Generální partner
Světlý režim
8. srpen 2009

Karviná chce odčinit Čáslav

S jasným cílem odčinit porážku z Čáslavi vstupují fotbalisté MFK OKD do prvního utkání nového ročníku na domácí půdě. Jejich soupeřem však bude na rozjezd nebezpečný Hradec Králové.

Karvinští mají ještě v živé paměti, jakým způsobem se Východočeši v Karviné v posledním utkání loňské sezony představili. Domácí sice vyhráli 2:1, ale soupeř působil fotbalovějším dojmem a po výhře sahal spíše on. Navíc mu nebyl uznán regulérní gól.

To je ale nyní zapomenuto. „Musíme se připravit na silného, vyspělého soupeře. Hradec u nás hrál zkušeně, technicky, je to tým, jemuž nečiní problémy hrát venku technický fotbal. My se musíme prezentovat stylem, jakým jsme zvládli většinu domácích utkání na jaře. I když právě to proti Hradci bylo nejméně povedené,“ poznamenal kouč karvinských borců Leoš Kalvoda.

Hradečtí sledovali Karvinou v nedělním duelu v Čáslavi. Dobře tedy vědí, že lepším týmem byli právě svěřenci trenéra Kalvody, a tak bezesporu nic nepodcení. Věří si na bod. Také Karvinští mají soupeře zmapovaného.

„V jeho kádru nedošlo k mnoha změnám. Přibyl akorát Hochmeister a z návratu z Jablonce se vrátil Černý, ale ten už proti nám hrál. Myslím, že Hradec u nás nastoupí v téže sestavě, v jaké vyhrál nad Jihlavou,“ domnívá se Kalvoda.

Karviná se tudíž musí připravit na kvalitního protivníka, kterému příliš nevadí, jestli hraje doma nebo venku. Dokáže se prosadit svou hrou kdekoliv, což ostatně předvedl právě v posledním utkání v Karviné. „Doma hrál Hradec na tři útočníky, čímž Jihlavu překvapil. U nás asi tolik riskovat nebude, přesto má vepředu velkou sílu v podobě dvojice Černý – Pilař, které navíc doplňuje Dvořák,“ přiblížil soupeře Leoš Kalvoda. Domácí se musí prezentovat důrazem, který jim v Čáslavi chyběl. Hlavně v pokutovém území. „Tam jsme nebyli příliš důrazní. Přitom ve vápně se rozhoduje o výsledku zápasu,“ připomněl Kalvoda útočné nezdary v zahajovacím utkání letošní soutěže.

Jak tedy uspět? „S nakopávanými balony nemáme šanci. Musíme se vrátit k našemu jarnímu kombinačnímu fotbalu. Bohužel nám stále bude chybět Radek Slončík, jemuž zdravotní stav neumožní nastoupit a přišli jsme i o Hoffmanna,“ upozornil Kalvoda na vyloučení karvinského obránce v Čáslavi.

Sestava bude nejspíš podobná té, jaká hrála v prvním kole, k dispozici bude už mladý Jursa, který nemohl v Čáslavi nastoupit pro čtyři žluté karty z minulé sezony.

Nesporně zajímavé bude jistě také sledovat výkon hlavního arbitra Mikela, který v minulém ročníku pískal čtyři zápasy karvinského klubu a po třech nebyli Karvinští s jeho výkonem vůbec spokojeni. Rozhodčí Mikel zařízl Kalvodovy hráče hlavně v zápasech ve Vítkovicích a Třinci.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii