Mlade talenty

Kdo uspěje v derby? Frýdek Místek-Karviná (so, 17)

09.08.2013 | redakce
 

Kdo uspěje v derby? Frýdek Místek-Karviná (so, 17) Tolik očekávaný zápas je tady. Zápas dvou geograficky blízkých městských klubů slibuje zajímavé představení, ale především výbornou kulisu. Z Karviné dorazí do Frýdku Místku tři autobusy fanoušků. Oba týmy jsou v pohodě, začátek soutěže jim vyšel.

 

Oba soupeři se prozatím potkávali pouze v přípravě. V sobotu však poprvé půjde o důležité body a možná trochu překvapivě proti sobě nastoupí tabulkoví sousedé. Třetí Karviná má šest bodů, čtvrtí Valcíři čtyři. „Frýdek má kvalitu, vždyť v prvním kole dal Střížkovu pět branek už do poločasu, ale my máme lepší tým a věřím, že to na hřišti potvrdíme. Do Frýdku jedeme pro tři body,“ hlásí Admir Vladavič.

Karvinský trenér Josef Mazura před zápasem prohlásil. „Může to být dobré ofenzivní utkání. Oběma klubům se vstup do soutěže vydařil, takže by se ta pohoda mohla přenést i do tohoto zápasu.“ Největší pozornost budí útočník Hynek Prokeš, který v Karviné byl v létě na zkoušce, ale z angažmá nakonec sešlo. „Hynek bude mít určitě velkou motivaci dokázat, že jsme udělali chybu s jeho neangažováním. Ligové zkušenosti rovněž mají Vrťo a Soukup. Snadný zápas nás určitě nečeká,“ uvědomuje si Josef Mazura. Ten nebude moci počítat s „varnsdorfským žolíkem“ Matějem Fialou, který stále léčí zraněný kotník. „Bohužel Matěj nebude. Ale doufám, že vytáhneme zase jiného žolíka pro sobotní zápas,“ pousmál se karvinský trenér.

MFK Frýdek Místek se do druhé nejvyšší české soutěže vrátil po dlouhých třinácti letech. V minulé sezóně sice skončili Valcíři druzí za Třincem, ale díky odstoupení HFK Olomouc zaujal místo v šestnáctičlenné Fotbalové národní lize právě tento klub. Svěřenci Milana Duhana šokovali hned v úvodním kole, když zametli na domácím stadionu se střížkovskou Bohemkou v poměru 5:1. Nutno podotknout, že všech pět branek vstřelil Frýdek Místek už v prvním poločase. Minulý týden přivezli Valcíři cenný bod z Pardubic za remízu 1:1.

I díky těmto výsledkům se dá očekávat velmi dobrá divácká kulisa. Jen z Karviné přijedou tři autobusy a nespočet fanoušků ještě po vlastní ose. „Atmosféra bude určitě skvělá. Frýdku i nám se daří, navíc na první utkání proti Bohemce přišlo tři a půl tisíce lidí. Očekávám ještě vyšší návštěvu," prorokuje brankář Karviné Lukáš Paleček. Domácí navíc v týdnu posílili. Z Baníku Ostrava se zpět do mateřského klubu vrátil záložník Dalibor Vašenda a na hostování z Brumova přišel devatenáctiletý David Juřica.

Slezské derby bude rozhodovat pan Martin Nenadál, kterému budou asistovat pánové Mokrusch a Fišer. Vůbec poslední vzájemný zápas, který se hrál v lednu tohoto roku v rámci zimní Tipsport ligy vyhráli Karvinští jasně 5:2 především díky dvěma brankám Elvista Cika. Tolika gólů se zřejmě v sobotu nedočkáme, ale kdyby si svěřenci Josefa Mazury domů odvezli tři body za jakoukoliv výhru, tak by se zřejmě nikdo nezlobil.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Odehráno v 15:00
MFK Karviná
Bohemians Praha 1905
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem