Generální partner
Světlý režim
23. srpen 2013

Zápas u neoblíbeného soupeře, Vlašim-Karviná (so,17)

Už pátým kolem pokračuje o víkendu druhá nejvyšší fotbalová soutěž. Naši fotbalisté jedou k utkání do Vlašimi v určitě dobré náladě po nedělní šestigólové demolici Ústí nad Labem.

Pokud by měli karvinští fotbalisté vyjmenovat neoblíbeného soupeře, tak Vlašim bude v tomto žebříčku jistě na předních místech. Důvod je jasný. Ze vzájemných duelů hraných ve středních Čechách si Karvinští domů ještě nikdy neodvezli ani bod. Dvakrát skončilo utkání 2:0 a dvakrát 4:1 pro vlašimské fotbalisty. Je tedy nejvyšší čas to změnit. „Uděláme všechno, abychom historii změnili. Varováním však je šest nastřílených gólů do sítě Loka Vltavín v úterním pohárovém utkání,“ řekl trenér Karviné Josef Mazura.

Tzv. „anglický týden“ pro Vlašim sobotním zápasem skončí. Naopak pro Karvinské začne, protože už ve středu jedou k poháru do Brumova a příští neděli přivítají Most. Podřizoval tomu Josef Mazura společně se svými trenérskými kolegy nějak tréninkové jednotky? „Tento týden ještě ne, ten byl klasický. Ale po zápase ve Vlašimi to už bude zaměřeno spíše na taktiku. Přeci jen v rytmu sobota-středa-neděle toho moc nenatrénujete,“ ví dobře zkušený karvinský kouč.

Ten považuje vstup do soutěže po čtyřech odehraných kolech za vydařený. „Máme devět bodů, jsme nahoře a tam bychom také chtěli letošní ročník odehrát,“ prohlásil. Zdravotní stav je až na brankáře Lukáše Palečka a Elvista Cika v pořádku. „Kluci mají jen pár šrámů, nic vážného,“ dodal Mazura.

Středočeský klub rozjel sezónu celkem dobře. V úvodních čtyřech kolech hrál hned třikrát na hřištích soupeřů, přesto stihl posbíral šest bodů. Ty aktuálně znamenají pro svěřence trenéra Michala Horňáka sedmou příčku v tabulce Fotbalové národní ligy. „S předvedenou hrou i s počtem získaných bodů jsem spokojen, protože když se ohlédnu, že jsme hráli třikrát venku a jen jednou doma a máme šest bodů, tak si myslím, že je to dobrý počin,“ uvedl trenér Vlašimi pro klubový web.

Kromě FNL také Vlašim usiluje o co nejlepší představení v Poháru České pošty. V úterý, v rámci jejího druhého kola, porazil náš sobotní soupeř nováčka Fotbalové národní ligy Loko Vltavín 6:1. Zajímavostí je určitě skutečnost, že o víkendu v ligovém zápase Vltavín doma 1:0 vyhrál. Zápas FC Graffin Vlašim - MFK OKD Karviná začíná v sobotu 24.srpna v 17 hodin. Hlavím rozhodčím duelu bude pan Emanuel Marek, kterému budou na čarách asistovat kolegové Arnošt a Machálek.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii