Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2013

Béčko začíná v Určicích a přeje si klidnější sezónu

Druhá sezóna v divizní soutěži začíná rezervnímu týmu už v neděli. Kádr se oproti minulé sezoně obměnil, nový je rovněž i trenér. Právě nový kouč Jan Pejša v rozhovoru hodnotí letní přípravu a například také představuje první překážku v soutěži - Sokol Určice.

Trenére, v přípravě před novou divizní sezónou jste včetně modelového utkání se starším dorostem odehráli celkem šest utkání. Pouze v jediném jste prohráli. Panuje z tohoto pohledu spokojenost?

Příprava byla vcelku povedená až na ten poslední zápas v Heřmanicích, který nám nevyšel. Ale možná je to dobře, protože z některých hráčů už čišela jakási euforie. Teď aspoň ví, že se musíme vrátit zpět k té hře, kterou jsme se prezentovali předtím.

Atmosféra v kabině je dobrá? Tým se vcelku obměnil. Přišli hráči z úspěšné devatenáctky, několik se jich vrátilo z hostování a pár odešlo. Sedli si?

Kluky vnímám jako dobrou partu. Problémy žádné nejsou, vždyť jsou v rozmezí dvou nebo tří let a znají se mezi sebou.

Osu týmu máte? Na které hráče budete nejvíc spoléhat?

Střed zálohy Adam Taraba a Martin Janík. Ti by měli, jak se říká, tvrdit muziku. Snad strhnou ostatní.

Co se týče brankářské pozice. Máte jasno po odchodu Tomáše Hájka?

V týmu máme dva brankáře. Davida Dočekala a Daniela Nováka. K nim se občas připojí i Branislav Pindroch z áčka. Takže tyhle budeme točit a o brankářský post se podělí.

Kapitánem zůstane Martin Janík?

O tom se ještě pobavíme, ale v mých očích je kapitánem právě Martin.

Jaké si kladete cíle před sezónou, která vám startuje už v neděli?

Cíle nemáme úplně stanoveny, ale pochopitelně nechceme dopustit problémy z minulé sezóny. To v žádném případě a naopak bychom chtěli hrát v klidu. Přál bych si, aby hráči výkonnostně rostli tak, aby se někteří z nich mohli zapojit do zimní přípravy s áčkem.

Budete využívat hráče z A-týmu?

Asi ano, ale určitě ne v počtu pěti či šesti lidí. Budeme je chtít udržet v zápasovém rytmu a naladit je do herní pohody. Ať už po zranění či výpadku formy. Právě tyto parametry by měl rezervní celek splňovat.

V prvním kole se představíte na hřišti nováčka, Sokolu Určice. Máte o něm nějaké zprávy?

Bude to těžký zápas, protože všichni si dokážeme představit nováčkovské nadšení kór při prvním domácím utkání. Informace získávám a ještě něco budu mít. Ale celkem suverénně Určice vyhrály svou soutěž - Olomoucký krajský přebor. Ve svém středu mají několik zkušených borců z Prostějova. Tým mají vhodně poskládaný z místních kluků a právě těch z Prostějova.

Jedete si minimálně pro bod?

Do každého zápasu jdeme pochopitelně s tím, že chceme vyhrát. Když se to nepodaří, tak v pořádku, ale musí být vidět nasazení a další atributy, ať z toho hráči i já máme dobrý pocit.

Podzimní los rezervního celku najdete ZDE.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii