Generální partner
Světlý režim
20. červen 2013

Eismann a Svatonský novými posilami

Karvinští před novou sezónou posilují. První novou tváří je levý bek či záložník Pavel Eismann z Třince, tou druhou Jan Svatonský z Dukly Praha.

Osmadvacetiletý Eismann přichází do Karviné na přestup od staronového nováčka FNL, Třince. Výhodou je jeho univerzálnost. „Pavel může nastoupit jak na levé straně obrany, tak i zálohy. Doteď jsme měli varianty pouze s hráči, kteří to měli přes nohu,“ uvedl sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk.

Druhá posila přichází z Gambrinus ligy. Je jí Jan Svatonský z Dukly Praha, který také může nastoupit na více pozicích. „O Honzovi víme, stejně jako u Pavla, že je použitelný zprava i zleva plus v útoku. Oba to jsou agresivní a rychlostní typy. Jsme opravdu velmi rádi, že jsou tady v Karviné,“ doplnil Lubomír Vlk.

Pavel Eismann (20.8.1984)

Eismann začínal profesionální kariéru v béčku Slovanu Liberec, později hostoval v Pardubicích. Zahrál si také ve Viktorii Žižkov, devět startů nasbíral během angažmá v Příbrami. Následovalo Slovácko, za které se mu podařilo vsítit jednu branku, a Bohemians Praha. Mezi těmito angažmá působil právě v Třinci. Do slezského týmu se Pavel Eismann potřetí vrátil po roce a půl stráveném v polském celku Sandecja Nowy Sacz. Nyní bude oblékat dres s logem OKD na hrudi.Jan Svatonský (12.5.1984)

Devětadvacetiletý ofenzivní hráč je odchovancem Baníku, za který však odehrál pouhé dva zápasy. Poté zamířil do Jakubčovic. V roce 2007 po sloučení Dukly právě s Jakubčovicemi hrál za tento pražský celek. S ním vybojoval v sezóně 2010/2011 postup do Gambrinus ligy. V dresu armádního celku odehrál za šest sezón celkem 106 zápasů, ve kterých dal třináct branek.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii