Mlade talenty

Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu, říká Roman Káňa

11.06.2013 | redakce
 

Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu, říká Roman Káňa Pravý bek a kapitán staršího dorostu U19 Roman Káňa se ohlíží za snovou sezónou, ve které se týmu podařil husarský kousek. Vyhrál jednadvacet utkání za sebou. Z celkových osmadvaceti utkání jeho tým pouze jednou prohrál, hned v úvodním kole, a dvakrát remizoval. Jinak sbíral jen výhry.

 

Kapitán letošních suverénů z Moravskoslezské dorostenecké ligy přiznává, že se v kabině sešla výborná parta, která táhla za jeden provaz vstříc jasnému cíli – postupu do celostátní ligy staršího dorostu. „Pro mě a pár dalších kluků, kteří si tu celostátní ligu nezahrají, je to takové zadostiučinění. Minulou sezónu jsme nezvládli konec soutěže a teď se to podařilo. Nyní navíc poprvé platilo, že první tým postupuje přímo a druhý hraje baráž. Jsme rádi, že se nám to povedlo,“ prohlásil po posledním zápase sezóny Roman Káňa.

Toho velmi mrzí, že si celostátní ligu příští sezónu už nezahraje. „To je samozřejmě jediné negativum. Hodně nás, ročníky 1994, lákalo zahrát si proti nejlepším dorosteneckým celkům v republice. Z tohoto jsem malinko zklamaný, ale tak jsme to aspoň vybojovali pro ostatní kluky. Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu,“ usmál se. Konkrétně on, David Dočekal, Jozef Roman, David Ryšavý, Pavel Hanzel, Jakub Fulnek a Jakub Legierski, tedy ročník 1994, v dorostenecké kategorii končí.

Karvinští mladíci si prvenství v soutěži zajistili dvě kola před koncem po výhře v Třebíči. „Je dobře, že jsme to zvládli hned na první pokus. Aspoň jsme si mohli poslední dvě kola užít bez nervů a oddechnout si trošku.“ Sám Káňa přiznává, že letos nebyla taková konkurence jako minulý rok. „Tím však nesnižuji naše schopnosti. Ale dá se říct, že letos to bylo o jen o zápasech s béčkem Sigmy a Frýdkem Místkem, zatímco minulou sezónu bylo v soutěži více kvalitnějších týmů a zápasy byly určitě i silovější,“ srovnával osmnáctiletý fotbalista.

Jeho slova potvrzuje fakt, že Karvinští nastříleli v osmadvaceti zápasech úctyhodných 115 branek, což je průměr nad čtyři branky na utkání. A údaj o inkasovaných brankách je také krásný. Pouze dvacet inkasovaných gólů dělá průměr 0,7 branky na zápas. Nejvyšší výhru zaznamenali karvinští dorostenci v prvním jarním kole, kdy přejeli Líšeň 13:0. Dvouciferný výsledek zopakovali v kole závěrečném. To porazili 11:0 poslední Břeclav.

Jako správný kapitán nezapomněl poděkovat ani trenérům. „Velký dík patří panu Páníkovi, který s námi soutěž začal a vlastně tým před sezónou sestavil. Poté povýšil k áčku a převzal nás trenér Gibala. Toho jsme znali z kategorie mladších dorostů. V tom směru tedy nebyl žádný problém. Oba odvedli kus poctivé práce,“ řekl Káňa.

Na otázku, kterou vlastnost by na týmu ocenil ze všeho nejvíc vůbec neváhal. „Jednoznačně rychlost. Neustále jsme se snažili o rychlý přechod do útoku a po ztrátě balónu ihned soupeře napadali. Dalším důležitým faktorem, jak už jsem říkal, bylo správné fungování kabiny. Výborně jsme se doplňovali a sezónu si určitě užili. Já navíc jako kapitán, což byla pomyslná třešnička na dortu,“ uzavřel jeden z tahounů dorostu U19 Roman Káňa.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem