Mlade talenty

Vynikající sezóna starších žáků U15

22.06.2013 | redakce
 

Vynikající sezóna starších žáků U15 Žákovský celek U15 prožil výbornou sezónu, kterou zpečetil stříbrnou pozicí ve své soutěži SpSM U15. Lepší byl pouze ostravský Baník, který má ročník 1998 opravdu velmi silný. Vydařenou sezónu hodnotí trenér tohoto týmu Jan Laslop.

 

Druhé místo, dvaasedmdesát bodů, pouhé dvě porážky v sezóně (obě od Baníku) a vysoce aktivní skóre 122:26. To je, respektive byla, mimořádně vydařená sezóna žákovského týmu U15. „Je to určitě největší úspěch v této kategorii. Žádný žákovský celek neskončil druhý v této soutěži. Zvlášť, když se nám podařilo skončit před Sigmou Olomouc. Bodově i počtem nastřílených branek. Na Baník jsme neměli, ročník 1998 mají opravdu výborný,“ řekl trenér týmu Jan Laslop.

Ten se s týmem snažil o útočný fotbal, což se podle výsledků, ale i při pohledu na skóre, dařilo na výbornou. „Průměr přes čtyři góly na zápas hovoří zcela jasně. Mou snahou, společně s kolegou Petrem Chloněm, bylo klukům vštěpit herní myšlení a hrát kombinační a útočný fotbal. Ve většině utkání se nám to dařilo,“ těšilo trenéra Laslopa, který měl před jarní částí trochu obavy z toho, jak se povede nahradit brankáře Ciupu a útočníka Egriho, kteří se posunuli do mladšího dorostu, kde také patřili k nejlepším. Jeho obavy se nakonec ukázaly jako liché. „Role jedničky se zhostil velmi dobře brankář Jóba a Egriho jsme nahradili Lukášem Dostálem, kterého jsme do útoku přetáhli z obrany. Kdysi už na postu útočníka hrál,“ usmál se.

Největšími osobnostmi a tahouny byli bezesporu Ondřej Lingr s Martinem Berešíkem. Oba nastříleli celkově 55 branek. Lingr třiatřicet a Berešík dvaadvacet. „U Martina to číslo mohlo být určitě vyšší, neboť některé gólové příležitosti řešil přihrávkou. To se také promítlo do statistiky asistencí, kterou suverénně ovládl. Na gól přihrál přesně ve dvaadvaceti případech,“ chválil trenér Laslop. Zajímavostí je určitě také fakt, že Martin Berešík s Markem Michalidisem odehráli všech osmadvacet utkání. Michalidis dokonce nechyběl ani minutu!

Jediný zápas, který se týmu nevydařil byl ten dubnový v Hlučíně. „Ještě osm minut před koncem jsme vedli o dvě branky, ale nakonec jsme zkolabovali a odvezli si pouhý bod. To by se stávat nemělo,“ mrzelo úspěšného trenéra starších žáků. V minulém týdnu proběhlo v Sokolově republikové finále této věkové kategorie za účasti domácího celku, Baníku Ostrava, Slavie Praha, Slovácka a Mladé Boleslavi. Mistrem republiky se nakonec stali žáci pražské Slavie před Baníkem. Dokázal by Jan Laslop odhadnout, jak by dopadlo vzájemné měření sil? „Na Slavii a Baník by to asi nestačilo, ale kdybychom byli v plné síle, tak by to s dalšími celky určitě byla velmi zajímavá konfrontace, ve které bychom se neztratili. Škoda, přesně takové zápasy klukům chybí,“ poznamenal na závěr Jan Laslop.

Střelci celkem

33 – Lingr, 22 – Berešík, 16 – Egri, 12 – Dostál, 8 – Štěrba, Michalidis, 4 – Jaworski, 3 – Poštulka, Bolec, Jóba, 2 – Brevčinský, Ligocký, Wenglorz, 1 – Chloň, Všetička, Makula a Salamon.

Celkem odehraných minut v sezóně

1960 – Michalidis, 1846 – Berešík, 1750 – Lingr, 1655 – Hujo, 1581 – Jaworski, 1575 – Štěrba, 1553 – Kondziolka, 1218 – Jóba, 1190 – Dostál, 1051 – Brevčinský, 927 – Poštulka, 878 – Egri, 780 – Ciupa, 755 – Bolec, 634 – Všetička, 559 – Wenglorz, 550 – Chloň, 545 – Ligocký, 155 – Gatnar, 99 – Zeisberger, 70 – Salamon, 54 – Makula, 51 – Pawlowicz, 29 – Feik, 22 – Hejda, 15 – Chmiel, 10 – Popek, 5 – Cieslawski.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem