Mlade talenty

Přemek Pavlík věří v záchranu béčka

14.06.2013 | redakce
 

Přemek Pavlík věří v záchranu béčka Už není kam couvnout! Nejdůležitější zápas sezóny, který rozhodne o záchraně či sestupu do krajského přeboru, čeká na karvinský rezervní celek už v sobotu odpoledne na hřišti Brumova. Utkání začíná v 16:30 hodin.

 

Minulý týden vyběhl Přemek Pavlík do posledního domácího utkání proti Mohelnici s kapitánskou páskou a hned to přineslo vítězství. Zůstane u toho i v sobotním zápase? „Tak to nevím, spíš ne. Máme jasně určeno, že kapitánem je Martin Janík, takže mu kapitánskou pásku vrátím. Pokud tedy nastoupí,“ usmál se jednozápasový kapitán, který tuto roli plnil vůbec poprvé. Právě Janík a také Daniel Koutný absentovali v zápase proti Mohelnici kvůli školním povinnostem.

Právě s Mohelnicí se domácí radovali vůbec z první jarní výhry na vlastním hřišti. „To je samozřejmě šílené. Ale bohužel nám to na jaře doma prostě nešlo především kvůli zahozeným šancím v jednotlivých zápasech. Ale nějakou zvláštní nervozitu jsme před Mohelnicí nepociťovali. Nakonec to dobře dopadlo, řekl bych, že až nad očekávání. Od úvodních minut jsme byli jasně lepší. Samozřejmě nám pomohl rychlý první gól,“ ohlédl se za posledním domácím střetnutím.

Čím si vůbec Pavlík vysvětluje rozdílnost výsledků v jarní části? „Je to jednoduché. Doma jsme se nemohli prosadit a naopak venku nám to tam padalo. To je celé. Určitě bych netvrdil, že by se nám hrálo lépe venku než doma. Ani jsme nepociťovali žádný tlak v domácím prostředí. Prostě se to tak sešlo, že se nám dařilo vyhrávat hlavně u soupeřů,“ uvedl. Rezervní tým si ve druhé části sezóny připsal dvě venkovní výhry. Nejprve vyhrál v Přerově 2:1, poté jednoznačně 4:0 ve Valašském Meziříčí. Přivezl také bod z Morkovic a Hranic.

Přemek Pavlík si uvědomuje, že v Brumově je nutné vyhrát. „V tom případě se nemusíme ohlížet na ostatní, tedy hlavně na Kravaře, které mají o pouhý bod méně než my. V případě remízy musíme spoléhat na to, že Kravaře nevyhrají v Mohelnici,“ vypočítává varianty dvacetiletý levý bek či záložník. Tou další je porážka v Brumově a zároveň prohra Kravař v Mohelnici. I v tomto případě by se svěřenci Jindřicha Dohnala zachránili. „Ale na tohle v žádném případě nelze spoléhat. Chceme si to uhrát sami a vyhrát,“ tvrdí.

Nejhorší variantou je sobotní prohra a zároveň jakýkoliv bodový zisk Kravař v souběžně hraném zápase. To by znamenalo pád o soutěž níž. Brumovští, sobotní soupeř našeho týmu, už mohou být v klidu. Definitivu v podobě záchrany si vybojovali výhrou na hřišti opavské rezervy v minulém kole. Jak to všechno dopadne, a komu nakonec zůstane pomyslný „Černý Petr" v extrémně vyrovnaném ročníku Divize skupiny E, se bude vědět v sobotu po půl sedmé večer.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem