Mlade talenty

Trenér U13 Lumír David: Před kluky smekám

09.08.2013 | redakce
 

Trenér U13 Lumír David: Před kluky smekám O víkendu vyvrcholil projekt Fair play Tour Karviná 2013. Právě o této akci jsme si povídali s trenérem žákovského týmu U13 Lumírem Davidem.

 

Co klukům výměnný pobyt, kdy týden bydleli, trénovali a podnikali různé akce se svými protějšky ze Slovanu Bratislava, dal? Líbil se jim?

Tyto projekty by měly mít tradici. Všem klukům to do života může dát strašně moc. Mimo to potkali nové přátele a kamarády. Dva tři dny trvalo než se rozkoukali a začali se s hráči ze Slovenska bavit, ale postupem času už to bylo mezi nimi výborné a bavili se bez problémů mezi sebou i na pokojích. Myslím, že se z nich stáli kamarádi.

To bylo vidět na víkendovém turnaji…

Ano, přesně tak. Kluci si navzájem přáli a ti naši Slovanu fandili i ve finále proti Žilině. Bylo to opravdu hezké. Cíl, který tato akce měla splnit, se podařilo uskutečnit. Když takové projekty budou častěji, tím lépe.

V půlce toho týdne proběhl přípravný zápas mezi oběma celky. Ani při něm nebyla vidět nějaká nezdravá rivalita.

To byl obyčejný přátelák, který probíhal v duchu každého jiného zápasu. Bylo to bez problémů. Slovan ukázal velkou kvalitu.

Jak se vám vůbec zamlouval tým Slovanu Bratislavu? Přeci jen se taky snaží hrát kombinačním stylem a ne pouze nakopávat balóny, což je vám určitě blízké.

Máte pravdu. Jde vidět, že trenéři to vedou správným směrem. Je to slovenský velkoklub kam chodí nejkvalitnější hráči. Bezesporu mají rovněž kvalitní zázemí. Co se týče kádru, tak ať na hřiště nastoupil kdokoliv, tak byli neustále nebezpeční.

Jaké ohlasy jste zaznamenal od samotných malých fotbalistů?

Líbilo se jim všechno. Asi nejvíc ten Landek Park a beseda s Admirem Vladavičem. Pro ně je to ikona, protože Admir je v Karviné oblíbený. Navíc prošel spoustu klubů a zahrál si také Ligu mistrů. Na to všechno kluci slyší.

Neméně zajímavá byla přednáška o nástrahách moderní doby. Jak na toto reagovali?

Od psychologa se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. I když samozřejmě to nemělo takový ohlas, jako ostatní aktivity. Ale určitě se u toho nenudili.

Celý projekt vrcholil dvoudenním turnajem. Celkové osmé místo je zklamáním?

Všichni mohli vidět, jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Stačil nám bod s Lodží, v poločase jsme vedli. Bohužel nepodařilo se. Věřili jsme si na solidní umístění, ale soupeři byli opravdu kvalitní. Přiznám se, že jsem absolutně nevěděl co očekávat například od Mladé Boleslavi.

Právě Boleslav jste v sobotu porazili…

To byl parádní zápas. Kluci hráli fantasticky v tom vedru, které však bylo pro všechny stejné. Poté jsme podlehli Zbrojovce Brno, která nakonec skončila nejlépe ze všech českých družstev.

A potom přišla ta nešťastná porážka od Lodže.

My jsme samozřejmě věděli, že nám stačí neprohrát, ale nechtěli jsme tím hráče zatěžovat. Vždycky hrajeme na výhru a nekalkulujeme. Hráli jsme svou hru a to se nám možná vymstilo. Kdybychom tu remízu chtěli udržet, tak jen odkopáváme míče. To jsme však nechtěli.

Třetí místo ve skupině zaručovalo sobotní boje o 5.-8.místo. Nejprve jste narazili na Baník Ostrava, poté na Mladou Boleslav, kterou jste však už podruhé neporazili.

V neděli už takřka o nic nešlo. Brali jsme to jako přípravné zápasy. Ale porazit Baník je pro nás vždycky velkou motivací, ať už jde o ostrý zápas či přátelák. Bohužel jsme zápas začali velkou chybou a tím se Baník chytil. V posledním utkání už na nás byla znát velká únava. Ale před všemi smekám! Celý týden a zvlášť turnaj v tropických teplotách zvládli výborně.

Jak moc chyběl v sobotních zápasech Jan Holzer?

Honza chyběl moc. Patří mezi nejlepší hráče, ale bohužel ho postihla nějaká viróza. V neděli se už cítil lépe, proto hrál. Když takový hráč chybí, tak je to znát.

Překvapil vás celkový vítěz turnaje, bratislavský Slovan?

Nepřekvapil. Za ten týden jsme se nějak poznali a mají opravdu velkou sílu. Ale celý turnaj byl vyrovnaný. O postupujících se rozhodovalo v posledních zápasech základních skupin. Slovan však vyhrál zaslouženě.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
Bohemians Praha 1905
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem