Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2013

Vladavič: Momentálně si všechno užívám

Ve velké pohodě je karvinský špílmachr, Bosňan Admir Vladavič. Celému týmu i jemu samotnému se daří, proto není důvod ke špatné náladě.

Admire, jarní část minulé sezóny jste strávil doma, konkrétně v týmu Velež Mostar. Co vás k vedlo k tomuto rozhodnutí?

Jsem odchovanec tohoto klubu a tým bojoval o záchranu. Mostar je specifický v tom, že na pravé straně města je chorvatská komunita s rivalem HŠK Zrinjski Mostar a na levé ostatní. Je to něco jako Celtic a Rangers ve Skotsku. Chtěl jsem pomoct svému klubu, aby nespadl z nejvyšší soutěže.

A to se nakonec podařilo.

Ano, skončili jsme na třinácté příčce. Bylo to těžké jaro, hráli jsme neustále pod tlakem.

Vám osobně se momentálně celkem daří. Dostáváte se do mnoha šancí, ale s proměňováním je to horší, i když jste se trefil už čtyřikrát.

Vím, vím. I s pohárovým utkáním ve Vřesině jsem na čtyřech trefách, což je slušné a jsem s tím spokojený. Přeci jen nejsem typický útočník. Na druhou stranu těch gólů mohlo být určitě víc, to přiznávám. Ne vše jsem řešil úplně ideálně. Ale taky mám radost, když dají gól jiní. Teď se daří Karlovi Pavelkovi, což je jenom dobře. Všichni včetně mě si tyto chvíle užíváme.

Začátkem srpna jste se zúčastnil coby host projektu Fair play Tour Karviná 2013. V besedě s mladými fotbalisty jste téměř třičtvrtě hodiny mluvil o své kariéře a odpovídal na dotazy malých fotbalistů. Líbilo se vám to?

Myslím si, že se to líbilo všem. Možná si z toho něco pro sebe vezmou do budoucí kariéry. Oni jsou teprve na jejím začátku a možná udělají některé věci jinak než jsem udělal já a dotáhnou to třeba i dál.

V létě do týmu přišel Srb Mihailo Jovanovič. Spolu si asi musíte rozumět možná nejvíc. Jste rád, že je tady?

Řeknu to jinak, i když jsem pochopitelně rád, že Mihailo přišel. Nechtěl bych, aby tady bylo například pět nebo šest hráčů z bývalé Jugoslávie. Začali bychom totiž mluvit svým jazykem a to by v kabině určitě nedělalo dobrotu. Ale s Mihailem si rozumíme. Je to dobrý hráč i kluk, který vychází i s ostatními.

Celý rozhovor vyjde v nedělním zápasovém zpravodaji, který bude k dostání na pokladnách a ve stánku Fanshopu za pouhých 10 korun.
Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?