Generální partner
Světlý režim
7. srpen 2013

Mládež o víkendu: Vysoká výhra žáků U15

Další porci přípravných utkání mají za sebou mládežnické celky chystající se na novou sezónu. Mladší dorosty hrály v Polsku, starší žáci doma s Vítkovicemi, kdy se dařilo patnáctce, která soupeře sfoukla 9:1. Dvanáctka remizovala v Bílovci.

U17

KS Polkowice U19 - MFK OKD Karviná U17 3:0 (0:0)

Sestava Karviné: Mušec - Michalisko, Pavlík, Pavelka, Stallmach - Kolek, Řapek, Blanik, Budina - Egri - Kubiena.

Trenér Richard Beneš: „Velmi dobré utkání s o dva roky starším soupeřem, kterému jsme se vyrovnali ve všech fotbalových činnostech. Bohužel utkání znehodnotil výkon rozhodčího, který byl katastrofální. Za bezbrankového stavu nám neuznal regulérní gól a neodpískal jasný pokutový kop v náš prospěch. Naopak soupeři pomohl, když mu uznal dva góly z ofsajdu.“

U16

KS Polkowice U17 - MFK OKD Karviná U16 1:1 (1:0)

Branka Karviné: 60. Lingr

Sestava Karviné: Jóba - Chloň, Michalidis, Ligocký, Štěrba - Dostál, Lingr, Poštulka, Hujo - Berešík, Egri.

Trenér Miroslav Štěpánek: „Za tropického počasí jsme utkání odehráli velmi dobře. Soupeře jsme přehrávali, vytvořili si hodně brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Domácí nás potrestali gólem po individuální chybě našeho stopera. Kvalitní utkání odehrál Ondra Lingr, který vstřelil po hodině hry náš jediný gól.“

U15

MFK OKD Karviná U15 - FC Vítkovice 1919 U15 9:1 (8:0)

Branky Karviné: 16., 19. a 30. Kvapil, 23. a 34. Wala, 13. Macko, 15. Hejda, 20. Ptáček, 59. Feik.

Sestava Karviné: Štromp - Hladík (36. Szotkowski), Greger (36. Motyčka), Feik, Swaczyna - Hejda, Ptáček, Parchanský (36. Vrba), Wala - Macko, Kvapil.

Trenér Martin Špička: „Na domácí půdě jsme utkání zvládli. Povedl se nám především první poločas, kdy se nám dařilo kombinovat, dostávali jsme se do šancí a proměňovali je. Ve druhé půlce jsme vyměnili tři hráče a naše hra malinko poklesla, ale i přesto jsme se do šancí dostávali, ale využili pouze jednu. Celkově povedený zápas a doufám, že v nastoleném trendu budeme pokračovat."

U14

MFK OKD Karviná U14 - FC Vítkovice 1919 U14 0:0

Sestava Karviné, I.pol: Skocz - Mrózek, Kudláček, Klimek, Bielan - Zorychta, Bystroň, Vlachovský, Ostáš (25. Kisza) - Soušek, Szotkowski. II.pol: Skocz - Madej, Biják, Klimek ( 17. Kudláček), Kretek - Zorychta (15. Kisza), Stawicki, Kaczmarczyk, Wasniowski - Ponča, Urban.

Trenér Jan Laslop: „V prvním poločase jsme byli hernější a vytvořili si i gólové šance, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Druhý poločas po prostřídání většiny hráčů měl zase soupeř více ze hry, ale bez vyložených šancí. Naopak jsme si největší šanci vytvořili opět my, ale v koncovce to nebylo ono.“

U12

ŠSK IR-PROGRES Bílovec U12 - MFK OKD Karviná U12 5:5 (3:4)

Branky Karviné: 5. a 29. Volný, 16. Stuchlik, 23. Kadliček, 52. Goj

Sestava Karviné: Josiek - Palička (31. Konieczny), Dawid (31. Popov), Malý (31. Šebesta) - Stuchlik, Goj, Valoch - Volný (31. Kadliček).

Trenér Zbyšek Gazda: „Oboustranně vyrovnané utkání zvládli naši kluci velmi dobře. Hrálo se v opravdu velkém vedru a v neúplných sestavách. Musím říct, že Bílovec má ve svém středu pár šikovných urostlých hráčů. Prosím především rodiče o trpělivost, výsledky se dostaví. I před dvěma lety byl rozjezd s ročníkem 2000 těžký, to samé očekáváme i nyní. Kluci si zvykají na nové rozestavění a další věci okolo."

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii