Generální partner
Světlý režim
9. srpen 2013

Kdo uspěje v derby? Frýdek Místek-Karviná (so, 17)

Tolik očekávaný zápas je tady. Zápas dvou geograficky blízkých městských klubů slibuje zajímavé představení, ale především výbornou kulisu. Z Karviné dorazí do Frýdku Místku tři autobusy fanoušků. Oba týmy jsou v pohodě, začátek soutěže jim vyšel.

Oba soupeři se prozatím potkávali pouze v přípravě. V sobotu však poprvé půjde o důležité body a možná trochu překvapivě proti sobě nastoupí tabulkoví sousedé. Třetí Karviná má šest bodů, čtvrtí Valcíři čtyři. „Frýdek má kvalitu, vždyť v prvním kole dal Střížkovu pět branek už do poločasu, ale my máme lepší tým a věřím, že to na hřišti potvrdíme. Do Frýdku jedeme pro tři body,“ hlásí Admir Vladavič.

Karvinský trenér Josef Mazura před zápasem prohlásil. „Může to být dobré ofenzivní utkání. Oběma klubům se vstup do soutěže vydařil, takže by se ta pohoda mohla přenést i do tohoto zápasu.“ Největší pozornost budí útočník Hynek Prokeš, který v Karviné byl v létě na zkoušce, ale z angažmá nakonec sešlo. „Hynek bude mít určitě velkou motivaci dokázat, že jsme udělali chybu s jeho neangažováním. Ligové zkušenosti rovněž mají Vrťo a Soukup. Snadný zápas nás určitě nečeká,“ uvědomuje si Josef Mazura. Ten nebude moci počítat s „varnsdorfským žolíkem“ Matějem Fialou, který stále léčí zraněný kotník. „Bohužel Matěj nebude. Ale doufám, že vytáhneme zase jiného žolíka pro sobotní zápas,“ pousmál se karvinský trenér.

MFK Frýdek Místek se do druhé nejvyšší české soutěže vrátil po dlouhých třinácti letech. V minulé sezóně sice skončili Valcíři druzí za Třincem, ale díky odstoupení HFK Olomouc zaujal místo v šestnáctičlenné Fotbalové národní lize právě tento klub. Svěřenci Milana Duhana šokovali hned v úvodním kole, když zametli na domácím stadionu se střížkovskou Bohemkou v poměru 5:1. Nutno podotknout, že všech pět branek vstřelil Frýdek Místek už v prvním poločase. Minulý týden přivezli Valcíři cenný bod z Pardubic za remízu 1:1.

I díky těmto výsledkům se dá očekávat velmi dobrá divácká kulisa. Jen z Karviné přijedou tři autobusy a nespočet fanoušků ještě po vlastní ose. „Atmosféra bude určitě skvělá. Frýdku i nám se daří, navíc na první utkání proti Bohemce přišlo tři a půl tisíce lidí. Očekávám ještě vyšší návštěvu," prorokuje brankář Karviné Lukáš Paleček. Domácí navíc v týdnu posílili. Z Baníku Ostrava se zpět do mateřského klubu vrátil záložník Dalibor Vašenda a na hostování z Brumova přišel devatenáctiletý David Juřica.

Slezské derby bude rozhodovat pan Martin Nenadál, kterému budou asistovat pánové Mokrusch a Fišer. Vůbec poslední vzájemný zápas, který se hrál v lednu tohoto roku v rámci zimní Tipsport ligy vyhráli Karvinští jasně 5:2 především díky dvěma brankám Elvista Cika. Tolika gólů se zřejmě v sobotu nedočkáme, ale kdyby si svěřenci Josefa Mazury domů odvezli tři body za jakoukoliv výhru, tak by se zřejmě nikdo nezlobil.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?