Mlade talenty

Pavel Eismann chtěl změnu, proto je v Karviné

27.06.2013 | redakce
 

Pavel Eismann chtěl změnu, proto je v Karviné Osmadvacetiletý levonohý hráč se po vydařené sezóně v Třinci rozhodl změnit dres a kývl na nabídku Karviné. V rozhovoru mimo jiné prozrazuje důvody tohoto rozhodnutí.

 

Pavle, jak těžké bylo po vydařené sezóně z Třince odejít? Co rozhodlo pro Karvinou?

V Třinci všechno fungovalo, strávil jsem tam nějaký čas. Ale chtěl jsem jednoduše změnit působiště. Karviná má také samozřejmě vyšší ambice, zázemí a měla by hrát o přední příčky.

Šel jste tady do neznáma?

To bych neřekl. Dá se říct, že většinu kluků jsem znal. Tím byl vlastně můj příchod ulehčený.

Jak odlišná bude vaše pozice tady v Karviné, od té v Třinci?

Myslím, že moc ne. Měl bych nastupoval na levé straně zálohy, případně na levém bekovi, kdyby bylo potřeba.

Právě v záloze jste odehrál první dva přípravné duely. Jaké to byly zápasy z vašeho pohledu?

První utkání ve Wroclawi nám příliš nevyšlo. Bylo to jednak kvalitním soupeřem, ale také tím, že se jednalo o první zápas v nové sezóně po určité tréninkové zátěži. Druhé utkání už bylo o něco lepší. Terén byl sice těžší, ale už mělo to hlavu i patu. Navíc jsme dali tři branky. Takže s tím můžeme být spokojení.

Ale pět inkasovaných branek ve dvou zápasech je příliš.

V obou utkáních jsme dostali hloupé branky, ale ještě máme čas na tom zapracovat. Od toho ty přípravné zápasy hrajeme.

Když se ještě vrátíme k působení v Třinci, tak minulá sezóna byla zvlášť pro vás velmi podařená. Byl jste nejlepším hráčem týmu, vstřelil jste tři branky a na dvanáct přihrál. Dá se taková forma udržet?

No, to nevím (úsměv). Je to o herní a psychické podobě. Pokud si ji přenesu přes přípravu, tak budu samozřejmě rád. V Třinci se to dařilo, šlapali jsme, sbírali body. Bylo to hodně dobré. Od toho se to všechno odvíjelo.

Ve středu byl rozlosován nový ročník FNL. Co říkáte tomu, že v prvním utkání zajíždíte do Varnsdorfu?

To si nevyberete. Navíc jsme úplně na východě republiky, takže to máme relativně daleko skoro kamkoliv. Ale nevidím v tom vůbec žádný problém.

V 11.kole přijede váš bývalý zaměstnavatel. To bude hodně pikantní zápas, že?

Bude to samozřejmě zajímavé. Ale teď jsem tady v Karviné a musím to tak brát (úsměv).

V přípravě nastupujete s číslem 17. Minulou sezónu jste měl devítku. Jste nějak pověrčivý nebo je vám to úplně jedno?

Tohle vůbec neřeším. Přišel jsem a kustod mi dal sedmnáctku. Je úplně v pohodě, pověrčivý nejsem.

Už jste se v Karviné zabydlel nebo dojíždíte?

Momentálně ještě dojíždím, ale každým dnem bych se měl stěhovat. Budu muset samozřejmě sbalit nějaké věci, ale pak už nic nebude stěhování bránit.

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 3 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem