Generální partner
Světlý režim
8. srpen 2009

Karviná chce odčinit Čáslav

S jasným cílem odčinit porážku z Čáslavi vstupují fotbalisté MFK OKD do prvního utkání nového ročníku na domácí půdě. Jejich soupeřem však bude na rozjezd nebezpečný Hradec Králové.

Karvinští mají ještě v živé paměti, jakým způsobem se Východočeši v Karviné v posledním utkání loňské sezony představili. Domácí sice vyhráli 2:1, ale soupeř působil fotbalovějším dojmem a po výhře sahal spíše on. Navíc mu nebyl uznán regulérní gól.

To je ale nyní zapomenuto. „Musíme se připravit na silného, vyspělého soupeře. Hradec u nás hrál zkušeně, technicky, je to tým, jemuž nečiní problémy hrát venku technický fotbal. My se musíme prezentovat stylem, jakým jsme zvládli většinu domácích utkání na jaře. I když právě to proti Hradci bylo nejméně povedené,“ poznamenal kouč karvinských borců Leoš Kalvoda.

Hradečtí sledovali Karvinou v nedělním duelu v Čáslavi. Dobře tedy vědí, že lepším týmem byli právě svěřenci trenéra Kalvody, a tak bezesporu nic nepodcení. Věří si na bod. Také Karvinští mají soupeře zmapovaného.

„V jeho kádru nedošlo k mnoha změnám. Přibyl akorát Hochmeister a z návratu z Jablonce se vrátil Černý, ale ten už proti nám hrál. Myslím, že Hradec u nás nastoupí v téže sestavě, v jaké vyhrál nad Jihlavou,“ domnívá se Kalvoda.

Karviná se tudíž musí připravit na kvalitního protivníka, kterému příliš nevadí, jestli hraje doma nebo venku. Dokáže se prosadit svou hrou kdekoliv, což ostatně předvedl právě v posledním utkání v Karviné. „Doma hrál Hradec na tři útočníky, čímž Jihlavu překvapil. U nás asi tolik riskovat nebude, přesto má vepředu velkou sílu v podobě dvojice Černý – Pilař, které navíc doplňuje Dvořák,“ přiblížil soupeře Leoš Kalvoda. Domácí se musí prezentovat důrazem, který jim v Čáslavi chyběl. Hlavně v pokutovém území. „Tam jsme nebyli příliš důrazní. Přitom ve vápně se rozhoduje o výsledku zápasu,“ připomněl Kalvoda útočné nezdary v zahajovacím utkání letošní soutěže.

Jak tedy uspět? „S nakopávanými balony nemáme šanci. Musíme se vrátit k našemu jarnímu kombinačnímu fotbalu. Bohužel nám stále bude chybět Radek Slončík, jemuž zdravotní stav neumožní nastoupit a přišli jsme i o Hoffmanna,“ upozornil Kalvoda na vyloučení karvinského obránce v Čáslavi.

Sestava bude nejspíš podobná té, jaká hrála v prvním kole, k dispozici bude už mladý Jursa, který nemohl v Čáslavi nastoupit pro čtyři žluté karty z minulé sezony.

Nesporně zajímavé bude jistě také sledovat výkon hlavního arbitra Mikela, který v minulém ročníku pískal čtyři zápasy karvinského klubu a po třech nebyli Karvinští s jeho výkonem vůbec spokojeni. Rozhodčí Mikel zařízl Kalvodovy hráče hlavně v zápasech ve Vítkovicích a Třinci.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.