Generální partner
Světlý režim
15. červen 2013

Plán letní přípravy

Už jen dva dny volna mají karvinští fotbalisté. V pondělí ráno jim po deseti dnech skončí krátká pauza a všichni se společně vrhnou do přípravy na novou sezónu. Během té absolvují svěřenci Josefa Mazury snad celkem sedm přípravných zápasů.

Především soupeři z polské Ekstraklasy vyplní přípravu před startem Fotbalové národní ligy 2013/2014. Ale nejen s polskými celky změří svěřenci Josefa Mazury síly. V plánu je utkání v Opavě nebo s Banskou Bystricí. Generálka před úvodním utkáním Poháru České pošty je naplánována na 13. července v Uherském Hradišti proti Slovácku.

Karvinští prozatím nemají soupeře pouze na předposlední zápas. „Hlučín nám vzájemné utkání nakonec odřekl. Ale v tento termín chceme hrát. Vše je prozatím tedy v jednání,“ poznamenal vedoucí mužstva Petr Hort. Ať tak nebo tak, na domácím hřišti toho karvinští fotbalisté mnoho neodehrají. „Ale minimálně jeden zápas bychom doma rádi sehráli,“ doplnil Hort.

První přípravný duel je naplánován už na sobotu 22. června. To se Karviná vydá do Wroclawi k třetímu týmu uplynulé sezony - WKS Slask Wroclaw. Hrát by se mělo od 17 hodin.

Plán přípravných zápasů

22.6. WKS Slask Wroclaw - MFK OKD Karviná (Wroclaw, 17:00)

25.6. Korona Kielce - MFK OKD Karviná (Wodzislaw, 11:00)

29.6. SFC Opava - MFK OKD Karviná (Opava, 18:00)

5.7. Banská Bystrica - MFK OKD Karviná (Bytča, 15:00)

9.7. Ruch Chórzow - MFK OKD Karviná (Chórzow, 17:00)

11.7. MFK OKD Karviná - MFK Havířov (18:00)

13.7. 1.FC Slovácko - MFK OKD Karviná (Uherské Hradiště, 17:00)

Poznámka: Soupeři, časy a termíny se mohou změnit. O případných změnách budeme ihned informovat.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.