5. srpen 2009

Příprava béčka finišuje.

Jedenáct dní chybí do zahájení 1. B třídy. Rezervní tým MFK OKD Karviná ladí formu v domácích podmínkách. Během uplynulých dvou dní sehráli dva zápasy. Nejprve se Stonavou a poté s Albrechticemi.

Vítěz okresního přeboru má smělé plány. Zopakovat si vítězství, tentokráte v soutěži o třídu výše. „Pokud to půjde, rádi bychom postoupili,“ netají se ambicemi sportovní manager Petr Mašlej.

Během tohoto týdne dojde k uzavření soupisky. „Kádr jsme zkvalitnili a rozšířili. Kvalitu by měli tvořit hráči z áčka, kteří nebudou pravidelně nastupovat v prvním týmu, či se budou potřebovat rozehrát po zranění. Mužstvo jsme navíc doplnili o hráče z dorostu,“ informuje Petr Mašlej.

V úterním střetnutí porazilo béčko na vlastním hřišti Stonavu 4:2. V prvním poločase nastoupilo na hřiště pět hráčů z áčka, kteří zúročili neustálou převahu v tříbrankový náskok. Druhou půli odehrál kompletní tým béčka. Pochvalu za velmi dobrý výkon zaslouží Kratka, který přišel z dorostu a byl nejlepším hráčem na hřišti. O góly se podělili: Juroszek, Kratka, Milosavljev a Reichl.

V dnešním odpoledním utkání se rezerva MFK OKD Karviná představila na hřišti divizních Albrechtic. A znovu uspěla. Po bezbrankovém poločase zařídil cennou výhru Pavel Krejčí. Do tohoto zápasu nepostavil trenér Bielan nikoho z A týmu. V sestavě dostali příležitost hráči z dorostu. I přes absenci druholigových fotbalistů předváděla Karviná pěkný fotbal a na hřišti dominovala.

Jen smůla je připravila o ještě lepší výsledek. V zápase si navíc vypracovali čtyři vyložené šance, nastřelili tyč a zatřásli břevnem albrechtické brány. I přesto je vítězství nad účastníkem Krajského přeboru potěšující a dává optimistické vyhlídky před mistrovskými zápasy.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.