Generální partner
Světlý režim
13. srpen 2013

Hráči k zápasu přistoupili špatně, řekl Mazura

Trenér Josef Mazura nemohl být po zápase ve Frýdku Místku v žádném případě spokojený. Jeho svěřenci čtyřikrát inkasovali po laciných chybách a domácím tak zápas hodně ulehčili.

Největším problémem pro karvinské fotbalisty byl levý záložník Michal Šrom. Po jeho centrech padly všechny tři poločasové branky. „Okamžitě se nám rozpadla taktika i způsob hry, kterým jsme se chtěli v utkání prezentovat,“ řekl trenér Mazura a pokračoval. „V obraně jsme hráli opravdu špatně. Neobsazovali jsme unikající ani zakončující hráče, podskakovali jsme míče. Všechno bylo špatně. Kluci k zápasu nepřistoupili dobře,“ mrzelo kouče.

Co řekl svým svěřencům v kabině mezi prvním a druhým poločasem? „Potřebovali jsme především zvýšit aktivitu a agresivitu. V tom nás domácí jasně přehráli a nešlo je pořádně zastavit. Určitě jim k tomu pomohla výborná návštěva,“ míní karvinský trenér.

Určitým povzbuzením byl krátce před hodinou hry příchod typického hrotového útočníka, nováčka v karvinském dresu, Karola Pavelky. „Potřebovali jsme něco změnit a on se svým stylem tam dobře zapadl. S příchodem Karola jsme upustili od kombinace a začali hrát na něj,“ vysvětloval Josef Mazura. Tato taktika celkem slavila úspěch. Nejdříve měl Pavelka takřka gólovou hlavičku, kterou však zastavil praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu a poté se už hosté přeci jen dočkali aspoň kosmetické úpravy skóre.

Josef Mazura připustil, že od závěrečné půlhodiny se může celý tým odrazit. „Hráči zjistili, že jde hrát i jiným způsobem. Tím pádem můžeme reagovat na aktuální průběh zápasu,“ řekl. Závěrem také připustil, že kádr má široký a nikdo nemá jisté místo v základní sestavě. „Ostatní kluci čekají na šanci. Právě kvůli tomuto jsme v létě skládali kádr. Potřebujeme mít dvaadvacet vyrovnaných hráčů. Zápas si musíme pořádně rozebrat a hráči si musí uvědomit, že základní sestavu nemá nikdo jistou,“ dodal nespokojeně.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii