Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2009

Čáslav byla hratelná, shodují se hráči

Neúspěšně vstoupili karvinští fotbalisté do druhé ligy. Přesto snese výkon celého mužstva přísná měřítka. Herně jsme nepropadli, pouze neproměňování šancí rozhodlo o tom, že po prvním kole svítí na našem bodovém kontě nula.

Kdyby to šlo, určitě by chtěli karvinští vrátit čas. A odehrát střetnutí v Čáslavi znova. Domácí Zenit nepředvedl zhola nic a byl určitě k poražení. „Kdybychom s nimi hráli pět utkání, tak čtyřikrát odejdeme jako vítězové. Jenomže jsme se svými chybami připravili o lepší výsledek,“ vrací se k nedělnímu duelu brankář Tomáš Kučera.

Nejenom chyby, ale i neproměňování tutovek se podepsalo na konečném účtu. „Měli jsme šancí na dva zápasy a nevyužili jsme je. Potom přišlo vyloučení Hoffmanna a už jsme se vezli. Je velká škoda, že se nám nepodařilo uzmout nějaké body. Čáslav byla hratelná,“ dodal Tomáš Kučera.

Do podrobeného hodnocení zápasu se pustil Vladimír Mišinský: „Hráli jsme krásný fotbal. Bohužel jenom po šestnáctku. Celý zápas se odehrával na soupeřově polovině, ale nedokázali jsme proměňovat šance. Těsně před poločasem jsme inkasovali z první vážnější situace gól. V kabině jsme si řekli, že jdeme do druhé půle s cílem vyrovnat. Jenomže přišla červená karta a následně gól. Přesto jsme si věřili a výsledkem byla rychlá kontaktní branka. Otevřeli jsme obranu a vzápětí inkasovali potřetí. Když to shrnu, byli jsme lepší, ale nedokázali jsme svojí převahu přetavit v tři body.“

Zklamaný výsledkem byl i sportovní manager Petr Mašlej: „Celý zápas se odehrával v naší režii, ale slabý důraz v šestnáctce nás připravil o tři body. Individuální výkony hráčů byly velmi dobré. I předvedená hra snese přísná měřítka, samozřejmě krom individuálních chyb, z nichž pramenily branky. K čemu nám je dobré, že při střídání našich hráčů nám čáslavské publikum aplaudovalo a oceňovalo potleskem pohledné akce, když si domů nevezeme žádný bod. A pokud nezvýšíme důraz, tak budeme umírat na krásu.“

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.