Generální partner
Světlý režim
16. srpen 2013

Jan Svatonský: Jsem připravený naskočit od začátku

Hráčem, který čeká na příležitost naskočit do zápasu od první minuty je také letní posila z Dukly Praha, záložník Jan Svatonský. Devětadvacetiletý fotbalista se na severní Moravu vrátil po šesti letech strávených v našem hlavním městě.

Honzo, už jste se po šesti letech strávených v Praze adaptoval tady na severu Moravy, odkud pocházíte?

No chvilku mi to trvalo. Ale jo, nakonec v pohodě, i když jsem si zase musel zvyknout na jiný styl života. Popravdě, trošku jsem se toho obával (úsměv).

V Karviné jste se setkal s Davidem Mikulou, vašim bývalým spoluhráčem nejen z Dukly, ale i z Jakubčovic. Jaké to bylo shledání?

S Mikim se známe poměrně dlouho. V Jakubčovicích jsme byli půl druhého roku a v Dukle dalších pět let. Poslední dva roky jsme spolu i bydleli, takže se známe hodně dobře. I přes něj jsem měl informace tady o klubu a zázemí.

V karvinském dresu máte za sebou celou přípravu a úvodní tři kola. Prozatím jste toho příliš neodehrál. Počítal jste s tím, že po tom zranění to asi hned na základní sestavu nebude?

Počítal. Ale teď už jsem v pohodě a nažhavený hrát. Uvidíme, co bude dál.

Naposledy jste po nepříliš povedeném výkonu prohráli ve Frýdku Místku. Trenér Mazura naznačil, že možná přijdou změny, protože nikdo nemá místo v sestavě automaticky zajištěno. Cítíte šanci, že by dnes třeba mohla nastat vaše chvíle?

Možná ano. Jsem jednou z možností, kde by změna mohla nastat. Je to v kompetenci trenéra, ten se musí rozhodnout. Ale cítím šanci a jsem připravený. Doufám, že pokud tu šanci dostanu, tak ji stoprocentně využiji.

V domácím utkání proti Hradci Králové jste obří tutovku. I když ještě hůř dopadl ve středu Petr Jiráček, který ze dvou metrů překopl v Maďarsku prázdnou bránu. Jak dlouho vás to budilo ze spaní?

No možná dva dny. Tohle by se mělo bez debat proměňovat. Bylo to kousek před velkým vápnem, měl jsem úplně prázdnou bránu. Snažil jsem se ji hlavně nepřekopnout, to by vypadalo snad ještě hůř. Bohužel to šlo po zemi a gólman se pro míč sklouzl. No naštěstí se vyhrálo a příliš to nebolelo. Ale pro každého hráče je gól vzpruhou, takže mě to stále mrzí.

Celý velký rozhovor s Janem Svatonským, kde se například zmiňuje i o svém zranění, čtěte v zápasovém zpravodaji, který bude možno zakoupit na pokladnách před zápasem s Ústí nad Labem. Cena zůstává stejná, pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii