Generální partner
Světlý režim
11. srpen 2009

Musíme zabrat na Dukle

Jen velmi těžko se hráčům hodnotil nepovedený zápas s Hradcem Králové. Není se čemu divit. Každý si představoval vstup do soutěže úplně jinak. Vše je už zapomenuto a hráči se soustředí na další těžký zápas – s Duklou Praha.

Pojďme se společně naposledy ohlédnout za nevydařeným utkáním s Hradcem Králové. Proč se nepodařilo přehrát Votroky? Jak to, že jsme si nedokázali vytvořit více gólových šancí? Tyto i podobné otázky vrtají hlavou karvinským fanouškům. Částečnou odpověď dávají samotní hráči.

„Co k tomu říct? Hradec si vypracoval za celý zápas jednu pološanci a vstřelil z ní gól. My jsme chtěli obrátit výsledek, ale nepovedlo se nám to. Hosté se zatáhli, bránili v devíti a pokoušeli se o brejky. Proti takto zatažené obraně se hraje špatně. Teď jedeme do Prahy a musíme konečně bodovat,“ zhodnotil utkání polský útočník Marcin Pontus.

Jako na trní si musel připadat Tomáš Kučera, který zahříval lavičku. „Je to utrpení, když musím sedět na střídačce a nemůžu zasáhnout do hry. Moc rád bych klukům nějak pomohl, ale nejde to. Nepodali jsme ideální výkon, bylo to takové bezzubé. Oproti Čáslavi to byl velký rozdíl. Tam jsme si aspoň vypracovali šance, tady pološance. Je to asi tím, že Hradec má kvalitnější zadáky. Čekalo se od nás více, takže nám nezbývá nic jiného, než zabrat na Dukle a přivézt nějaké body,“ řekl Tomáš Kučera.

Rozdíl mezi oběma týmy viděl Vladimír Mišinský i v jiné věci: „Prohráli jsme proto, že jsme nevystupovali jako tým. Naopak Hradec nám ukázal, jak má vypadat tým. Minule jsem se vyjádřil, že strach můžeme mít pouze ze sebe. Teď se to bohužel potvrdilo. Ale nechci hledat laciné výmluvy. Jsou před námi další zápasy, takže musíme všechno hodit za hlavu a pořádně se připravit.“

„Zase nám chyběl důraz v šestnáctce, pořádná přihrávka. Nebylo to ono, sami to víme. Hradec proti nám organizoval hru lépe než Čáslav a předvedl vydařené kombinace. Moc nás do hry nepustil. Vyložené šance z naší strany tam pořádně ani nebyly. Bohužel jedna chyba vzadu rozhodla celý zápas a naše optická převaha byla k ničemu. Asi jsme si body za výkon nezasloužili,“ vracel se k nedělnímu utkání špílmachr Martin Opic.

Krátké zhodnocení zápasu zaznělo i z úst asistenta trenéra Vladimíra Skalby: „Jednoznačně nevydařené utkání, hlavně směrem dopředu. I druhý poločas, do kterého jsme nastoupili daleko lépe a měli jsme převahu, tak naše hra končila u šestnáctky soupeře. Soupeře jsme k ničemu nepouštěli, ale potom přišla chyba a s ní vedoucí gól. Další šance si Hradec vytvořil, až když jsme hráli hop nebo trop. Celkově vzato, chyběla nám finální přihrávka.“

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii