Mlade talenty

Béčko začíná v Určicích a přeje si klidnější sezónu

10.08.2013 | redakce
 

Béčko začíná v Určicích a přeje si klidnější sezónu  Druhá sezóna v divizní soutěži začíná rezervnímu týmu už v neděli. Kádr se oproti minulé sezoně obměnil, nový je rovněž i trenér. Právě nový kouč Jan Pejša v rozhovoru hodnotí letní přípravu a například také představuje první překážku v soutěži - Sokol Určice.

 

Trenére, v přípravě před novou divizní sezónou jste včetně modelového utkání se starším dorostem odehráli celkem šest utkání. Pouze v jediném jste prohráli. Panuje z tohoto pohledu spokojenost?

Příprava byla vcelku povedená až na ten poslední zápas v Heřmanicích, který nám nevyšel. Ale možná je to dobře, protože z některých hráčů už čišela jakási euforie. Teď aspoň ví, že se musíme vrátit zpět k té hře, kterou jsme se prezentovali předtím.

Atmosféra v kabině je dobrá? Tým se vcelku obměnil. Přišli hráči z úspěšné devatenáctky, několik se jich vrátilo z hostování a pár odešlo. Sedli si?

Kluky vnímám jako dobrou partu. Problémy žádné nejsou, vždyť jsou v rozmezí dvou nebo tří let a znají se mezi sebou.

Osu týmu máte? Na které hráče budete nejvíc spoléhat?

Střed zálohy Adam Taraba a Martin Janík. Ti by měli, jak se říká, tvrdit muziku. Snad strhnou ostatní.

Co se týče brankářské pozice. Máte jasno po odchodu Tomáše Hájka?

V týmu máme dva brankáře. Davida Dočekala a Daniela Nováka. K nim se občas připojí i Branislav Pindroch z áčka. Takže tyhle budeme točit a o brankářský post se podělí.

Kapitánem zůstane Martin Janík?

O tom se ještě pobavíme, ale v mých očích je kapitánem právě Martin.

Jaké si kladete cíle před sezónou, která vám startuje už v neděli?

Cíle nemáme úplně stanoveny, ale pochopitelně nechceme dopustit problémy z minulé sezóny. To v žádném případě a naopak bychom chtěli hrát v klidu. Přál bych si, aby hráči výkonnostně rostli tak, aby se někteří z nich mohli zapojit do zimní přípravy s áčkem.

Budete využívat hráče z A-týmu?

Asi ano, ale určitě ne v počtu pěti či šesti lidí. Budeme je chtít udržet v zápasovém rytmu a naladit je do herní pohody. Ať už po zranění či výpadku formy. Právě tyto parametry by měl rezervní celek splňovat.

V prvním kole se představíte na hřišti nováčka, Sokolu Určice. Máte o něm nějaké zprávy?

Bude to těžký zápas, protože všichni si dokážeme představit nováčkovské nadšení kór při prvním domácím utkání. Informace získávám a ještě něco budu mít. Ale celkem suverénně Určice vyhrály svou soutěž - Olomoucký krajský přebor. Ve svém středu mají několik zkušených borců z Prostějova. Tým mají vhodně poskládaný z místních kluků a právě těch z Prostějova.

Jedete si minimálně pro bod?

Do každého zápasu jdeme pochopitelně s tím, že chceme vyhrát. Když se to nepodaří, tak v pořádku, ale musí být vidět nasazení a další atributy, ať z toho hráči i já máme dobrý pocit.

Podzimní los rezervního celku najdete ZDE.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
Bohemians Praha 1905
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem