Mlade talenty

Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu, říká Roman Káňa

11.06.2013 | redakce
 

Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu, říká Roman Káňa Pravý bek a kapitán staršího dorostu U19 Roman Káňa se ohlíží za snovou sezónou, ve které se týmu podařil husarský kousek. Vyhrál jednadvacet utkání za sebou. Z celkových osmadvaceti utkání jeho tým pouze jednou prohrál, hned v úvodním kole, a dvakrát remizoval. Jinak sbíral jen výhry.

 

Kapitán letošních suverénů z Moravskoslezské dorostenecké ligy přiznává, že se v kabině sešla výborná parta, která táhla za jeden provaz vstříc jasnému cíli – postupu do celostátní ligy staršího dorostu. „Pro mě a pár dalších kluků, kteří si tu celostátní ligu nezahrají, je to takové zadostiučinění. Minulou sezónu jsme nezvládli konec soutěže a teď se to podařilo. Nyní navíc poprvé platilo, že první tým postupuje přímo a druhý hraje baráž. Jsme rádi, že se nám to povedlo,“ prohlásil po posledním zápase sezóny Roman Káňa.

Toho velmi mrzí, že si celostátní ligu příští sezónu už nezahraje. „To je samozřejmě jediné negativum. Hodně nás, ročníky 1994, lákalo zahrát si proti nejlepším dorosteneckým celkům v republice. Z tohoto jsem malinko zklamaný, ale tak jsme to aspoň vybojovali pro ostatní kluky. Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu,“ usmál se. Konkrétně on, David Dočekal, Jozef Roman, David Ryšavý, Pavel Hanzel, Jakub Fulnek a Jakub Legierski, tedy ročník 1994, v dorostenecké kategorii končí.

Karvinští mladíci si prvenství v soutěži zajistili dvě kola před koncem po výhře v Třebíči. „Je dobře, že jsme to zvládli hned na první pokus. Aspoň jsme si mohli poslední dvě kola užít bez nervů a oddechnout si trošku.“ Sám Káňa přiznává, že letos nebyla taková konkurence jako minulý rok. „Tím však nesnižuji naše schopnosti. Ale dá se říct, že letos to bylo o jen o zápasech s béčkem Sigmy a Frýdkem Místkem, zatímco minulou sezónu bylo v soutěži více kvalitnějších týmů a zápasy byly určitě i silovější,“ srovnával osmnáctiletý fotbalista.

Jeho slova potvrzuje fakt, že Karvinští nastříleli v osmadvaceti zápasech úctyhodných 115 branek, což je průměr nad čtyři branky na utkání. A údaj o inkasovaných brankách je také krásný. Pouze dvacet inkasovaných gólů dělá průměr 0,7 branky na zápas. Nejvyšší výhru zaznamenali karvinští dorostenci v prvním jarním kole, kdy přejeli Líšeň 13:0. Dvouciferný výsledek zopakovali v kole závěrečném. To porazili 11:0 poslední Břeclav.

Jako správný kapitán nezapomněl poděkovat ani trenérům. „Velký dík patří panu Páníkovi, který s námi soutěž začal a vlastně tým před sezónou sestavil. Poté povýšil k áčku a převzal nás trenér Gibala. Toho jsme znali z kategorie mladších dorostů. V tom směru tedy nebyl žádný problém. Oba odvedli kus poctivé práce,“ řekl Káňa.

Na otázku, kterou vlastnost by na týmu ocenil ze všeho nejvíc vůbec neváhal. „Jednoznačně rychlost. Neustále jsme se snažili o rychlý přechod do útoku a po ztrátě balónu ihned soupeře napadali. Dalším důležitým faktorem, jak už jsem říkal, bylo správné fungování kabiny. Výborně jsme se doplňovali a sezónu si určitě užili. Já navíc jako kapitán, což byla pomyslná třešnička na dortu,“ uzavřel jeden z tahounů dorostu U19 Roman Káňa.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem