U18 a U16 zahájily soutěž vysokými výhrami

17.08.2009 | Redakce

U18 a U16 zahájily soutěž vysokými výhrami Na svůj start do nové sezóny si musí počkat starší i mladší dorost A. Utkání s Hranicemi se nejspíše odehraje tuto středu od 15:00 a od 17:00. Vše bude záviset na tom, zda změnu termínu utkání posvětí Sportovně – technická komise.

Naopak úspěšný křest nového fotbalového ročníku mají za sebou týmy U18 a U16. Těm se podařilo zdolat soupeře z Orlové vysokým rozdílem. Nejprve U18 nastřílela sedm branek a vzápětí je překonala U16, která dokázala svému protivníkovi vsítit ještě o dvě branky víc.

Menší spokojenost může zavládnout u týmů U15 a U13. Ani jedno družstvo nedokázalo naplno bodovat. Nejblíže k vítězství měli starší žáci, kteří na půdě Vyškova vedli. Jenomže potom se začali strachovat o výsledek a přizpůsobili svou hru soupeři. Mladší žáci nestačili na svého soupeře a jenom smůla jim zabránila, aby si přivezli z jihu Moravy alespoň bod.

MFK OKD Karviná U18 - Slavia Orlová 7:1 (2:1)

Branky MFK OKD Karviná: 65., 70. a 82. Graňák, 20. a 77. Kaša, 4. Zahatlan, 55. Skoč

Sestava MFK OKD Karviná: Kanský (70. Dočekal) - Varga, Mleziva, Nowinski, Holub - Zahatlan (64. Sznapka), Graňák, Stračánek, Žídek (33. Ochodek) - Kaša, Jurygáček (46. Skoč)

Zasloužená výhra. Soupeře jsme předčili ve všech fotbalových činnostech. Počet vstřelených branek mohl být daleko vyšší, ale bohužel opět jsme selhali v zakončení. Na začátku utkání se ještě projevila nesehranost našeho týmu, postupem času jsme se ale zlepšovali a ve druhé půli jasně dominovali. Nejlepšími hráči na hřišti byli Kánský s Graňákem.

MFK Karviná U16 - Slavia Orlová 9:1 (4:0)

Branky MFK OKD Karviná: 17., 24. a 49. Hampl, 39., 56. a 60. Černoch, 45. a 53. Gizara, 9. Galocz

Sestava MFK OKD Karviná: Pastrňák - Káňa, Dančík, Toman, Helis - Galocz (56. Hanzel), Blaho (48. Bizoň), Gizara, Malatinský (35. Hankus) - Černoch, Hampl

Od prvních minut jsme byli lepším mužstvem. Převahu jsme dokázali brankově vyjádřit a utkání měli jasně pod kontrolou. V obraně jsme se dopustili několika chyb, které by kvalitnější soupeř potrestal.

FK Rostex Vyškov - MFK OKD Karviná 1:1 (1:1)

Branka MFK OKD Karviná: 6. Kubiš

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Mencel, Frisch, Kloda, Onderka - Šlampiak (53. Derík), Vala (50. Zielonka), Uher, Siekiera (38. Berešík) - Kurušta, Kubiš

V prvním mistrovském utkání v žákovské lize jsme výborně začali a hned v 6. minutě se po centru Šlampiaka trefil Kubiš. I v dalším průběhu utkání jsme byli lepší a vytvořili si gólové příležitosti. Ale ani Kurušta a ani Vala je neproměnili. A krásnou střelu Onderky z 30 metrů vyškrábnul domácí brankář na roh. Když nám soupeř z ojedinělého útoku vstřelil ve 26. minutě vyrovnávací branku, kluci jakoby dostali strach o výsledek a přestali hrát hru, s kterou jsme domácí do té doby přehrávali. Plně se soupeři přizpůsobili a začali jen míče nakopávat. A když jsme ve 2. poločase nevyužili další dvě 100% šance Kuruštou a Kubišem, tak domácí, kteří byli viditelně spokojeni s bodem, si ho odkopáváním uhráli.

FK Rostex Vyškov – MFK OKD Karviná U13 1:0 (1:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Chmiel (31.Sliva) - Matějek, Ženíšek (31. Bystřický), Lichtblau, Hilbert - Malyjurek, Kolek, Lingr, Putyera - Řapek, Ligocký (45.Červený)

První poločas soupeř využil pouze jednu šanci a zaslouženě vedl. Z naší strany to nebylo špatné, ale v defenzivě jsme dělali hodně chyb. Druhý poločas jsme zpřesnili a zrychlili přechod do útočné fáze a vypracovali jsme si gólové šance. Chyběl nám ovšem větší důraz v koncovce. Za předvedený výkon si hráči zaslouží pochvalu. K lepšímu výsledku nám chybělo fotbalové štěstí.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.