Generální partner
Světlý režim
23. srpen 2013

U19 hostí Baník, rezerva jede do Petrovic

Byť áčko Karviné cestuje v sobotu do Vlašimi, tak fotbaloví příznivci si v sobotu mohou přijít na své. Starší dorost U19 přivítá v 6.kole I.dorostenecké ligy Baník Ostrava. Kdo holduje karvinskému béčku, může se vydat do nedalekých Petrovic.

Svěřence Petra Gibaly čeká po těžkém zápase na Sigmě Olomouc další z favoritů, tentokrát ostravský Baník. Ten chytil slinu a v posledních zápasech své soupeře poráží vysokým rozdílem. Naposledy to pocítila Jihlava, která jakožto poslední tým tabulky odjela z Ostravy po výprasku 7:1. Trenér Gibala ví, jak uspět. „Vyvarovat se chyb vzadu a zlepšit produktivitu. Těchto aspektů jsme se v posledním utkání na Sigmě nevyvarovali a stálo nás to lepší výsledek,“ připomněl karvinský trenér porážku 0:2.

Tým se bude muset obejít bez útočníka Pavla Moskála, který byl v Olomouci po druhé žluté kartě vyloučen. „Bude to oslabení. Navíc už ve Zlíně se nám zranil Martin Puškáč. Základní sestava bude kvalitní i bez nich. Bude však hodně záležet, jak ofenzivu doplní střídající hráči,“ přemýšlel trenér Gibala. Derby MFK OKD Karviná U19 - FC Baník Ostrava U19 startuje na Kovoně v sobotu 24.8. od 10:30 hodin.

Rovněž v sobotu, ale odpoledne, je na programu třetí kolo Divize skupiny E. Tým Jana Pejši zavítá na hřiště Lokomotivy Petrovice. Velkou motivaci se ukázat bude mít brankář Tomáš Hájek, který v průběhu letní přípravy do Petrovic přišel právě z Karviné. Petrovičtí v minulém kole překvapili, když vyhráli na hřišti Brumova 2:1. Právě do Brumova pojede už ve středu karvinské áčko k 2.kolu Poháru České pošty. S jednou výhrou a jednou remízou je momentálně petrovická Lokomotiva na pátém místě tabulky se čtyřmi body.

Karvinský rezervní celek v minulém kole také vyhrál. V domácím prostředí zdolal po brankách Ondřeje Cverny a Romana Fischera 2:1 Hranice. S jistotou lze říct, že do utkání určitě nezasáhne stoper Jozef Roman, který byl v tom zápase vyloučen. Utkání v Petrovicích začne v 16:30 hodin.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii