Generální partner
Světlý režim
11. srpen 2009

Tento víkend začínají soutěže mužů i dorostu

Dorostenci i béčko mužů se konečně dočkali. Po letním drilu začínají mistrovské zápasy. Přinášíme Vám výsledky přípravných zápasů a krátké zhodnocení přípravy.

Béčko

Ne příliš povedeně zakončilo přípravu béčko mužů. Na turnaji v Heřmanicích prohrálo oba dva zápasy. Nejprve s pořadatelským klubem 4:1 a o den později i s Ludgeřovicemi 6:2. „V prvním utkání jsme hráli celkem dobře, ale pak přišli dvě hrubé chyby gólmana Hájka a to nás srazilo. Druhý zápas se nám vůbec nepovedl,“ shrnul v krátkosti oba přípravky vedoucí mužstva Ondřej Sehnal.

.

U19

Příprava naší devatenáctky proběhla bez problémů. Do týmu přišlo několik nových tváří – Javorský (Třinec), Gebauer (Polsko), Ševčík (ČSAD Havířov), Tymp (MFK Havířov). V sobotu odehraje U19 první mistrovské utkání, které ukáže, jak jsou na tom kluci výkonnostně. Stojí před nimi nelehký úkol – vybojovat zpět 2. dorosteneckou ligu.

MFK OKD Karviná – Gornik Zabrze 2:0

MFK OKD Karviná – Hutisko – Solanec (muži, 1.A třída) 2:3

MFK OKD Karviná - Valašská Bystřice (muži, 1.B třída) 3:2

MFK OKD Karviná – Rožnov (muži, Krajský přebor) 3:0

MFK OKD Karviná – Kravaře (muži, divize) 3:1

MFK OKD Karviná – Žilina U19 3:1

MFK OKD Karviná – Wodzislaw U19 3:2

MFK OKD Karviná – Jastrzębie U19 0:3

MFK OKD Karviná – Inter Petrovice (muži, 1.B třída) 13:0

.

U18

Osmnáctka se připravovala na zahájení sezóny společně s o rok staršími dorostenci. Přestože minulý rok bojovala až do posledních minut o postup do vyšší soutěže, cíle pro letošní sezónu jsou skromnější. Metou je umístění do 8. místa.

MFK OKD Karviná – Wodzislaw 5:1

MFK OKD Karviná – Górnik Zabrze 2:2

MFK OKD Karviná – Jastrzębie 0:2

MFK OKD Karviná – Opava B 0:3

MFK OKD Karviná – Žilina 2:4

.

U17

Příprava proběhla na velice dobré úrovni. Potěšitelná je nejen tréninková morálka hráčů a chuť se učit nové věci, ale především herní projev v přípravných utkáních. Pravou sílu družstva ukáží až mistrovská utkání, protože jsme se utkali se soupeři různé úrovně a různých věkových kategorií. Kádr družstva je velice kvalitní a má ve svém středu několik opravdových osobností... Základem je ovšem to, že se podařilo v mužstvu vytvořit dobrou partu. Pevně doufáme, že se nám brzy uzdraví zbývající hráči a zvýší se konkurence na jednotlivých postech.

16.7.2009

MFK OKD Karviná – Wodzislav 4:0 (3:0)

Branky MFK OKD Karviná: 23. Galocz, 35. Šiška, 38. Seget, 80. Doležal

Sestava MFK OKD Karviná: Nikel – Maryniok, Šiška, Stanowski, Kupczak – Třaskalík, Górniok, Roman, Galocz – Nowak, Marek

18.7.2009

Žilina – MFK OKD Karviná 2:1 (1:1)

Branka MFK OKD Karviná: Górniok

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal – Fischbach, Stanowski, Kupczak, Maryniok – Třaskalík, Górniok, Roman, Galocz – Nowak, Doležal

21.7.2009

Slavia Opava U19 – MFK OKD Karviná 2:1 (1:0)

Branka MFK OKD Karviná: Hankus

Sestava MFK OKD Karviná: Nikel – Fischbach, Stanowski, Kupczak, Maryniok – Otisk, Galocz, Roman, Seget – Maljar, Legierski

23.7.2009

FC Hlučín - MFK OKD Karviná 1:5 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 28. Legierski, 51. Galocz, 60. Otisk, 70. Dančík, 78. Doležal

Sestava MFK OKD Karviná: Nikel – Fischbach, Stanowski, Kupczak, Maryniok – Otisk, Gorniok, Roman, Seget – Marek, Legierski

1.8.2009

Rybnik - MFK OKD Karviná 0:3 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 20. Maryniok, 43. Stanowski, 60. Seget

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal – Maryniok, Stanowski, Dančík, Kupczak – Otisk, Galocz, Gorniok, Seget – Legierski, Marek

8.8.2009

MFK OKD Karviná - Jastrzebie 6:2 (4:1)

Branky MFK OKD Karviná: 5. Legierski, 17. Marek, 26. Seget, 34. Marek, 45. Maryniok, 60. Maljar

Sestava MFK OKD Karviná: Nikel – Fischbach, Stanowski, Dančík, Kupczak – Otisk, Gorniok, Roman, Seget – Legierski, Marek

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?