Generální partner
Světlý režim
16. srpen 2013

Jan Svatonský: Jsem připravený naskočit od začátku

Hráčem, který čeká na příležitost naskočit do zápasu od první minuty je také letní posila z Dukly Praha, záložník Jan Svatonský. Devětadvacetiletý fotbalista se na severní Moravu vrátil po šesti letech strávených v našem hlavním městě.

Honzo, už jste se po šesti letech strávených v Praze adaptoval tady na severu Moravy, odkud pocházíte?

No chvilku mi to trvalo. Ale jo, nakonec v pohodě, i když jsem si zase musel zvyknout na jiný styl života. Popravdě, trošku jsem se toho obával (úsměv).

V Karviné jste se setkal s Davidem Mikulou, vašim bývalým spoluhráčem nejen z Dukly, ale i z Jakubčovic. Jaké to bylo shledání?

S Mikim se známe poměrně dlouho. V Jakubčovicích jsme byli půl druhého roku a v Dukle dalších pět let. Poslední dva roky jsme spolu i bydleli, takže se známe hodně dobře. I přes něj jsem měl informace tady o klubu a zázemí.

V karvinském dresu máte za sebou celou přípravu a úvodní tři kola. Prozatím jste toho příliš neodehrál. Počítal jste s tím, že po tom zranění to asi hned na základní sestavu nebude?

Počítal. Ale teď už jsem v pohodě a nažhavený hrát. Uvidíme, co bude dál.

Naposledy jste po nepříliš povedeném výkonu prohráli ve Frýdku Místku. Trenér Mazura naznačil, že možná přijdou změny, protože nikdo nemá místo v sestavě automaticky zajištěno. Cítíte šanci, že by dnes třeba mohla nastat vaše chvíle?

Možná ano. Jsem jednou z možností, kde by změna mohla nastat. Je to v kompetenci trenéra, ten se musí rozhodnout. Ale cítím šanci a jsem připravený. Doufám, že pokud tu šanci dostanu, tak ji stoprocentně využiji.

V domácím utkání proti Hradci Králové jste obří tutovku. I když ještě hůř dopadl ve středu Petr Jiráček, který ze dvou metrů překopl v Maďarsku prázdnou bránu. Jak dlouho vás to budilo ze spaní?

No možná dva dny. Tohle by se mělo bez debat proměňovat. Bylo to kousek před velkým vápnem, měl jsem úplně prázdnou bránu. Snažil jsem se ji hlavně nepřekopnout, to by vypadalo snad ještě hůř. Bohužel to šlo po zemi a gólman se pro míč sklouzl. No naštěstí se vyhrálo a příliš to nebolelo. Ale pro každého hráče je gól vzpruhou, takže mě to stále mrzí.

Celý velký rozhovor s Janem Svatonským, kde se například zmiňuje i o svém zranění, čtěte v zápasovém zpravodaji, který bude možno zakoupit na pokladnách před zápasem s Ústí nad Labem. Cena zůstává stejná, pouhých 10 Kč.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.