Mlade talenty

Trenér Josef Mazura hodnotí jarní část soutěže

12.06.2013 | redakce
 

Trenér Josef Mazura hodnotí jarní část soutěže Čtvrt roku působí na lavičce Karviné Josef Mazura. Nutno podotknout, že jeho mise je úspěšná. V jedenácti utkáních pod jeho vedením vyhráli Karvinští hned sedmkrát. Před pár dny byl také serverem fnliga.cz zvolen nejlepším trenérem měsíce května.

 

Trenére, tým jste přebíral koncem března. Najednou se začalo vyhrávat i střílet branky. V čem tkvěla ta změna?

Když se mužstvu nedaří, tak je to většinou o psychice a rozpoložení těch hráčů. Jsem tady tři měsíce a vím, že ta kvalita tady je. Chtělo to však zlomit jedním zápasem. To se povedlo na hřišti Táborska, poté jsme tuto výhru potvrdili v derby s Opavou.

Upínali jste se tedy jasně k prvnímu zápasu pod vaším vedením?

Ano. Proti Táborsku to bylo nesmírně důležité. V první půli jsme tam nehráli žádný super fotbal. Naštěstí jsme se ve druhé půli dostali do vedení a kluci se uklidnili. Celkově ten zápas vzali kluci hodně zodpovědně. Ale také nám pomohlo štěstí.

Vám se však podařilo probudit ofenzivní činnost. Z jedenácti odehraných zápasů jste pouze v Mostě vyšli střelecky naprázdno. Mimo jiné jste dali sedm branek HFK Olomouc nebo pět Opavě. Do té doby však bylo střílení branek velkým problémem.

To máte pravdu, ale není to jen o útočné fázi a střílení branek. Základem je vždy dobrá obrana. Tam jsme si vytipovali pár hráčů. nejprve na pozici levého obránce hrál Kuba Hottek, poté jsme tam vrátili Tomáše Knötiga. prvotním úkolem bylo stabilizovat obrannou čtveřici. dalším Důležitým faktorem byla štítová dvojka Hottek a Vaněk. Toto spojení fungovalo velmi dobře. Navíc se nám rozstřílel Vláďa Mišinský, který se trefil osmkrát. Jednoduše řečeno to bylo jedno s druhým.

Hodně branek jste dali ze standardních situací.

Nezastírám, to nám ohromně pomohlo. Hlavně proti Opavě. Ale to k fotbalu patří.

Kdybyste měl jmenovat nejplatnějšího hráče, kdo by to byl?

Nechtěl bych jmenovat jednotlivce. Všichni šli hodně nahoru.

Na jaře jste odkoučoval jedenáct utkání. Který byl podle vás nejpovedenější?

Asi ten domácí proti HFK Olomouc. Vyhráli jsme 7:1. Bylo to o rychlých gólech. Po dvou brankách jsme se uklidnili a i nadále se nám dařilo využívat nabídnuté příležitosti. Byl to zápas, ve kterém nám vyšlo úplně všechno a do čeho jsme kopli skončilo v síti.

Konečné deváté místo znamená až umístění ve druhé polovině tabulky. Nyní už můžeme pouze spekulovat, ale přeci jen. Do jaké míry ovlivnil závěr soutěže disciplinární trest pro Vladimíra Mišinského, který dostal stopku na tři zápasy po vyloučení v Mostu?

Opravdu hodně. Věřím, že s ním bychom na tu horní půlku tabulky dosáhli. Bohužel se nám Vláďu nepodařilo nahradit. První alternativou byl Aleš Besta, ten ale bohužel marodil. Poté jsme museli sázet na mladého Kubu Legierského. Ten však není vyhraný. Musí nasbírat zkušenosti a ještě přidat.

Na konci sezóny jste však dal příležitost i dalším mladíkům. V Pardubicích si odbyl premiéru sedmnáctiletý Erik Puchel a ve Zlíně o rok starší Lukáš Kurušta. Jak je hodnotíte?

Na Lukášovi bylo ve Zlíně během prvního poločasu vidět, že byl hodně nervózní. On i Erik Puchel však ty předpoklady mají. Ve svých mládežnických kategoriích vynikají. Ale dospělý fotbal je samozřejmě něco úplně jiného. Je to složitější, ale mají na to. Jen musí dál makat.

Každopádně jste dal dalším mladým jasný signál k tomu, že šanci mohou dostat, je to tak?

Je to přesně tak. Když budou dobře pracovat, tak přeci pro ně nemusí být druhá nejvyšší soutěž konečná. Pro každého fotbalistu by měla být vrcholem reprezentace. Tak by měli mladí přemýšlet a snažit se být lepší a lepší.

V Pardubicích dostal šanci také poprvé v karvinských barvách brankář Pindroch.

O něm jsme věděli, že má něco odchytáno ve slovenské lize za Banskou Bystrici, takže to není žádný zajíc. Pokud i nadále bude poctivě pracovat, tak má šanci.

K poslednímu utkání do Zlína vás přijeli podpořit i fanoušci a byli po celý zápas slyšet. Bylo to pro vás příjemné překvapení?

Byli super. To samé i při domácích zápasech. Sice nám u některých nepřálo počasí, ale to už neovlivníme. Touto cestou bych jim chtěl poděkovat za náklonnost a podporu. Věřím, že v nadcházející sezóně budou chodit ještě v hojnějším počtu. Ale k tomu musí samozřejmě přispět i kluci na hřišti. Pokud se nám bude dařit, fanoušci přijdou. To platí všude.

V hlavě také určitě máte případné posily. Můžete aspoň něco prozradit?

Zatím bych nic neříkal. Můžu jen říct, že bychom chtěli posílit tak, aby ti hráči byli připraveni naskočit okamžitě do sestavy bez nějakého dlouhého zkoušení.

A na závěr ještě musíme připomenout vaše individuální ocenění. Serverem fnliga.cz jste byl vyhlášen trenérem měsíce května. Co tomu říkáte a překvapilo vás to?

Já takové ankety berou s velkou rezervou. Teď jsem trenérem měsíce a před pár měsíci jsem zase podle mnohých neměl ani na to, abych vůbec mohl trénovat. Tak to prostě chodí.

• B-tým zvládl derby - výhra 3:1
dnes - Nervózní divizní duel svěřenci Čestmíra Kročila zvládli a připsali si tři body. V neděli dopoledne v domácím prostředí zdolali Havířov po dvou gólech Hladíka a jednom Mrózka.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
včera - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
před 3 dny - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Odehráno v 15:30
MFK Karviná
1.FC Slovácko
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem