Generální partner
Světlý režim
5. červen 2013

Áčko bude mít od čtvrtku desetidenní dovolenou

Pouhých deset dnů budou mít na odpočinek karvinští fotbalisté. Příští pondělí, tj 17.6. se už celá kabina sejde k zahájení letní přípravy před novou sezónou. Ta začne prvním kolem poslední červencový víkend.

Letošní sezóna se protáhla kvůli nepřízni počasí. První jarní kolo se neodehrálo a bylo přesunuto až na dnešek (5.6.). Fotbalisté tak logicky mají o čtyři dny kratší volno než se původně předpokládalo. „S tím se bohužel nedá nic dělat. Počasí neporučíme,“ uvedl kouč Josef Mazura.

Začátek přípravného období je naplánován na pondělí 17.6. Během měsíční přípravy na nový ročník FNL mají Karvinští v plánu sehrát dohromady sedm přípravných duelů. „Konkrétní však budeme až v příštím týdnu. Mohu jen prozradit, že se střetneme také s jedním prvoligovým týmem, pro který už bude tento zápas generálkou před začátkem Gambrinus ligy. Pro nás naopak generálkou před I.kolem Poháru České pošty,“ řekl sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk.

I.kolo poháru České pošty, do kterého zasáhnou celky z Fotbalové národní ligy, je naplánováno na sobotu 20. července. Už o týden později startuje nový ročník FNL. S kým se svěřenci Josefa Mazury střetnou, zatím není jasné.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.