Generální partner
Světlý režim
6. srpen 2013

Mezinárodní turnaj žáků U13 ovládl Slovan

Vyvrcholením Fair play Tour 2013 byl víkendový mezinárodní turnaj za účasti Karviné, Slovanu Bratislava a dalších šesti mládežnických celků věkové kategorie do 13 let. Do Karviné přijel ostravský Baník, brněnská Zbrojovka, olomoucká Sigma, polská Lodž a slovenská Žilina.

Na menších hřištích, na kterých tato věková kategorie hraje, se urputně zápolilo o každý míč, ale v duchu správného sportovního chování, na které byla akce zaměřena.

„Chlapci, přestože bylo velké vedro, příkladně bojovali, ale soupeři hráli opravdu dobře. Pro náš tým bylo pozitivní, že si zahrál se soupeři, se kterými se tak často nepotkává,“ podotkl šéftrenér karvinské žákovské sekce Jan Laslop. A kdo na něj udělal největší dojem? „Dobře vypadal právě Slovan, Sigma i Zbrojovka. V této kategorii mají tyto kluby opravdu šikovné hráče,“ prohlásil. Za pravdu mu daly konečné výsledky. Slovan byl první, Zbrojovka třetí a Sigma pátá.

A jak se na turnaj dívali slovenští hosté z Bratislavy? „Chlapci se na turnaj velmi těšili. Naším úkolem je, aby hráli s míčem a zlepšovali se kombinačně. Pokud toto dodrží, výsledky se později dostaví. Za tento mezinárodní turnaj jsme opravdu rádi. Potkali jsme soupeře, na které běžně nenarazíme. Výsledky však nebyly prvořadé, šlo nám spíš o to, abychom zde zanechali dobrý dojem,“ podotkl trenér vítězů Attila Illés. Což se povedlo. Hra Slovanu byla opravdu na výborné úrovni, stejně tak hra Žiliny.

Karvinským chlapcům bohužel postup do bojů „o medaile“ proklouzl mezi prsty, když v rozhodujícím souboji smolně nestačili na Lodž a pak už hráli jen zápasy o umístění.

VÝSLEDKY

Skupina A: 1. Brno, 2. Lodž, 3. Karviná, 4. Ml. Boleslav.

Skupina B: 1. Bratislava, 2. Žilina, 3. Olomouc, 4. Ostrava.

Semifinále: Brno – Žilina 2:2, 0:2 na pen., Bratislava – Lodž 2:1

O 5.-8. místo: Karviná – Ostrava 1:6, Olomouc – Mladá Boleslav 10:0

Finále: Bratislava – Žilina 3:2

O 3. místo: Brno – Lodž 3:0

O 5. místo: Ostrava – Olomouc 2:4

O 7. místo: Karviná – Ml. Boleslav 3:3, 1:3 na pen.

Nejlepší brankář: Adrian Olejnik (Lodž)

Nejlepší hráč: David Menšík (Ostrava)

Nejlepší střelec: Michal Škrabal (Olomouc) – 6 gólů

Fotogalerie

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?