Mlade talenty

Vladavič: Momentálně si všechno užívám

30.08.2013 | redakce
 

Vladavič: Momentálně si všechno užívám Ve velké pohodě je karvinský špílmachr, Bosňan Admir Vladavič. Celému týmu i jemu samotnému se daří, proto není důvod ke špatné náladě.

 

Admire, jarní část minulé sezóny jste strávil doma, konkrétně v týmu Velež Mostar. Co vás k vedlo k tomuto rozhodnutí?

Jsem odchovanec tohoto klubu a tým bojoval o záchranu. Mostar je specifický v tom, že na pravé straně města je chorvatská komunita s rivalem HŠK Zrinjski Mostar a na levé ostatní. Je to něco jako Celtic a Rangers ve Skotsku. Chtěl jsem pomoct svému klubu, aby nespadl z nejvyšší soutěže.

A to se nakonec podařilo.

Ano, skončili jsme na třinácté příčce. Bylo to těžké jaro, hráli jsme neustále pod tlakem.

Vám osobně se momentálně celkem daří. Dostáváte se do mnoha šancí, ale s proměňováním je to horší, i když jste se trefil už čtyřikrát.

Vím, vím. I s pohárovým utkáním ve Vřesině jsem na čtyřech trefách, což je slušné a jsem s tím spokojený. Přeci jen nejsem typický útočník. Na druhou stranu těch gólů mohlo být určitě víc, to přiznávám. Ne vše jsem řešil úplně ideálně. Ale taky mám radost, když dají gól jiní. Teď se daří Karlovi Pavelkovi, což je jenom dobře. Všichni včetně mě si tyto chvíle užíváme.

Začátkem srpna jste se zúčastnil coby host projektu Fair play Tour Karviná 2013. V besedě s mladými fotbalisty jste téměř třičtvrtě hodiny mluvil o své kariéře a odpovídal na dotazy malých fotbalistů. Líbilo se vám to?

Myslím si, že se to líbilo všem. Možná si z toho něco pro sebe vezmou do budoucí kariéry. Oni jsou teprve na jejím začátku a možná udělají některé věci jinak než jsem udělal já a dotáhnou to třeba i dál.

V létě do týmu přišel Srb Mihailo Jovanovič. Spolu si asi musíte rozumět možná nejvíc. Jste rád, že je tady?

Řeknu to jinak, i když jsem pochopitelně rád, že Mihailo přišel. Nechtěl bych, aby tady bylo například pět nebo šest hráčů z bývalé Jugoslávie. Začali bychom totiž mluvit svým jazykem a to by v kabině určitě nedělalo dobrotu. Ale s Mihailem si rozumíme. Je to dobrý hráč i kluk, který vychází i s ostatními.

Celý rozhovor vyjde v nedělním zápasovém zpravodaji, který bude k dostání na pokladnách a ve stánku Fanshopu za pouhých 10 korun.

• Sestřih remízy s Bohemkou
včera - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
včera - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem