Generální partner
Světlý režim
23. červen 2013

Trenér Josef Mazura po prvním týdnu přípravy

Týden letní přípravy včetně prvního utkání mají svěřenci kouče Mazury za sebou. Jak úvodní přípravný blok hodnotí sám karvinský trenér, se dočtete v rozhovoru.

Trenére, máte za sebou týden letní přípravy a první přípravný duel. Jak jej hodnotíte?

Vyzkoušeli jsme si, co bylo potřeba. Hráči dostali na hřišti prostor, ale především s první půlí nemohu být spokojený. Ztráceli jsme balóny, což se nám dvakrát vymstilo. Proto ještě do poločasu Wroclaw skóre otočila. Ve druhé půlce jsme se snažili, ale nepodařilo se nám vstřelil vyrovnávací branku, byť šance byla. Poté jsme dostali gól z trestného kopu, čímž si soupeř výhru pojistil.

V jakém stavu jste vůbec našel mužstvo po desetidenní dovolené?

Volno bylo relativně krátké, takže v pohodě (úsměv).

Jak probíhal první týden přípravy?

Dá se říct, že tak rozhozeně. V pondělí se v kabině hlásilo devatenáct hráčů včetně tří brankářů. Kluci, kteří pomáhali k záchraně béčka se připojili později. Od čtvrtku už ale trénujeme kompletní.

Přes týden se podařilo dotáhnout přestupy Jana Svatonského a Pavla Eismanna. Jste v tomto ohledu spokojený?

Oba kluky jsme měli vytipované. Je dobře, že se vše dotáhlo do zdárného konce. Pevně věřím, že nám pomůžou a ještě posílí útočnou fázi.

Rozšířil se také realizační tým. Na post vašeho asistenta přišel z Opavy Jan Pejša, který v SFC naposledy trénoval dorost U19. Proč jste se rozhodl právě pro něj?

S Honzou jsem spolupracoval dva a půl roku a za ten čas jsme odvedli kus dobré práce. Měl jsem zájem o to, aby tady přišel. Nakonec se to podařilo.

V týdnu proběhne los Fotbalové národní ligy. Jakého soupeře byste si přál pro úvodní kolo?

V tomhle případě žádné přání nemám (úsměv). Je to strašně zkreslující. Nedá se vůbec odhadnout, kdo bude v jaké síle. Dostanete například České Budějovice, kde se předpokládá jejich síla, a uspějete. Naopak, při vší úctě, můžete potkat Vlašim a nemusí to dopadnout dobře. Opravdu tomu nepřikládám takovou důležitost.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha