Pavel Eismann si dodatečně k narozeninám nadělil gól

26.08.2013 | redakce

Pavel Eismann si dodatečně k narozeninám nadělil gól Minulé úterý měl narozeniny a v sobotu si s krátkým zpožděním nadělil pěkný dárek. Svým prvním gólem v mistrovském utkání za Karvinou zvýšil Pavel Eismann už v patnácté minutě utkání ve Vlašimi na dvougólový rozdíl. Výborný start do utkání byl opět nesmírně důležitý.

První branku v mistrovském utkání se podařilo vstřelit Pavlu Eismannovi až v pátém kole na půdě Vlašimi. Po zápase měl dvojí radost. Jednak byl pochopitelně rád za tři body, a také za vstřelený gól. „Konečně mi tam něco spadlo. I v předešlých zápasech jsem nějaké šance měl, ale nepodařilo se mi je proměnit. Ke gólu mi hodně pomohl Karol Pavelka, který se zbavil dvou protihráčů a balón se dostal až ke mně a jen jsem ho doklepl,“ popsal akci před druhou brankou čerstvě devětadvacetiletý fotbalista, který měl narozeniny 20. srpna.

Trenér Mazura po zápase celý tým hodně chválil především za výkon v úvodní pětačtyřicetiminutovce. „V první půli jsme kontrolovali hru a stříleli branky. Po přestávce jsme byli pasivní, z čehož vyplynula penalta a krátce po ní i další velká šance domácích. Naštěstí to pro nás dobře dopadlo. Podržel nás Braňo Pindroch v brance, protože chytil tutový gól,“ narážel na obrovskou šanci domácího Jana Jíchy karvinský levý záložník.

Pavel Eismann se shodl společně s trenérem Mazurou, že právě neproměněná penalta a následná velká šance domácích rozhodla. „To byly klíčové okamžiky celého zápasu. Vedení 2:0 je velice ošidné. Kdyby domácí snížili, tak bychom určitě znervózněli. Ale naštěstí se tak nestalo a my zápas v závěru rozhodli třetí brankou,“ oddechl si Eismann.

Už ve středu je na programu další zápas, konkrétně 2.kolo Poháru České pošty v Brumově. „V poháru chceme vydržet. Přeci jen v dalším kole bychom narazili nejspíš na prvoligovou Bohemku. Brumov je sice až divizní soupeř, ale asi to lehké utkání nebude. Musíme k zápasu přistoupit poctivě a odmakat ho,“ řekl Pavel Eismann. Celý tým tak v tomto týdnu čekají dvě utkání. Kromě toho pohárového pokračuje už o víkendu zase Fotbalová národní liga. Karvinští budou v neděli doma hostit Most. Dají se kvůli nabitému programu čekat ve středečním utkání nějaké změny v sestavě, aby si někteří hráči případně oddychli? „Tak to vůbec nevím. To je věc trenéra. Počkáme si na jeho rozhodnutí a uvidíme,“ doplnil šikovný levý záložník.

• Sestřih remízy s Bohemkou
včera - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
včera - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!