Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2013

Béčko začíná v Určicích a přeje si klidnější sezónu

Druhá sezóna v divizní soutěži začíná rezervnímu týmu už v neděli. Kádr se oproti minulé sezoně obměnil, nový je rovněž i trenér. Právě nový kouč Jan Pejša v rozhovoru hodnotí letní přípravu a například také představuje první překážku v soutěži - Sokol Určice.

Trenére, v přípravě před novou divizní sezónou jste včetně modelového utkání se starším dorostem odehráli celkem šest utkání. Pouze v jediném jste prohráli. Panuje z tohoto pohledu spokojenost?

Příprava byla vcelku povedená až na ten poslední zápas v Heřmanicích, který nám nevyšel. Ale možná je to dobře, protože z některých hráčů už čišela jakási euforie. Teď aspoň ví, že se musíme vrátit zpět k té hře, kterou jsme se prezentovali předtím.

Atmosféra v kabině je dobrá? Tým se vcelku obměnil. Přišli hráči z úspěšné devatenáctky, několik se jich vrátilo z hostování a pár odešlo. Sedli si?

Kluky vnímám jako dobrou partu. Problémy žádné nejsou, vždyť jsou v rozmezí dvou nebo tří let a znají se mezi sebou.

Osu týmu máte? Na které hráče budete nejvíc spoléhat?

Střed zálohy Adam Taraba a Martin Janík. Ti by měli, jak se říká, tvrdit muziku. Snad strhnou ostatní.

Co se týče brankářské pozice. Máte jasno po odchodu Tomáše Hájka?

V týmu máme dva brankáře. Davida Dočekala a Daniela Nováka. K nim se občas připojí i Branislav Pindroch z áčka. Takže tyhle budeme točit a o brankářský post se podělí.

Kapitánem zůstane Martin Janík?

O tom se ještě pobavíme, ale v mých očích je kapitánem právě Martin.

Jaké si kladete cíle před sezónou, která vám startuje už v neděli?

Cíle nemáme úplně stanoveny, ale pochopitelně nechceme dopustit problémy z minulé sezóny. To v žádném případě a naopak bychom chtěli hrát v klidu. Přál bych si, aby hráči výkonnostně rostli tak, aby se někteří z nich mohli zapojit do zimní přípravy s áčkem.

Budete využívat hráče z A-týmu?

Asi ano, ale určitě ne v počtu pěti či šesti lidí. Budeme je chtít udržet v zápasovém rytmu a naladit je do herní pohody. Ať už po zranění či výpadku formy. Právě tyto parametry by měl rezervní celek splňovat.

V prvním kole se představíte na hřišti nováčka, Sokolu Určice. Máte o něm nějaké zprávy?

Bude to těžký zápas, protože všichni si dokážeme představit nováčkovské nadšení kór při prvním domácím utkání. Informace získávám a ještě něco budu mít. Ale celkem suverénně Určice vyhrály svou soutěž - Olomoucký krajský přebor. Ve svém středu mají několik zkušených borců z Prostějova. Tým mají vhodně poskládaný z místních kluků a právě těch z Prostějova.

Jedete si minimálně pro bod?

Do každého zápasu jdeme pochopitelně s tím, že chceme vyhrát. Když se to nepodaří, tak v pořádku, ale musí být vidět nasazení a další atributy, ať z toho hráči i já máme dobrý pocit.

Podzimní los rezervního celku najdete ZDE.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.