Generální partner
Světlý režim
8. leden 2014

Trenér Josef Mazura: Čeká nás hodně práce

Kouč Karviné Josef Mazura zahájil se svými svěřenci zimní přípravu během které se tým zúčastní zimní Tipsport ligy nebo soustředění na Slovensku. První rozhovor v kalendářním roce 2014 se točil kolem fyzické připravenosti nebo nových hráčů, kteří dorazili na zkoušku.

V pondělí jste začal se svými svěřenci zimní tréninkový dril. Odpočinul jste si během třítýdenní dovolené?

Volna bylo opravdu hodně a jsem rád, že už ten kolotoč začal a můžu se opět věnovat milovanému fotbalu (úsměv).

Během prvního dne přípravy byly na programu zátěžové testy. Hráči však měli i přes svátky individuální plán od kondičního trenéra. Máte už výsledky?

Momentálně všechno vyhodnocujeme. Ale myslím, že všechno bude v pořádku, protože se mi nikdo neomlouval s tím, že by něco nesplnil. Bylo potřeba, aby kluci dorazili aspoň trochu rozběhaní, abychom se mohli posunout v tréninku dál.

Na zkoušku dorazilo několik nových hráčů. Dá se už říct, jak jsou na tom?

Zatím ne, je to přeci jen hodně brzy. Musíme je blíže poznat a oni nás musí přesvědčit, že mají na to, aby tady zůstali a hráli za Karvinou. Chytřejší budeme během několika příštích dnů.

Máte představu, jak dlouho je budete testovat?

Zřejmě stihnou absolvovat dva zápasy zimní Tipsport ligy. Tuto sobotu proti Frýdku-Místu a následující sobotu proti Baníku. Potřebujeme je vidět i v zápasech.

Zimní přípravné období bývá vždy delší než letní. Na čem především budete chtít zapracovat?

Hlavním úkolem bude dát mužstvo dohromady, protože nám několik hráčů odešlo. To bude určitě prvořadé. Chtěli bychom doplnit tak, aby tady opět byla fotbalová kvalita. S tím souvisí rozvíjení kombinační hry, k čemuž je zapotřebí, aby si hráči na sebe zvykli. Jsem rád, že to vyšlo na zimu, kde je ta přestávka delší. Bude to těžké a čeká nás hodně práce.

Pokud se nemýlím, tak disponujete ve Fotbalové národní lize čistě slovenskou dvojicí brankářů. To je unikát, ne?

A pozor - máme i trenéra brankářů Karla Stromšíka. I když on je vlastně Čechoslovák (úsměv). Ne vážně, Martin Lipčák je v tomto regionu už dlouho dobu, zná to tady. Co se týče Braňa Pindrocha, tak doufáme, že si udrží svůj standard, který si zde vybudoval a bude naší jistotou. Je totiž nesmírně důležité, aby mužstvo mělo brankáře, na kterého je spolehnutí.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.