Generální partner
Světlý režim
19. červen 2013

V mezinárodní konfrontaci žáci U12 šestí

V sobotu 15.6. se karvinští mladší žáci U12 zúčastnili výborně obsazeného mezinárodního turnaje ve Frýdku – Místku. Mezi dvaceti celky se neztratili a obsadili výborné šesté místo. Celý turnaj ovládli mladíci Sparty Praha.

Na turnaji porovnávalo své síly dvacet týmů z Česka, Slovenska a Polska. Družstva byla rozdělena do čtyř skupin po pěti účastnících. Karvinští mladíci se postupně střetli s týmy Frýdek – Místek (ročník 2002), SFC Opava, SK Benešov, a MŠK Žilina. „Turnaj jsme zahájili vítězstvím 4:3 proti Frýdku – Místku. Předváděli jsme pěkný kombinační fotbal s množstvím šancí. Soupeř hrozil a dával branky po našich chybách. Nutno podotknout, že kluci FM svým věkem patřící do kategorie přípravek, se v turnaji vůbec neztratili,“ podotkl trenér Karvinských Aleš Hujík.

Druhé utkání s Opavou bylo vyrovnané a skončilo 0:0, byť naši borci kopali penaltu. Ve třetím utkání proti Benešovu svěřenci trenérů Aleše Hujíka a Lumíra Davida rychle prohrávali, ale poté se vrátili ke své hře a otočili stav na konečných 4:1. V závěrečném utkání proti silné Žilině začali karvinští žáci velmi dobře. „V úvodní polovině zápasu jsme soupeře přehrávali a vytvořili si několik vyložených šancí. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Žilina nás bohužel potrestala z ojedinělého brejku a po vstřeleném gólu už měla navrch. Přes velké nasazení i enormní snahu jsme nakonec prohráli 0:2. Ve skupině jsme tak se sedmi body nakonec obsadili druhé místo a postoupili mezi osm nejlepších týmů turnaje,“ popisoval trenér Hujík.

Ve čtvrtfinále čekal ostravský Baník. Takřka rozhodnuto bylo za pět minut, kdy karvinští žáci čtyřikrát inkasovali. Nakonec Baník vyhrál 6:0. „Nicméně kluci i za nepříznivého stavu bojovali, ale na rozjetého soupeře to nestačilo,“ ocenil své svěřence trenér. Po neúspěchu ve čtvrtfinále se hrálo o konečné umístění. Výhra nad Spartou Brno v poměru 1:0 rozhodla o tom, že Karvinští skončí nejhůř šestí.

A právě toto umístění jim nakonec připadlo. „Přestože jsme v zápase o 5. místo Frýdek Místek „A“ přehrávali, tak jsme nakonec prohráli. Kluky skvělými zákroky vychytal soupeřův brankář.“ Z celkového pohledu hodnotil Aleš Hujík celý turnaj velmi pozitivně. „Kluci předvedli, že fotbal hrát umí a myslím, že naše hra diváky bavila. Všichni do jednoho předvedli velice dobré výkony. Všechny musím pochválit i za to, že i přes velmi teplé a slunečné počasí a čím dál větší únavu ve všech utkáních bojovali až do posledních minut a neopouštěli od našeho stylu hry,“ zakončil.

SKUPINA

MFK – FM roč. 2002 4:3 (Zach 2, Kubiena, Holzer)

MFK – SFC Opava 0:0

MFK – SK Benešov 4:1 (Holzer 3, Kubiena)

MFK – MŠK Žilina 0:2

ČTVRTFINÁLE

MFK – FC Baník Ostrava 0:6

O 5. – 8. MÍSTO

MFK – Sparta Brno 1:0 (Kobza)

MFK – FM "A" 0:1

Hráči: Brabec Adam, Buzek Patrik, Holoubek Oldřich, Holzer Jan, Jurčák Matěj, Klepek Jakub, Kobza Martin, Kubiena Erik, Kunz Vojtěch, Novák Dominik, Šenkýř Ondřej, Štromp Peter, Věčorek Aleš, Zach Zdeněk.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii