Mlade talenty

Pindroch po premiéře: Byl jsem hodně nervozní

03.06.2013 | redakce
 

Pindroch po premiéře: Byl jsem hodně nervozní Gólman Branislav Pindroch si odbyl premiéru v ostrém zápase za karvinský tým. Jednadvacetiletý brankář se v Pardubicích postavil mezi tři tyče místo Lukáše Palečka. Za devadesát minut pustil za svá záda jednu střelu.

 

Braňo, užil jste si premiéru ve Fotbalové národní lize?

Bylo to velmi příjemné, ale na druhou stranu jsem byl dost nervózní. Kluci mi však hodně pomohli a uklidňovali mě. Možná to také bylo zapříčiněno tím, že jsem v poslední době nenastupoval ani za béčko kvůli omezené kvótě cizinců, kteří smí nastoupit v divizní soutěži. Takže nervozitu jsem pociťoval i z možné nerozchytanosti. Ale nakonec to dobře dopadlo.

Čekal jste vůbec, že si do brány v této sezóně ještě stoupnete? Nemyslím teď za rezervní celek, ale za áčko.

Spíš to bylo ve fázi doufání. S trenérem jsme se bavili přes týden, že bych možná mohl nastoupit. Ale definitivně jsem se to dozvěděl až ve čtvrtek. Měl jsem tedy čas se připravit.

Hned po deseti minutách inkasovat, navíc na soupeřově hřišti asi na optimismu moc nepřidá, že? Nepřipadal jste si na začátku utkání jako v hororu?

Příjemné to pochopitelně nebylo. Ale musím říct, že domácí si opravdu vyloženou šanci nevypracovali. Nějaké náznaky nebo střely tam byly, ale nic hrozného. Ta remíza odpovídá a je spravedlivá pro oba celky. I když je škoda té obdržené branky. Měl jsem to na rukách, dalo se to chytit.

Údajně s tím moc dělat nešlo.

Já jsem hodně sebekritický. Podle mě se to chytit dalo, ale teď už je to jedno. Byla to akce ze strany, kdy přišla přihrávka nejprve na šestnáctku, poté na nějakých deset metrů a jejich útočník to z první uklidil na zadní tyč.

Jaký byl pro vás, jako gólmana, terén. V Pardubicích po celý zápas pršelo. Jak jste se s tím vypořádal?

Ze začátku to ještě šlo. Postupem času se terén pochopitelně zhoršoval. O přestávce jsem se musel dokonce přezout. Pro gólmany to zrovna nejlepší podmínky opravdu nebyly (úsměv).

První start vás asi bude něco stát do týmové kasy, je to tak?

S tím počítám. To samé potká i Erika Puchla, který nastoupil na závěrečnou čtvrthodinu. Už před zápasem mi bylo něco naznačeno, takže už jenom čekám až přijde Lukáš Paleček a řekne mi tu sumu (smích).

Po zimním příchodu do Karviné se celkem pravidelně střídáte na pozici brankářské dvojky s Tomášem Hájkem. Ten druhý jde vždy chytat za rezervní celek. Tomu to však nejde a nachází se v kritické situaci. Čím si to, z pohledu brankáře, vysvětlujete?

Já jsem naposledy nastoupil za béčko 8. května proti Novému Jičínu. Posledních pět duelů tak odchytal Tomáš. Ale problém je v zakončení. V každém zápase se kluci dostanou do dvou nebo tři opravdu slibných pozic za nerozhodného stavu a nejsou schopni dát gól. Především doma jsme ztratili neskutečné množství bodů.

Už víte, jestli nastoupíte i ve středu v posledním utkání sezóny ve Zlíně?

Zatím ne. Nechám to na trenérech, ti to rozhodnou.

• STOPka pro Petráně
včera - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 2 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

• Duel v Budějovicích upřesněn
7.10. - LFA upřesnila další ligové kolo. Karvinští nastoupí u nováčka z Českých Budějovic v neděli 27. října od 14:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem