Mlade talenty

Lukáš Graňák: Chtěl bych se časem probojovat do kádru áčka

20.08.2009 | Redakce
 

Lukáš Graňák: Chtěl bych se časem probojovat do kádru áčka V zápase s Orlovou patřil Lukáš Graňák k nejlepším hráčům na hřišti. I jeho zásluhou porazila osmnáctka svého soupeře vysoko 7:1. Proto jsme neváhali a nadějného středního záložníka krátce vyzpovídali.

 

Mohl byste popsat, jak se vyvíjela vaše kariéra?
V přípravce jsem začínal na kraji zálohy. V žácích mě trenéři stavěli jak na kraj zálohy, tak i na místo stopera. Moc se mi ovšem nelíbilo hrát v obraně. Proto jsem začal pořádně dřít, abych se mohl vrátit zpátky do záložní řady. To se mi povedlo a nyní nastupuji ve středu zálohy.

V posledním zápase s Orlovou jste vstřelil dva góly. Jak jste je viděl?
Po prvním gólu mi trenér vynadal. Prý jsem ho měl dát levou nohou a ne pravou (smích). A před druhou vstřelenou brankou jsem dostal balón pod sebe od Ochodka, ocitl jsem se sám před brankářem, který potom neměl žádnou šanci zabránit gólu.

Minulý rok unikl U18 postup o vlásek. Jaké šance dáváte svému týmu v letošní sezóně?
Myslím si, že máme velkou šanci postoupit. První výsledek je důkazem, že budeme silní. Navíc v klubu začalo působit několik kvalitních trenérů, počínaje panem Skalbou a konče panem Schäfferem, kteří nám předávají cenné zkušenosti. Je jenom otázkou času, kdy všichni půjdeme kvalitativně nahoru.

V dalším kole nás čekají Heřmanice, se kterými jsme si v minulém ročníku lehce poradili. Dá se očekávat podobný průběh zápasu?
Myslím si, že jakmile budeme pokračovat ve výkonech, jaký jsme předvedli proti Orlové, tak to bude kvalitní utkání z naší strany.

Sportovní manager Petr Mašlej o vás prohlásil, že jste velice talentovaný a komplexní hráč. A pokud dokážete skloubit svoji rychlost s myšlenkami a přidáte na píli, tak se můžete v brzké době ukázat v kádru A mužstva. Co na jeho slova říkáte?
Taková pochvala od bývalého skvělého hráče moc těší. A je motivací k ještě většímu úsilí při tréninku. Já mohu slíbit, že budu na sobě ještě více pracovat.

Jaké jsou vaše sportovní cíle?
Chtěl bych se časem probojovat do kádru áčka. A pokud se mi povede postoupit ještě o nějaký ten výkonnostní stupínek stupínek výše, tak budu jenom rád.

Čím byste nalákal diváky na zápasy U18?
Nalákal bych je na útočný fotbal se spoustou branek.

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem