Mlade talenty

Trenér Josef Mazura po prvním týdnu přípravy

23.06.2013 | redakce
 

Trenér Josef Mazura po prvním týdnu přípravy Týden letní přípravy včetně prvního utkání mají svěřenci kouče Mazury za sebou. Jak úvodní přípravný blok hodnotí sám karvinský trenér, se dočtete v rozhovoru.

 

Trenére, máte za sebou týden letní přípravy a první přípravný duel. Jak jej hodnotíte?

Vyzkoušeli jsme si, co bylo potřeba. Hráči dostali na hřišti prostor, ale především s první půlí nemohu být spokojený. Ztráceli jsme balóny, což se nám dvakrát vymstilo. Proto ještě do poločasu Wroclaw skóre otočila. Ve druhé půlce jsme se snažili, ale nepodařilo se nám vstřelil vyrovnávací branku, byť šance byla. Poté jsme dostali gól z trestného kopu, čímž si soupeř výhru pojistil.

V jakém stavu jste vůbec našel mužstvo po desetidenní dovolené?

Volno bylo relativně krátké, takže v pohodě (úsměv).

Jak probíhal první týden přípravy?

Dá se říct, že tak rozhozeně. V pondělí se v kabině hlásilo devatenáct hráčů včetně tří brankářů. Kluci, kteří pomáhali k záchraně béčka se připojili později. Od čtvrtku už ale trénujeme kompletní.

Přes týden se podařilo dotáhnout přestupy Jana Svatonského a Pavla Eismanna. Jste v tomto ohledu spokojený?

Oba kluky jsme měli vytipované. Je dobře, že se vše dotáhlo do zdárného konce. Pevně věřím, že nám pomůžou a ještě posílí útočnou fázi.

Rozšířil se také realizační tým. Na post vašeho asistenta přišel z Opavy Jan Pejša, který v SFC naposledy trénoval dorost U19. Proč jste se rozhodl právě pro něj?

S Honzou jsem spolupracoval dva a půl roku a za ten čas jsme odvedli kus dobré práce. Měl jsem zájem o to, aby tady přišel. Nakonec se to podařilo.

V týdnu proběhne los Fotbalové národní ligy. Jakého soupeře byste si přál pro úvodní kolo?

V tomhle případě žádné přání nemám (úsměv). Je to strašně zkreslující. Nedá se vůbec odhadnout, kdo bude v jaké síle. Dostanete například České Budějovice, kde se předpokládá jejich síla, a uspějete. Naopak, při vší úctě, můžete potkat Vlašim a nemusí to dopadnout dobře. Opravdu tomu nepřikládám takovou důležitost.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem