Mlade talenty

Jan Svatonský: Jsem připravený naskočit od začátku

16.08.2013 | redakce
 

Jan Svatonský: Jsem připravený naskočit od začátku Hráčem, který čeká na příležitost naskočit do zápasu od první minuty je také letní posila z Dukly Praha, záložník Jan Svatonský. Devětadvacetiletý fotbalista se na severní Moravu vrátil po šesti letech strávených v našem hlavním městě.

 

Honzo, už jste se po šesti letech strávených v Praze adaptoval tady na severu Moravy, odkud pocházíte?

No chvilku mi to trvalo. Ale jo, nakonec v pohodě, i když jsem si zase musel zvyknout na jiný styl života. Popravdě, trošku jsem se toho obával (úsměv).

V Karviné jste se setkal s Davidem Mikulou, vašim bývalým spoluhráčem nejen z Dukly, ale i z Jakubčovic. Jaké to bylo shledání?

S Mikim se známe poměrně dlouho. V Jakubčovicích jsme byli půl druhého roku a v Dukle dalších pět let. Poslední dva roky jsme spolu i bydleli, takže se známe hodně dobře. I přes něj jsem měl informace tady o klubu a zázemí.

V karvinském dresu máte za sebou celou přípravu a úvodní tři kola. Prozatím jste toho příliš neodehrál. Počítal jste s tím, že po tom zranění to asi hned na základní sestavu nebude?

Počítal. Ale teď už jsem v pohodě a nažhavený hrát. Uvidíme, co bude dál.

Naposledy jste po nepříliš povedeném výkonu prohráli ve Frýdku Místku. Trenér Mazura naznačil, že možná přijdou změny, protože nikdo nemá místo v sestavě automaticky zajištěno. Cítíte šanci, že by dnes třeba mohla nastat vaše chvíle?

Možná ano. Jsem jednou z možností, kde by změna mohla nastat. Je to v kompetenci trenéra, ten se musí rozhodnout. Ale cítím šanci a jsem připravený. Doufám, že pokud tu šanci dostanu, tak ji stoprocentně využiji.

V domácím utkání proti Hradci Králové jste obří tutovku. I když ještě hůř dopadl ve středu Petr Jiráček, který ze dvou metrů překopl v Maďarsku prázdnou bránu. Jak dlouho vás to budilo ze spaní?

No možná dva dny. Tohle by se mělo bez debat proměňovat. Bylo to kousek před velkým vápnem, měl jsem úplně prázdnou bránu. Snažil jsem se ji hlavně nepřekopnout, to by vypadalo snad ještě hůř. Bohužel to šlo po zemi a gólman se pro míč sklouzl. No naštěstí se vyhrálo a příliš to nebolelo. Ale pro každého hráče je gól vzpruhou, takže mě to stále mrzí.

Celý velký rozhovor s Janem Svatonským, kde se například zmiňuje i o svém zranění, čtěte v zápasovém zpravodaji, který bude možno zakoupit na pokladnách před zápasem s Ústí nad Labem. Cena zůstává stejná, pouhých 10 Kč.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
Bohemians Praha 1905
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem