Generální partner
Světlý režim
24. červen 2013

Jarní část jsem z Třince sledoval, říká navrátilec Juřena

Po půlročním hostování v Třinci se zpět do Karviné vrátil útočník Václav Juřena. Teď doufá, že se prosadí v kádru kouče Mazury. První příležitost zaujmout měl v sobotním zápase. Na hřiště se dostal s dalšími hráči v průběhu druhého poločasu.

Dvaadvacetiletý útočník se do přípravy v karvinských barvách hlásil hned první den. „Dovolenou jsem měl čtyři dny. Trošku jsem s tím počítal, že si příliš neodpočinu, ale nedá se nic dělat. MSFL končí každou sezónu později. Jsem mladý a zvládnu to,“ usmál se Juřena.

Jaro v Třinci hodnotí vesměs pozitivně. Týmu pomohl k opětovnému návratu do druhé nejvyšší tuzemské soutěže. Kovaný útočník nastupoval trošku netypicky na pozici levého záložníka. „Na levé straně jsem odehrál všechny zápasy. Ale jinak bylo všechno v pohodě. Postoupilo se a to je hlavní,“ řekl Václav Juřena.

Ve slezském týmu nastupoval také s novou karvinskou posilou, Pavlem Eismannem. „Určitě se tady Pavel bude hodit a do týmu zapadne. Je to dynamický, rychlý a technicky dobře vybavený fotbalista. Navíc levák,“ charakterizoval Juřena novou posilu. Ten i na dálku Karvinou na jaře sledoval. „Nějaké zprávy jsem měl a ostatní věci okolo jsem sledoval na internetu. Kluci se po příchodu pana Mazury hodně zvedli, což bylo super. Snad nám to půjde i teď,“ přeje si.

Fotbalista, který právě v Třinci fotbalově vyrostl, byl překvapený informací, že se společně s Richardem Vaclíkem a Martinem Janíkem stal nejlepším střelcem rezervního týmu, byť odehrál pouze deset utkání, navíc všechny na podzim. „Tak to jsem vůbec nezaregistroval. Béčko jsem příliš nesledoval. Ale potěší to, to je jasné. Nyní bych však přeci jen raději nastupoval častěji za áčko. Ale uvidíme,“ zakončil Václav Juřena.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.