Ohlédnutí za sezónou (I. část)

10.06.2013 | redakce

Ohlédnutí za sezónou (I. část) Do dvou částí rozdělíme posezónní ohlédnutí za účinkováním našeho celku ve Fotbalové národní lize v sezóně 2012/2013. V první části se zaměříme na statistiku počtu odehraných zápasů a minutáž jednotlivých hráčů.

Karvinští fotbalisté obsadili v této sezóně deváté místo se ziskem 42 bodů za jedenáct výher, devět remíz a deset porážek s vyrovnaným skóre 43:43. V tabulce domácích utkání skončili šestí, když posbírali jednatřicet bodů, z toho patnáct pod koučem Josefem Mazurou, který do klubu přišel koncem března. Venku to už tak slavné nebylo - získaných jedenáct bodů za dvě výhry a pět remíz znamená desátou pozici.

V letošní sezóně zasáhlo do třiceti utkání MFK OKD Karviná celkem 34 fotbalistů s nápisem OKD na hrudi. Tím nejmladším byl teprve sedmnáctiletý talentovaný záložník Erik Puchel, který nastoupil na čtrnáct minut v předposledním kole v Pardubicích.

Pouze v jediném zápase, proti Varnsdorfu, chyběl Elvist Ciku. Ten tak odehrál nejvíce utkání ze všech hráčů, tedy 29. Hned za ním má 28 utkání za sebou kapitán David Mikula. Právě karvinský kapitán toho však nejvíc odkopal na jaře. Společně s Jakubem Hottkem nastoupili do všech čtrnácti duelů. A právě poslední dva jmenování také odehráli na jaře nejvíce minut. Mikula maximální počet 1260 a Hottek o pouhých dvacet minut méně.

Nejvytíženějším hráčem s 2433 minutami pobytu na hřišti se i díky jarnímu zápřahu stal opět David Mikula. Přes magickou dvoutisícovku se dostali ještě Elvist Ciku (2300) a Josef Hoffmann (2119). A poznámka na závěr - do těchto statistik jsme započítávali také hráče, kteří do utkání v jarní části nezasáhli.

Celkem odehraných zápasů v sezóně

29 - Ciku, 28 - Mikula, 25 - Hoffmann, 23 - Fischer, 22 - Hottek, Knötig, 21 - Vaněk, Besta, 17 - Cverna O., 16 - Mišinský, Cverna V., Limanovský, 15 - Paleček, Vladavič, 14 - Rakovan, 12 - Homola, Fiala, Gonda, Vrána, 8 - Hoferica, Bolf, Presl, 7 - Vaclík, Sobala, Wojnar, 6 - Legierski, Hrtánek, 5 - Juřena, 4 - Puškáč, 1 - Kurušta, Puchel, Pindroch, LeGiang, Škahič.

Celkem odehraných zápasů na jaře

14 - Mikula, Hottek, 13 - Paleček, Ciku, 12 - Hoffmann, Fischer, Vaněk, Homola, Fiala, 11 - Knötig, 10 - Mišinský, Limanovský, 8 - Hoferica, 7 - Besta, Sobala, 6 - Legierski, Vaclík, 4 - Cverna V., 3 - Gonda, Cverna O., Puškáč, 1 - Pindroch, Kurušta, Puchel.

Celkem odehraných minut v sezóně

2433 - Mikula, 2300 - Ciku, 2119 - Hoffmann, 1819 - Hottek, 1717 - Knötig, 1446 - Vaněk, 1409 - Cverna O., 1350 - Paleček, Vladavič, 1347 - Fischer, 1267 - Mišinský, 1260 - Rakovan, 1154 - Cverna V., 1068 - Homola, 996 - Besta, 943 - Fiala, 834 - Gonda, 727 - Limanovský, 666 - Vrána, 664 - Bolf, 519 - Presl, 391 - Hrtánek, 361 - Wojnar, 341 - Legierski, 328 - Hoferica, 211 - Vaclík, 204 - Sobala, 134 - Juřena, 120 - Puškáč, 90 - Pindroch, 45 - Kurušta, Škahič, 14 - Puchel, 9 - LeGiang.

Celkem odehraných minut na jaře

1260 - Mikula, 1240 - Hottek, 1170 - Paleček, 1100 - Ciku, 1072 - Hoffmann, 1068 - Homola, 981 - Vaněk, 943 - Fiala, 938 - Knötig, 892 - Mišinský, 633 - Fischer, 499 - Limanovský, 341 - Legierski, 328 - Hoferica, 262 - Besta, 222 - Cverna V., 208 - Vaclík, 204 - Sobala, 149 - Cverna O., 109 - Gonda, 103 - Puškáč, 90 - Pindroch, 45 - Kurušta, 14 - Puchel.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor C4-řada 3- sedadlo 11, b) sektor B5-řada 5-sedadlo 17, c) sektor D4-řada 5-sedadlo 22, d) sektor D5-řada 5-sedadlo 32. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Plzni budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny a jako bonus obdrží každý po dvou vstupenkách na futsal ČR-Nizozemsko, které se bude hrát v Karviné 3.12.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).