Mlade talenty

Trenér Josef Mazura: Čeká nás hodně práce

08.01.2014 | redakce
 

Trenér Josef Mazura: Čeká nás hodně práce Kouč Karviné Josef Mazura zahájil se svými svěřenci zimní přípravu během které se tým zúčastní zimní Tipsport ligy nebo soustředění na Slovensku. První rozhovor v kalendářním roce 2014 se točil kolem fyzické připravenosti nebo nových hráčů, kteří dorazili na zkoušku.

 

V pondělí jste začal se svými svěřenci zimní tréninkový dril. Odpočinul jste si během třítýdenní dovolené?

Volna bylo opravdu hodně a jsem rád, že už ten kolotoč začal a můžu se opět věnovat milovanému fotbalu (úsměv).

Během prvního dne přípravy byly na programu zátěžové testy. Hráči však měli i přes svátky individuální plán od kondičního trenéra. Máte už výsledky?

Momentálně všechno vyhodnocujeme. Ale myslím, že všechno bude v pořádku, protože se mi nikdo neomlouval s tím, že by něco nesplnil. Bylo potřeba, aby kluci dorazili aspoň trochu rozběhaní, abychom se mohli posunout v tréninku dál.

Na zkoušku dorazilo několik nových hráčů. Dá se už říct, jak jsou na tom?

Zatím ne, je to přeci jen hodně brzy. Musíme je blíže poznat a oni nás musí přesvědčit, že mají na to, aby tady zůstali a hráli za Karvinou. Chytřejší budeme během několika příštích dnů.

Máte představu, jak dlouho je budete testovat?

Zřejmě stihnou absolvovat dva zápasy zimní Tipsport ligy. Tuto sobotu proti Frýdku-Místu a následující sobotu proti Baníku. Potřebujeme je vidět i v zápasech.

Zimní přípravné období bývá vždy delší než letní. Na čem především budete chtít zapracovat?

Hlavním úkolem bude dát mužstvo dohromady, protože nám několik hráčů odešlo. To bude určitě prvořadé. Chtěli bychom doplnit tak, aby tady opět byla fotbalová kvalita. S tím souvisí rozvíjení kombinační hry, k čemuž je zapotřebí, aby si hráči na sebe zvykli. Jsem rád, že to vyšlo na zimu, kde je ta přestávka delší. Bude to těžké a čeká nás hodně práce.

Pokud se nemýlím, tak disponujete ve Fotbalové národní lize čistě slovenskou dvojicí brankářů. To je unikát, ne?

A pozor - máme i trenéra brankářů Karla Stromšíka. I když on je vlastně Čechoslovák (úsměv). Ne vážně, Martin Lipčák je v tomto regionu už dlouho dobu, zná to tady. Co se týče Braňa Pindrocha, tak doufáme, že si udrží svůj standard, který si zde vybudoval a bude naší jistotou. Je totiž nesmírně důležité, aby mužstvo mělo brankáře, na kterého je spolehnutí.

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem