Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2009

Lukáš Graňák: Chtěl bych se časem probojovat do kádru áčka

V zápase s Orlovou patřil Lukáš Graňák k nejlepším hráčům na hřišti. I jeho zásluhou porazila osmnáctka svého soupeře vysoko 7:1. Proto jsme neváhali a nadějného středního záložníka krátce vyzpovídali.

Mohl byste popsat, jak se vyvíjela vaše kariéra?
V přípravce jsem začínal na kraji zálohy. V žácích mě trenéři stavěli jak na kraj zálohy, tak i na místo stopera. Moc se mi ovšem nelíbilo hrát v obraně. Proto jsem začal pořádně dřít, abych se mohl vrátit zpátky do záložní řady. To se mi povedlo a nyní nastupuji ve středu zálohy.

V posledním zápase s Orlovou jste vstřelil dva góly. Jak jste je viděl?
Po prvním gólu mi trenér vynadal. Prý jsem ho měl dát levou nohou a ne pravou (smích). A před druhou vstřelenou brankou jsem dostal balón pod sebe od Ochodka, ocitl jsem se sám před brankářem, který potom neměl žádnou šanci zabránit gólu.

Minulý rok unikl U18 postup o vlásek. Jaké šance dáváte svému týmu v letošní sezóně?
Myslím si, že máme velkou šanci postoupit. První výsledek je důkazem, že budeme silní. Navíc v klubu začalo působit několik kvalitních trenérů, počínaje panem Skalbou a konče panem Schäfferem, kteří nám předávají cenné zkušenosti. Je jenom otázkou času, kdy všichni půjdeme kvalitativně nahoru.

V dalším kole nás čekají Heřmanice, se kterými jsme si v minulém ročníku lehce poradili. Dá se očekávat podobný průběh zápasu?
Myslím si, že jakmile budeme pokračovat ve výkonech, jaký jsme předvedli proti Orlové, tak to bude kvalitní utkání z naší strany.

Sportovní manager Petr Mašlej o vás prohlásil, že jste velice talentovaný a komplexní hráč. A pokud dokážete skloubit svoji rychlost s myšlenkami a přidáte na píli, tak se můžete v brzké době ukázat v kádru A mužstva. Co na jeho slova říkáte?
Taková pochvala od bývalého skvělého hráče moc těší. A je motivací k ještě většímu úsilí při tréninku. Já mohu slíbit, že budu na sobě ještě více pracovat.

Jaké jsou vaše sportovní cíle?
Chtěl bych se časem probojovat do kádru áčka. A pokud se mi povede postoupit ještě o nějaký ten výkonnostní stupínek stupínek výše, tak budu jenom rád.

Čím byste nalákal diváky na zápasy U18?
Nalákal bych je na útočný fotbal se spoustou branek.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii