Generální partner
Světlý režim
7. srpen 2013

Mládež o víkendu: Vysoká výhra žáků U15

Další porci přípravných utkání mají za sebou mládežnické celky chystající se na novou sezónu. Mladší dorosty hrály v Polsku, starší žáci doma s Vítkovicemi, kdy se dařilo patnáctce, která soupeře sfoukla 9:1. Dvanáctka remizovala v Bílovci.

U17

KS Polkowice U19 - MFK OKD Karviná U17 3:0 (0:0)

Sestava Karviné: Mušec - Michalisko, Pavlík, Pavelka, Stallmach - Kolek, Řapek, Blanik, Budina - Egri - Kubiena.

Trenér Richard Beneš: „Velmi dobré utkání s o dva roky starším soupeřem, kterému jsme se vyrovnali ve všech fotbalových činnostech. Bohužel utkání znehodnotil výkon rozhodčího, který byl katastrofální. Za bezbrankového stavu nám neuznal regulérní gól a neodpískal jasný pokutový kop v náš prospěch. Naopak soupeři pomohl, když mu uznal dva góly z ofsajdu.“

U16

KS Polkowice U17 - MFK OKD Karviná U16 1:1 (1:0)

Branka Karviné: 60. Lingr

Sestava Karviné: Jóba - Chloň, Michalidis, Ligocký, Štěrba - Dostál, Lingr, Poštulka, Hujo - Berešík, Egri.

Trenér Miroslav Štěpánek: „Za tropického počasí jsme utkání odehráli velmi dobře. Soupeře jsme přehrávali, vytvořili si hodně brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Domácí nás potrestali gólem po individuální chybě našeho stopera. Kvalitní utkání odehrál Ondra Lingr, který vstřelil po hodině hry náš jediný gól.“

U15

MFK OKD Karviná U15 - FC Vítkovice 1919 U15 9:1 (8:0)

Branky Karviné: 16., 19. a 30. Kvapil, 23. a 34. Wala, 13. Macko, 15. Hejda, 20. Ptáček, 59. Feik.

Sestava Karviné: Štromp - Hladík (36. Szotkowski), Greger (36. Motyčka), Feik, Swaczyna - Hejda, Ptáček, Parchanský (36. Vrba), Wala - Macko, Kvapil.

Trenér Martin Špička: „Na domácí půdě jsme utkání zvládli. Povedl se nám především první poločas, kdy se nám dařilo kombinovat, dostávali jsme se do šancí a proměňovali je. Ve druhé půlce jsme vyměnili tři hráče a naše hra malinko poklesla, ale i přesto jsme se do šancí dostávali, ale využili pouze jednu. Celkově povedený zápas a doufám, že v nastoleném trendu budeme pokračovat."

U14

MFK OKD Karviná U14 - FC Vítkovice 1919 U14 0:0

Sestava Karviné, I.pol: Skocz - Mrózek, Kudláček, Klimek, Bielan - Zorychta, Bystroň, Vlachovský, Ostáš (25. Kisza) - Soušek, Szotkowski. II.pol: Skocz - Madej, Biják, Klimek ( 17. Kudláček), Kretek - Zorychta (15. Kisza), Stawicki, Kaczmarczyk, Wasniowski - Ponča, Urban.

Trenér Jan Laslop: „V prvním poločase jsme byli hernější a vytvořili si i gólové šance, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Druhý poločas po prostřídání většiny hráčů měl zase soupeř více ze hry, ale bez vyložených šancí. Naopak jsme si největší šanci vytvořili opět my, ale v koncovce to nebylo ono.“

U12

ŠSK IR-PROGRES Bílovec U12 - MFK OKD Karviná U12 5:5 (3:4)

Branky Karviné: 5. a 29. Volný, 16. Stuchlik, 23. Kadliček, 52. Goj

Sestava Karviné: Josiek - Palička (31. Konieczny), Dawid (31. Popov), Malý (31. Šebesta) - Stuchlik, Goj, Valoch - Volný (31. Kadliček).

Trenér Zbyšek Gazda: „Oboustranně vyrovnané utkání zvládli naši kluci velmi dobře. Hrálo se v opravdu velkém vedru a v neúplných sestavách. Musím říct, že Bílovec má ve svém středu pár šikovných urostlých hráčů. Prosím především rodiče o trpělivost, výsledky se dostaví. I před dvěma lety byl rozjezd s ročníkem 2000 těžký, to samé očekáváme i nyní. Kluci si zvykají na nové rozestavění a další věci okolo."

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?