Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2013

Josef Mazura po utkání ve Vlašimi

Velmi spokojený byl po výhře 3:0 ve Vlašimi karvinský trenér Josef Mazura. Hráče za výkon především v první půli pochválil.

Vůbec poprvé se podařilo Karviné ve Vlašimi bodovat. Ba co víc, vy jste navíc se svými svěřenci mohl oslavit přesvědčivou výhru. Jaký to byl zápas?

Nebylo to tak lehké, jak ukazuje výsledek. Ale pomohl nám vstup do zápasu. Vlastně celou první půli jsme hráli opravdu velmi dobře. Do patnácté minuty jsme vstřelili dvě branky, rychle kombinovali a dostávali se i do dalších brejkových situací, které volaly po gólu. Ve druhé půli jsme přežili penaltu a další obrovskou šanci domácích a nakonec v závěru přidali třetí gól.

U prvních dvou branek byl urostlý útočník Karol Pavelka, který nastoupil poprvé v základní sestavě a připravil góly pro Admira Vladaviče a Pavla Eismanna.

Karol je nový hráč. Rozdával důležité balóny a byl hodně platný i vzadu. Dost nám pomohl. Na svou výšku a váhu je velmi obratný, což dokázal především u druhé branky, kdy obešel dva protihráče a míč se dostal až k Eismannovi.

Začátek druhé půle vám úplně nevyšel. Považujete za klíčový okamžik neproměněnou penaltu domácích a následně jejich zahozenu tutovku?

Je to přesně tak, protože kdyby přišel kontaktní gól, tak by to bylo asi ještě obtížné. Vlastně po celé utkání nás držel Braňo Pindroch v bráně. Chytil tři tutovky, působil velmi dobře.

Opět vám vyšlo střídání. Pojistku v podobě třetí branky dal Matěj Fiala, který v 50. minutě nahradil na pravé straně Jana Svatonského.

Matěj také odehrál dobrý zápas. Ihned po vystřídání byl aktivní a začal doslova jezdit po pravé straně zálohy, vypomáhal obraně, byl nebezpečný i do ofenzivy a nakonec dal i pěknou třetí branku chvíli před koncem.

Výhru asi kalí zranění Mihaila Jovanoviče, kterého musel deset minut před koncem vystřídat Martin Uvíra. Co se přesně stalo?

Mihailo má zřejmě něco s kotníkem. Musel na rentgen a ten až teprve ukáže, co s tím přesně má. Martin naskočil na posledních deset minut, vyhrál několik hlaviček, což bylo důležité. Celkově byl na hřišti platný.

Jak se vám po sobotě dívá na tabulku? Dvanáct bodů z pěti utkání. Přeskočili jste díky lepšímu skóre Sokolov a jste druzí o bod za Frýdkem-Místkem.

Na tabulku se nedívám (úsměv). Je to teprve páté kolo a rozhodovat se bude až na jaře.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?