhý jde vždy chytat za rezervní celek. Tomu to však nejde a nachází se v kritické situaci. Čím si to, z pohledu brankáře, vysvětlujete?

Já jsem naposledy nastoupil za béčko 8. května proti Novému Jičínu. Posledních pět duelů tak odchytal Tomáš. Ale problém je v zakončení. V každém zápase se kluci dostanou do dvou nebo tři opravdu slibných pozic za nerozhodného stavu a nejsou schopni dát gól. Především doma jsme ztratili neskutečné množství bodů.

Už víte, jestli nastoupíte i ve středu v posledním utkání sezóny ve Zlíně?

Zatím ne. Nechám to na trenérech, ti to rozhodnou.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.